Tani chiński projektor do grania/filmów

Zaczęty przez 12step, Październik 10, 2025, 15:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

12step

No napisałem, że chciałbym grać na emulatorach 8 i 16 bitowych systemów i potrzebuję, żeby dało się grać w gry typu Mario, Contra itd.
ore ore szabadabada amore

psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


12step

Dobra wziąłem jakiegoś chińczyka za 200 zł, będę testerem. Jak będzie za duży lag, to będę 200 zł w plecy a nie 1000 ileśtam i będę miał do oglądania.
ore ore szabadabada amore

12step

No lag jest dość spory przez HDMI do grania w gry platformowe: /

@hankie sprawdziłeś może jak się ten Twój sprawuje?
ore ore szabadabada amore

hankie

Dzisiaj wracam do domu wiec dzisiaj, jutro ogarnę coś.

12step

Przez screen mirroring lag jest znośny, ale tnie mi coś klatki. Będę kombinował, może za bardzo obciążone mam wifi. Ale jakość obrazu tego projektora za 200 jest tak dobra, że jakby ktoś mi powiedział, że kosztował 2000 to bym uwierzył. Ale miałem doczynienia tylko z tymi projektorami firmowymi wielkości walizki. Może technologia tak poszła do przodu.
ore ore szabadabada amore

hankie

#21
@12step
Ogólnie crappy jakość, ale nie  doznania filmowe chodzi. Totalnie z łokcia nakręcone, ale oodaje realia.
Tak więc, PS3 vs Magcubic HY300Pro+ - tani projektor z Chin
Menu:

Gierka:



Werdykt:
NIE nadaje się do grania. Nie nie nie nie - musiałbyś się nauczyć grać z takim opóźnieniem, a nie o to chyba chodzi :P Serio, nawet na Pegasusie - ale do tego musiałbyś mieć kolejny adapter by to na HDMI podłączyć.

Ale używam do seriali czy starych filmów przed snem - do tego się spokojnie nadaje. Nie będę kupował ekranu do tej klasy sprzętu - na ścianie tak by sobie coś obejrzeć - wystarczy.


12step

Ten sam model posiadam, tylko pod innym brandingiem. Przez HDMI nie da się grać, przez screen mirroring (o ile nie podpina się pada na bt) da się (mimo laga). Do filmów jak najbardziej.
ore ore szabadabada amore

animare

Mam  Magcubic Hy350 pro i rezultat jest taki sam jak u Hankiego, nie wiem czy można coś na to poradzić. Screen mirroring nie testowałem. Dziwne jest też to że podpinając przez HDMI np chromecasta czy firesticka już takich zauważalnych problemów podczas oglądania nie ma. Pytanie jakby np było w Amazon Luna przy streamowaniu gier. Muszę sprawdzić.

12step

Mnie kusi żeby wypróbować to streamowanie z Ps4 albo X.
ore ore szabadabada amore

zenq

A jak z jakoscia do filmow? Jaka ma minimalna odleglosc od sciany?
Mam dla.dzieciakow wspolny pokoik na poddaszu, ciemno tam calkiem (brak okna) ale jest dosc maly i na dodatek ma czarne sciany. Myslicie ze jakis tani sie nada do filmow?

animare

Cytat: zenq w Październik 24, 2025, 20:04A jak z jakoscia do filmow? Jaka ma minimalna odleglosc od sciany?
Mam dla.dzieciakow wspolny pokoik na poddaszu, ciemno tam calkiem (brak okna) ale jest dosc maly i na dodatek ma czarne sciany. Myslicie ze jakis tani sie nada do filmow?

Bez problemu jakiś magcubic za 100-300zł starczy do oglądania bajek i filmów. Jak wydasz bliżej tych wyższych widełek cenowych to prawdopodobnie kupisz coś co odtwarza fullhd, jeśli taniej to będzie to 720p ale również da radę. 2 metry żeby mieć dość duży obraz jest całkiem ok. Ja puszczałem nawet z 1,5 metra i było w porządku. Jedyny minus, że jak chcesz mieć centrum multimedialne to najlepiej podłączyć do niego jakiegoś sticka przez HDMI. Wbudowane aplikacje pozostawiają sporo do życzenia zwłaszcza Netflix ale da się również oglądać Disney, HBO czy pliki z pendrive. Także jak chcesz dzieciom zrobić mini kino to będzie super.


Ps. Testowałem parę minut Amazon Luna przy użyciu sticka i prócz tego że przez ilość ludzi gra się ciągle sypała to input lag był akceptowalny.

zenq

Dzieki, 720p mi wystarczy, obawialem sie minimalnej odleglosci od sciany, gdyz pomieszczenie jest nieduze i w formie trójkąta, ale jak nawet z 1.5m jest ostro, to git :) klikne cos z allegro albo amazona, najwyzej sie odesle

12step

Cytat: zenq w Październik 24, 2025, 20:04A jak z jakoscia do filmow? Jaka ma minimalna odleglosc od sciany?
Mam dla.dzieciakow wspolny pokoik na poddaszu, ciemno tam calkiem (brak okna) ale jest dosc maly i na dodatek ma czarne sciany. Myslicie ze jakis tani sie nada do filmow?

Dla mnie jakość jest ok, ostrość się dokręca kółkiem na górze. Ale mi się nie udało go u siebie ustawić tak, żeby puszczać na ścianę, puszczam na sufit i z takiego małego statywu do przykręcenia aparatu foto/smartfona. Bez jakiegoś statywu myślę, że ciężko coś ugrać i to jest minus, ale ma w podstawce gwint, tylko niestety jest dość krótki. Nie jestem pewien, ale chyba na tych dużych projektorach można puścić pod kontem i podkręcić do prostokąta ustawiając geometrię ekranu. Tu raczej trzeba złapać złapać poziom tym statywem, żeby obraz nie był zniekształcony.
ore ore szabadabada amore

zenq

Ja postawie na podlodze, i mam sciany pod skosem, mysle ze dam.rade ustawic go pod kątem prostym do sciany, aby nie bawic sie w trapezowanie