Gdy sprzedający/kupujący przekroczy granicę przyzwoitości

Zaczęty przez loompy100, Sierpień 14, 2016, 02:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

loompy100

Chciałbym się z Wami koledzy podzielić czymś co mnie ostatnio mocno wkurzyło. Być może niektórzy z Was kojarzą zestaw z grami i pudłem, który wystawiłem na allegro. Cena osiągnęła w miarę przyzwoity poziom w stosunku do tego ile zapłaciłem za poszczególne rzeczy z zestawu. Wylicytował to pewien użytkownik, który sprzedawał inne gry na Psx'a. Nie przeszkadza mi to, że kupi ode mnie gry ktoś kto chce na nich zarobić, gdybym chciał mógłbym się bawić z wysyłką pojedynczych gier i latać na pocztę 2 razy dziennie, dlatego poszła licytacja od złotówki. Tutaj zrzut z mojej aukcji:



Jakież było moje zdziwienie gdy zobaczyłem znajome zdjęcia w nowo wystawionych aukcjach. Tak jak zgadliście były mojego autorstwa :) Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś wykorzystał moje oryginalne zdjęcie, ale nie to jest perfidne w tej sytuacji. Otóż licytacja skończyła się w sobotę 6 sierpnia, kasa przyszła w poniedziałek, a paczka poszła we wtorek 9, natomiast aukcjia, którą zobaczyłem pojawiła się dzień lub dwa po zakończeniu mojej. Podsumowując, Pan Janusz biznesu kupił ode mnie zestaw z grami i dwa dni później wystawił przedmioty których nie miał i podpieprzył moje zdjęcia. Tutaj zdjęcie aukcji ww Pana :



Ja rozumiem różne rzeczy, ale mógł poczekać te dwa dni, aż otrzyma paczkę i sprawdzi czy to w ogóle działa. Nie chciałem sobie robić kwasów na Allegro, więc nic nie zgłaszałem, ale tak mnie gość wkurzył, że podmieniłem kilka pudełek na lekko popękane, albo z naklejkami i nie mam żadnych wyrzutów sumienia :) Już nie wspomnę o tym, że cała korespondencja mailowa była taka, jakby to pisało 9 letnie dziecko. Niby nic mi się nie stało, stratny nie jestem, oszukać też mnie nikt nie oszukał, ale cała ta sprawa po prostu mnie wkurzyła i zniesmaczyła, więc chciałem się wygadać :D

Janusz

Hmmm, cóż wolny rynek ;) W dawnych latach nieraz mi się zdarzyło coś kupić, żeby na tym zarobić. Teraz niestety nie mam czasu na takie zabawy, a i okazji stosunkowo mało. Niemniej fakt, to że wystawił od razu bez sprawdzenia tego co kupił + jeszcze używając Twoich fotek już uczciwe nie jest.

A jak w ogóle mu się skończyła licytacja bo czegoś nie rozumiem. Ty sprzedałeś za prawie 500zł, a on to samo za 240zł?

loompy100

Mi też nie przeszkadza, że ktoś kupi coś taniej i sprzeda drożej, bo sam też tak robię jak mi się trafi okazja :) A licytacja skończyła się bez chętnych bo wziął ode mnie tylko konsolę i dodał jakieś badziewne gry, więc nikt nie był chętny :)

SALADYN

Użytkownik halinaallegro3 to podręcznikowy przykład cwaniaka i janusza biznesu. Numer 3 w nicku jest tam z powodu zamknięcia dwóch poprzednich kont na portalu. Poprzednie aukcje tego osobnika to były jakieś zmasakrowane płyty w kosmicznych cenach, "super rzadkie" i przede wszystkim sprawne konsole które wyglądały jakby ktoś je trzymał w oborze z bydłem, dema jako pełne wersje gry, składaki z platyn z drukowanymi okładkami w pudełku po grze na PC, masa piratów itp itd. Miałem styczność z tym użytkownikiem ale na szczęście ominęła mnie wątpliwa przyjemność handlowania z nim, unikam jak ognia.

mentor93

Nie znam gościa, któremu sprzedałeś fanty, ale zachowałeś się wobec niego bardzo nie fair - to jego sprawa, czy wystawi aukcję na przedmioty, których jeszcze nie ma, za to uczciwie chyba wylicytował od Ciebie towar, rozumiem też, że uczciwie za niego zapłacił, a Ty mu specjalnie wysłałeś gry w gorszym stanie. Tak się po prostu nie robi, a jeśli chodzi o zdjęcia, to mogłeś prędzej napisać do niego maila z prośbą o usunięcie tych fotek. Robisz zresztą z igły widły i jeśli ktoś z Waszej dwójki przekroczył granicę przyzwoitości, to powiedziałbym, że to byłeś Ty.

Chociaż dzięki za tego posta, bo będę wiedział, aby nic od Ciebie nie kupować, bo jeszcze coś sobie wymyślisz i mnie oszukasz :D
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | PS5 | Switch | Gamecube | Pegasus | Xbox

loompy100

mentor93 jak trochę dłużej będziesz kolekcjonował gry to sam trafisz na podobnych użytkowników, którzy wystawiają coś czego nie mają lub niesprawne i będzie zonk. Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest mieć przedmiot, który sprzedajesz i sprawdzenie tego czy wszystko jest z nim ok. Zdarzyło mi się, że wylicytowałem coś fajnego i podjarany wysłałem kasę, a tu się okazuje, że przedmiot "zaginął" bo cena z licytacji była zbyt mała, albo sprzedający go już nie ma bo sprzedał komuś innemu. Tak jak mówię, nie mam nic do tego, że ktoś sprzeda to co kupił ode mnie, ale sprzedawać coś czego się nie ma i nie przetestowało to zywkłe chamstwo, dlatego mnie to wkurza, bo sam miałem do czynienia z takimi sprzedającymi.
Co do mojego zachowania, na pewno nie było ono zbyt etyczne, ale gdyby nie zachowanie sprzedającego to wszystko poszłoby w takim samym stanie. Poz tym nie wysłałem gier w gorszym stanie, jedynie kilka frontów od pudełek ma naklejki lub małe pęknięcia. Mam sporo pudełek, które są w fatalnym stanie, a mimo to nie wrzuciłem do nich gier i wysłałem w świat. I spokojnie mentor93 nie musisz nic ode mnie kupować ;) przeżyje bez tego ;)

mentor93

Wiesz, gry kolekcjonuję od dużo ponad 10 lat, więc ten komentarz o tym, że jak dłużej będę kolekcjonować gry, to coś tam, możesz zachować dla siebie. Gdybyś nie zauważył, nie piję akurat do tego, że facet wystawił na sprzedaż przedmioty, których jeszcze nie miał, tylko do tego, że pomimo, że Tobie samemu niczym się nie naraził, potraktowałeś go jakoś gorzej, czego nie uważam za uczciwe zachowanie. Nie możesz tego usprawiedliwiać rzekomym zachowaniem drugiego allegrowicza, bo - powtórzę się - to jest jego sprawa, co wystawia, a wobec Ciebie zachował się chyba uczciwie. Więc nie zgrywaj mądrali, bo nie pogrzeszyłeś uprzejmością, jaka należała się temu facetowi (czy babce, bo po nicku z allegro można wnioskować, że to kobieta), do tego wysłałeś mu bodaj gry niezgodne z opisem aukcji. Dlatego też mówię, że będę pamiętać, aby nic od Ciebie nie kupować, bo jeszcze przez Twoje widzimisię dostałbym od Ciebie coś, czego nie licytowałem.
PSX | PS2 | PS3 | PS4 | PS5 | Switch | Gamecube | Pegasus | Xbox

loompy100

Jak już wspomniałem mentor nie kupuj, nikt Ci nie karze :P
Wiesz co, sporo się natrudziłem, żeby zrobić ładne zdjęcia. Wszystko wyczyściłem, poukładałem i starałem się zrobić jak najładniejsze zdjęcia. Jeżeli uważasz, że kradzież takiego zdjęcia i wystawienie go jako swoje jest wobec mnie jest uczciwe i nienaganne to nie mam więcej pytań. Ja nie jestem typem miłościwego chrześcijanina, który nadstawia drugi policzek, sorry :)
Tak jak mówię, gdyby gość nie wystawił tego przed tym jak wysłałem mu paczkę, wszystko poszłoby tak jak miało pójść, ale tak się nie robi, Jakbym podmienił laser na padnięty, albo wysłał niedziałające pady to byłaby nieuczciwość, a tak nie zrobiłem :)

Don

Następnym razem polecam napisać do Allegro - ściągają aukcję takiemu sprzedawcy bardzo szybko. Dobrze też na przyszłość tagować zdjęcia swoim nickiem z konta - wtedy masz prawie 100% pewność, że nikt się nie połasi na przywłaszczanie cudzych zdjęć.

Jeśli chodzi o Twoje postępowanie - z grzeczności nie skomentuję...:)

Quake96

I mnie również ciężko skomentować tą całą sytuację. Rozumiem gniew wynikający z takiego postępowania tego kupującego, ale nie za bardzo wiem co powiedzieć na temat tego co sam zrobiłeś. Z jednej strony to złe zachowanie, ale z drugiej strony sam pewnie postąpiłbym podobnie... Zatem pozostaję na to neutralny :)

Pley

Koleś nie zachował się odpowiednio, ale Ty też nie powinieneś kierować się taką złośliwością.

Ja też wiem, że lepiej nie kupować od Ciebie. I wiem, nie każesz mi tego robić, ale tak napiszę- ze złośliwości ;)

Dla mnie temat to żenada. Mirek handlarz zrobił swoje, ale zapłacił Ci bez problemu, więc nie rozumiem Twojego zachowania. Podejście z dupy.

Gracz lubi grać :)

Janusz

Proponuję skończyć temat bo wydaje mi się wątek został wyczerpany ;)
@loompy100 zupełnie niepotrzebnie zadziałał w impulsie wkurzony na zachowanie tego sprzedawcy i tyle. Szkoda niewielka, ale mogłeś mu odpuścić. Ja bym się tam cieszył, że taki zestaw zszedł za taką kasę ;) Od tego typu handlarzy nie oczekiwałbym cudów, grunt to samemu w tym wszystkim zachowywać pewien poziom. Prędzej czy później to może zaowocuje.

hankie

Jedyne co bym mógł zarzucić handlarzowi to wykorzystanie zdjęć Twojego autorstwa. Chociaż z drugiej strony wykorzystał tylko Twoją działalność twórczą, bo nawet był właścicielem przedmiotów z tych zdjęć... Stało się co stało, ale powiem szczerze, że jakbym sam dostał pudła w gorszej jakości niż na zdjęciach to bym je reklamował sprzedającemu - nawet jeśli chodzi o nieprawidłowe pakowanie. Teraz możesz wyhaczyc reklamację lub negatywa, zasłużenie.

Co do tego użytkownika - też nie cierpię krętaczy... Ale jak działają w zakresie prawa to serio, nic nie da rady zrobić. Ja mam nadzieję, że tacy cwaniacy krętacze dostają za karę płaskostopia i szybciej umrą :P Ktoś brzydko do Ciebie na rynku wykrzykuje i obraża Twoją mamę to OK, możesz zebrać świadków i założyć sprawę. Ale jak takiemu śmierdzielowi zęby wybijesz to Ty masz problem - zasłużenie. Coś w ten deseń.
Temat chyba do kosza trafi :P

Janusz