Wykorzystanie monitorów RGB Sony PVM / BVM w retrogamingu

Zaczęty przez bms, Styczeń 17, 2017, 23:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawloosw

Dziekuje za odpowiedzi Panowie. Czyli jeśli ps2 bedzie dzialac na nim, to gry z szaraka na tej konsoli odpalone rowniez? Czy możecie mi powiedziec w jakim przedziale cenowym takie konwertery/przewody mnie wyniosa zebym mial swiadomosc w co sie pakuje nim narobie sobie kosztow? Skoro to monitor, niema znaczenia czy bede sie w niego wpinal w zlacza bnc, czy w vga 15pin (jakosc)? Rozumiem ze do podpiecia ps2 ten skler speaka tez musze uzyc i bez niego ani rusz bo khz?

Rocho

Wszystko zależy od pieniędzy jakie chcesz zainwestować.  Ja nabyłem ostatnio VGA box od majfrendów za około 45 zł. I działa w sposób zadowalający jeśli nie jesteś obrazowym ortodoksem
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

pawloosw

Oo a moglbys zarzucic linkozją?
Co do moich wymagań, nieukrywam, ze chciałbym uzyskać obraz ladniejszy niz na jakims przecietnym crt tv przez rgb lub obecnej bravii 4k zespolonej przez speaka z konsolami, bo to w koncu monitor i to podobno z wyzszej polki. Ale nie jestem tez graczem co wyda pareset zlotych zeby ciut ladniejsze piksele ogladac, zwlaszcza ze bardzo rzadko gram ostatnio w retro gierki. Pytanie jeszcze zasadnicze, czy z uzyciem takiego konwertera do vga, uzyskam obraz ladniejszy niz obecnie przez speaka do bravii 4k? Bo moze szkoda zachodu i lepiej dac sobie spokoj na wstepie?

Rocho

W tym dziale naskrobalem kilka słów na temat tego adaptera.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/


Rocho

Teraz dopiero zauważyłem że ucięło mi sporo z mojego postu gdzie rozwodziłem się co mi tam nie gra w obrazie z tego adaptera.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

pawloosw

A masz moze porownanie do obrazu na wspolczesnym tv, wzgledem monitora z tym adapterem vga?

Rocho

Nie mam dostępu do jakiegoś hi-endowego tv bo mam marne i dość leciwe 32" LCD. Ale moim zdaniem jest lepiej bo już przez to że nie ma blura no i czerń jest czarna.  Ale to bardziej zasługa przewagi CRT nad LCD niż tego urządzenia.
Ucięło mi część wypowiedzi ale największą wadą tego adaptera jest to że przy jasnych tłach można dostrzec przy niektórych krawędziach takie smużenie cień. Występuje to tylko przy grach PAL przy NTSC nie zauważyłem widać czasem ten adapterem nie radzi sobie z przeplotem.  Wszystko podpinałem przez dobre kable s-video nie wiem jak wyglądało by to przez komposhit. Jak na tak budżetowy sprzęt jest dobrze.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

pawloosw

#38
Dzieki, w takim razie chyba ,,zaryzykuje" te pisiont złotych w ten adapterek. A jaki kabelek s-video masz? Oryginal sony (chyba do ps3 takie widzialem)?

Rocho

Tak orginalny Sony jakieś 10 zł na allegro dałem.

Z tymi adapterami to pewnie trochę loteria jak z każdą chinszczyzną. Napewno zamówię drugi może od innego sprzedawcy bo mam w planach osobny monitor 16:9 obrócony o 90 stopni do gry w niektóre shoot'em upy.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

alf


Atr3ju

Czekam na opinie specjalistów od profesjonalnych monitorów, dlaczego 9 cali kosztuje aż 1100 zł ? A do grania to troszke chyba za mało cali.

https://allegro.pl/oferta/panasonic-video-monitor-wv-bm80-g-11597155835


animare

Dopiero koleś miał go wystawione za 950zł.

https://allegro.pl/oferta/panasonic-video-monitor-wv-bm80-g-9791127085

Lista na której się opieram i to chyba najlepsze źródło pewnych monitorów RGB/pvm/bvm:
https://www.reddit.com/r/crtgaming/wiki/speclist/

Ogółem cena jest przesadzona dwu albo trzykrotnie. Do grania najmniejszym opłacalnym monitorem tego typu jest 14-15cali, w tym wypadku znany już na forum JVC.

Ktoś tu wywęszył interes na monitorze jak grupka ludzi na grach z ps1 w tym serwisie aukcyjnym.

bms

Dokładnie tak jak pisze animare.
Gość wygooglował, że teraz monitory są drogie, to wystrzelił z ceną. Prawda jest taka, że zwykły Trinitron za 20zł zje tego z aukcji ;)

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


fixxxer1

Mogę oddać swojego za 500zl

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka