Wii Mini - czy warto? Różnice do poprzednich modeli.

Zaczęty przez GwiazdorPL, Styczeń 07, 2019, 00:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

GwiazdorPL

Witam mam pytanie takie czy warto wziąść wii mini? Czy jest możliwość przerobienia i odpalenia gier nes na niej?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Moje konsole:

PlayStation One SCPH-102
PlayStation SCPH-9002+Dual Analog SCPH-1180
PocketStation Crystal SCPH-4000C
PlayStation 2 Slim NTSC/U SCPH-77004
PlayStation 2 Fat Aqua PAL
PlayStation 3 Slim CECH-2004B 250GB
PlayStation Portable 3004 16GB 6.20 PRO-C i E1004 6.60 PRO-B10

psmaniac

Cytat: GwiazdorPL w Styczeń 07, 2019, 00:18
Witam mam pytanie takie czy warto wziąść wii mini? Czy jest możliwość przerobienia i odpalenia gier nes na niej?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Na mini nie ma wejścia na kartę SD, więc nie zrobisz softmoda. Bez niego nie wgrasz emulatora nesa. No, chyba że czegoś nie wiem.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


hankie

Z ostatnich źródeł też nie jest mi znany softmod na WiiMini, które nie ma slotu kart SD, ani dostępu do neta. Teoretycznie czytałem o możliwości, ale jest to związane z podmianą (lutowaniem) pamięci/zmianą nand.

There is presently no way to run homebrew on the Mini due to the lack of an SD slot (for game save-based exploits, as well as letterbomb and bannerbomb) and lack of internet access (for flashhax); currently USB LAN adapters also aren't compatible with the Mini.

Someone would need to create a new exploit that would need to load a payload (e.g. a homebrew boot.dol/.elf file) from a USB drive.
The main challenge would be getting such an exploit on the console, which would be extremely difficult since game saves and internet exploits are ruled out.
The only remaining method would be to find some new exploit that utilizes data that could be transferred the Wiimote (e.g. a hacked Mii, or hacked data based on one of the very few games that uses the Wiimote Memory functionality.

Overall, it's probably not worth it for anyone to look for any exploits (if any even exist) due to the difficulty of doing so, as well as the extremely limited use that the exploit would see (the Mini was only released in Canada and was near the end of the Wii's lifecycle).
It'd probably be best to try finding an ordinary Wii from Kijiji or some other used site, and going from there.

psmaniac

Cytat: hankie w Styczeń 07, 2019, 09:00Z ostatnich źródeł też nie jest mi znany softmod na WiiMini, które nie ma slotu kart SD, ani dostępu do neta. Teoretycznie czytałem o możliwości, ale jest to związane z podmianą (lutowaniem) pamięci/zmianą nand.

There is presently no way to run homebrew on the Mini due to the lack of an SD slot (for game save-based exploits, as well as letterbomb and bannerbomb) and lack of internet access (for flashhax); currently USB LAN adapters also aren't compatible with the Mini.

Someone would need to create a new exploit that would need to load a payload (e.g. a homebrew boot.dol/.elf file) from a USB drive.
The main challenge would be getting such an exploit on the console, which would be extremely difficult since game saves and internet exploits are ruled out.
The only remaining method would be to find some new exploit that utilizes data that could be transferred the Wiimote (e.g. a hacked Mii, or hacked data based on one of the very few games that uses the Wiimote Memory functionality.

Overall, it's probably not worth it for anyone to look for any exploits (if any even exist) due to the difficulty of doing so, as well as the extremely limited use that the exploit would see (the Mini was only released in Canada and was near the end of the Wii's lifecycle).
It'd probably be best to try finding an ordinary Wii from Kijiji or some other used site, and going from there.

Tak  mozna cos skombinowac lutowaniem, czytalem kiedys o tym, ale czy to warte zachodu? Lepiej jest kupic zwyklego  i wtedy nie ma bolu. Z tego co widze na aukcjach to  groszowe sprawy.

P.S.Chwilowo nie mam mozliwosci pisania z polskim znakami
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


hankie

Myślę, że ta zabawa na teraz to lekki hobbyzm i przerost formy nad treścią. Mniej nerwów to kupno starszych 'pełnych' modeli Wii. Za nieco ponad stówkę idzie wyhaczyć - a Wii mini wystawić lokalnie na sprzedaż.

Ale to w zasadzie jak ktoś chce homebrew, albo gry z Gacka ogrywać - bo do grania tylko i wyłącznie w gry Wii to taki Mini styka. Przypomina jeszcze bardziej staroszkolne konsole ;)

GwiazdorPL

Czyli nie da rady przerobić poprzez slot usb? Bo gość mi oferuje te wii mini za 8 gier na ps3.

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka

Moje konsole:

PlayStation One SCPH-102
PlayStation SCPH-9002+Dual Analog SCPH-1180
PocketStation Crystal SCPH-4000C
PlayStation 2 Slim NTSC/U SCPH-77004
PlayStation 2 Fat Aqua PAL
PlayStation 3 Slim CECH-2004B 250GB
PlayStation Portable 3004 16GB 6.20 PRO-C i E1004 6.60 PRO-B10

hankie

#6
Nie znam osobiście przeróbki Wii mini przez USB. W sumie zależy też za jakie gry na to PS3 ;) Bo jak 8 gier wartych realnie po dychu to czemu nie? :) A jak lepsze gry - to raczej wolałbym je poosprzedawać i kupić sobie ładny Wii zestaw zdatny do moda.

retron67

Najlepiej brać 1 model najlepszy. I co ważne, póki kosztuje jeszcze śrubki.

Janusz

Do przeróbki i grania nie warto bo jak koledzy piszą się nie da, ale do kolekcji jakby był komplet to według mnie takie Wii Mini to łakomy kąsek. Mało tego wyszło i za trochę czasu to nabierze wydaje mi się dużo większej wartości.

hankie

Cytat: Bodzio w Styczeń 07, 2019, 19:18Mało tego wyszło i za trochę czasu to nabierze wydaje mi się dużo większej wartości.
Fakt, warto wspomnieć, iż na początku było wypuszczone w Kanadzie - i Nintendo na wstępie milczało o większej dostępności ;) Wtedy to byłoby rare w ogóle ;) W poradniku Metal Jesusa żartowali, że na północy Kanady w tych domkach i tak nie ma internetu, więc konsola dobrze wstrzeli się w target :)

O! WiiMini złamane. Bez chipów, dodatkowych modułów etc: