inpost i upychanie paczek po centrach logistycznych w piątek

Zaczęty przez 12step, Marzec 22, 2025, 19:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

12step

Mieliście może takie doświadczenia z tą firmą kurierską? Paczka, nadana w czwartek była już w dwóch centrach logistycznych w obrębie jednego miasta i tam utknęła. Bo w sobote i niedziele nie dostarczają. Czapkomat a nie do domu. Jakoś to po ludzku rozumiem, ale z drugiej strony kurde...

edit. swoją drogą kiedyś przychodziły paczki w sobotę z tego co pamiętam, w tej chwili to płatna usługa.
ore ore szabadabada amore

alf

Nie dostarczają w weekendy to leży i czeka, nie rozumiem problemu.

Poza tym temat moim zdaniem powinien być w dziale 'Zakupy i handel', zgłaszam do moderacji o przeniesienie.

SALADYN

Miałem tak raz czy dwa, paczka z drugiego końca polski w 24h jest do odbioru a inna z miasta do miasta dwa dni się toczy. O weekendach już nawet nie wspomnę, przyzwyczaiłem się.

12step

Cytat: alf w Marzec 22, 2025, 19:44Nie dostarczają w weekendy to leży i czeka, nie rozumiem problemu.
jest problem, bo nastawiłem się na weekend żeby go poświęcić na rozrywkę

Cytat: alf w Marzec 22, 2025, 19:44Poza tym temat moim zdaniem powinien być w dziale 'Zakupy i handel', zgłaszam do moderacji o przeniesienie.


Cytat: SALADYN w Marzec 22, 2025, 19:45a inna z miasta do miasta dwa dni się toczy. O
Napisałem jak debil, chodziło mi o to, że to paczka wysłana z ulicy na ulicę w tym samym mieście.
ore ore szabadabada amore

mariusz391

I na końcu wyjdzie na to że szybciej byś z Chin miał dostarczone niż z ulicy na ulicę. A wiosna jest od wczoraj, mogłeś spacer zrobić

alf

Cytat: 12step w Marzec 22, 2025, 19:52
Napisałem jak debil, chodziło mi o to, że to paczka wysłana z ulicy na ulicę w tym samym mieście.

Też tak miałem, że paka szła z tego samego miasta i mimo, że wystarczyłoby ją przewieźć z jednej ulicy na drugą, to jechała najpierw do innego miasta do 'centrali'.

animare

W sumie jedyną pewną opcją otrzymania paczki w sobotę jest posiadanie Prime lub Smarta. Z Amazon zamawiałem wczoraj o 18 i cyk dziś rano do odbioru. W innych przypadkach weekendy to dni święte, chyba że zapłacisz.

12step

W sensie Allegro smarta? To może o to chodziło, że paczki dochodziły w sobotę.
ore ore szabadabada amore

Megadeth

Miałem parę razy, że utknęła i dopiero interwencja u sprzedawcy, który interweniował w inpost pomogło, że paczka ruszyła.
Natomiast w soboty u mnie zawsze inpost dostarcza. I to jest mała miejscowość, a nie miasto.

12step

Dobra, to nie jest temat że mam jakąś awaryjną sytuację czy jakąś super pilną sprawę. Po prostu trochę mnie irytuje, że kurierzy wożą to paczkę po centrach dystrybucyjnych zamiast podjechać do paczkomatu i wrzucić. Miałem kiedyś taką sytuację że paczkomat był pełen, ale to dali gdzieś dalej. Możliwe, że w soboty wożą jak to jest paczka ze smarta z allegro.
ore ore szabadabada amore

Manifesto

#10
Cytat: animare w Marzec 22, 2025, 20:11
W sumie jedyną pewną opcją otrzymania paczki w sobotę jest posiadanie Prime lub Smarta. Z Amazon zamawiałem wczoraj o 18 i cyk dziś rano do odbioru. W innych przypadkach weekendy to dni święte, chyba że zapłacisz.

Mam smarta od dawna, natomiast ostatnio miałem sytuację iż InPost doręczył mi tylko jedną paczkę z trzech (wszystkie z Allegro), które miały być w paczkomacie w sobotę (resztę otrzymałem w poniedziałek). Wszystkie paczki były w sobotę rano w centrum dystrybucji, z terminem doręczenia na sobotę. Także tutaj nie ma nic pewnego, wg mnie to loteria.

SALADYN

Fakt że paczka najpierw trafia na sortownie to pewnie kwestia logistyki, gdyby kurierzy mieli rozdzielać przesyłki na pace dostawczaka a potem to rozwozić do różnych paczkomatów to wątpię żeby przesyłki tak szybko dochodziły. O pomyłki byłoby też łatwiej. Nie znam żadnego kuriera żeby go zapytać jak to dokładnie wygląda ale wydaje mi się że jedzie taki do maszyny z dostawą z sortowni i zabiera z powrotem wyjęte z niej paczki. W teorii gdyby postawić dwa paczkomaty obok siebie i nadać jedną przesyłkę do drugiego to tak czy siak musiałaby ona przejść przez sortownie.

animare

Cytat: Manifesto w Marzec 22, 2025, 20:30
Cytat: animare w Marzec 22, 2025, 20:11
W sumie jedyną pewną opcją otrzymania paczki w sobotę jest posiadanie Prime lub Smarta. Z Amazon zamawiałem wczoraj o 18 i cyk dziś rano do odbioru. W innych przypadkach weekendy to dni święte, chyba że zapłacisz.

Mam smarta od dawna, natomiast ostatnio miałem sytuację iż InPost doręczył mi tylko jedną paczkę z trzech (wszystkie z Allegro), które miały być w paczkomacie w sobotę (resztę otrzymałem w poniedziałek). Wszystkie paczki były w sobotę rano w centrum dystrybucji, z terminem doręczenia na sobotę. Także tutaj nie ma nic pewnego, wg mnie to loteria.

Całkiem możliwe, u mnie również nie wszystkie paczki dochodzą ale zdecydowana większość. Za to bez Smarta terminy w allegro wydłużają się nawet o 2-3 dni robocze. Jedynie do tej pory Amazon zawsze dojechał na czas.

12step

Może i tak być jak piszesz, w sensie że jest jakaś rejonizacja, też nie znam. Wydaje mi się, że miałem kilka razy taką sytuację, że paczka nadana w tym samym mieście szła bez przechodzenia przez te centra dystrybucyjne, a kiedyś zamówiłem koło południa i doszła wieczorem inpostem do paczkomatu
ore ore szabadabada amore

JAPONIEC

Jak klient ma smarta i złoży zamówienie przed weekendem, to dostaję inną etykietę nadawczą (więcej czerni). Potem widzę, że paczki nadane w piątek idą dalej (SMARTowe), lub siedzą w centrum logistycznym do poniedziałku (zwykłe).