PS2 i problem z przejściówką component Samsung

Zaczęty przez ExGamer, Czerwiec 03, 2019, 23:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

ExGamer

Hej Panowie. Dawno mnie nie było u was, ale zawierucha życiowa nie pozwalała odetchnąć. No ale w końcu znalazłem czas dla siebie i podłączyłem PS2 pod tv LCD. Ciuchami jakoś sobie poradziłem. Byłem na giełdzie i patrzę elegancko kawałek 5xcinch do psa. Wziąłem. Boska sztuka, gruby jak kciuk. Podpinam.  Najpierw dźwięk. Potem obraz. Zielony do żółtego, czerwony czerwonego i niebieski do czarnego (tv to Samsung który ma takiego dziwnego podwójnego jacka że muszę używać przejściówki do cinchy). Odpalam i kombinuje długo. Znalazłem opcje żeby było czarno bialo, potem patrzę i mam wybór. W zależności jak podepne kable to obraz jest albo różowy albo zielony.

Czytałem poradnik ale dalej nie wiem jak to rozkminic. Mam gdzieś fcmb jakby było potrzeba ale konsola podpięta jest golusienka od nowości nie przerabiania ani nic. Tv to samsung jakis tam, wszystko inne dziala normalnie, tv, chromecast, nawet ps2 po cinchach.  Jakieś pomysły jak to ugryźć? Przekopalem setki stron w internetach i nic. Zastanawiam się czy to wina kabla ale wygląda na porządny i sprzedawca też dość znany że kitu nie wciska. Ale wtedy co, ps2 szwankuje?
Dzięki za pomoc!

adikropkaer


Atr3ju

Cytat: ExGamer w Czerwiec 03, 2019, 23:15
Zielony do żółtego, czerwony czerwonego i niebieski do czarnego (tv to Samsung który ma takiego dziwnego podwójnego jacka że muszę używać przejściówki do cinchy).
Jak mozesz wkladac czincz zielony do zoltego ? Podlaczasz komponent pod kompozyt.

ExGamer

@adi na 99% PAL. Kupiona w EU (sprawdzę po pracy na 100% I edytuję post), więc zakładam że PAL.
@atr mam taką przejściówke (Samsung sobie wymyślił takie cudo) dlatego kolory są różne.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

hankie

A masz może jakichś opis tej przejściówki albo zdjęcie? A może nie przestawiłeś sygnału w menu konsoli z RGB na component? Najszybciej byłoby podpiąć konsolę do TV do 'normalnego' componenta.

Janusz

A w ustawieniach obrazu PS2 masz na pewno wybrany Component, a nie RGB?


ExGamer

Cytat: hankie w Czerwiec 04, 2019, 11:35
A masz może jakichś opis tej przejściówki albo zdjęcie? A może nie przestawiłeś sygnału w menu konsoli z RGB na component? Najszybciej byłoby podpiąć konsolę do TV do 'normalnego' componenta.
Przejsciowka dokladnie identyczna bo to screen z aukcji. Opisu nie mam do niej. Podpiete 3cinche pod nia dzialaja ok.
Postaram się dzisiaj to sprawdzić na innym tv.

@Bodzio przedstawiłem na component. Kiedy mam rgb i wpiete wszystkie kable nie mam sygnału w ogóle. Jak zostawię tylko wpiety cinch do żółtego wtedy mam obraz czarno-biały (czyli prawidlowo), wpinam pozostałe 2 kable, zmieniam wejście w tv z AV na component (Bo inaczej nie dziala) I mam elegancki obraz zylete z założonym głupim różowym filtrem, albo zielonym. Zależy od tego jak wepne kabelki.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

ExGamer

Konsola to SCPH-77004 PAL
Dziś nie zdążę do kumpla lecieć podpiąć do innego tv. Jutro może się uda. Jakieś pomysły dlaczego nie działa?

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


xzer0

Siema Ex. Kope lat. Strzelam iż tv obsługuje na jednej końcówce i component i composite. I się kaszani bo nie przeszedł w tryb odpowiedni, ale nie jestem pewien.

ExGamer

O siemasz xzer0. Kopę lat. Dosłownie. Czyli kaplica i nic nie będzie z tego połączenia? Na netach czytam o jakiś rgb fixach ale to dla przerabianych konsol. Moja to ma plomby ciągle.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


psmaniac

#10
Cytat: ExGamer w Czerwiec 04, 2019, 09:27@atr mam taką przejściówke (Samsung sobie wymyślił takie cudo) dlatego kolory są różne.

Mam Samsunga , mam komplet końcówek zakupionych osobno component oraz scart i śmiga wszystko jak talala. Podłączałeś coś innegio np. xbox classics?

Real foto zrobione przed chwilą.


===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


ExGamer

Cytat: psmaniac w Czerwiec 04, 2019, 19:18
Cytat: ExGamer w Czerwiec 04, 2019, 09:27@atr mam taką przejściówke (Samsung sobie wymyślił takie cudo) dlatego kolory są różne.

Mam Samsunga , mam komplet końcówek zakupionych osobno component oraz scart i śmiga wszystko jak talala. Podłączałeś coś innegio np. xbox classics?

Real foto zrobione przed chwilą.


Nie mam Xboxa. Reszte konsol zostawiłem w domu bo tylko ps2 ostatnio gram a w wynajętym mieszkaniu na więcej niż jedną konsolę miejsca brak. A i luba ma pewnie by nie była zadowolona. Hmmm. Zdobede jakas inna konsolę, albo przywiozę psx w weekend to zobaczę.

No nic. Więc na razie temat stoi. Zrobię update jak posprawdzam wszystkie opcje.

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka


ExGamer

#12
Hej.

Sprawdziłem konsolę i inne tv. Najprawdopodobniej problem to przejściówka.
Cytat: psmaniac w Czerwiec 04, 2019, 19:18
Cytat: ExGamer w Czerwiec 04, 2019, 09:27@atr mam taką przejściówke (Samsung sobie wymyślił takie cudo) dlatego kolory są różne.

Mam Samsunga , mam komplet końcówek zakupionych osobno component oraz scart i śmiga wszystko jak talala. Podłączałeś coś innegio np. xbox classics?

Real foto zrobione przed chwilą.


Jesteś w stanie zrobić zdjęcie twojej? Albo dac namiar gdzie kupie dobrze działającą i nie za miliony cebulionow? ;)
Moja wygląda tak:

Wysłane z mojego SM-J600FN przy użyciu Tapatalka

PS z tego co widzę to twoja końcówka jest zielono żółta a nie żółta. Gdzieś wyczytałem że dlatego masz kompatybilny sygnał z composite I component. Ale nie chce mi się wierzyć że kolor końcówki ma znaczenie w 2019 roku. Niemniej poszukam takiej końcówki, może mi się uda dzięki niej podpiąć.

ExGamer

#13
Panowie poddaje się. Kupilem inna przejściówkę (na alledrogo za 50zl :o) i jest praktycznie to samo. Lekko inne przekłamania w kolorach ale efekt do dupy i tak. Chyba coś w tv gniazdo jest zepsute ale nie wiem jak to już sprawdzić. Z drugiej strony composite działa perfekcyjnie. :( Jakieś topy co jeszcze jest nie tak?

Wysłane z mojego Redmi 7 przy użyciu Tapatalka

edit: dobra nie było tematu. Jakiś kurz się napchali w gniazdo i nie docisnalem do końca wtyczki bo się nie dało. Już ogarnięte. ;)

hankie

A 'stara' przejściówka przypadkiem nie zaczęła działać? ;) Powodem był serio brak styku wtyczki, jest już w pełni ok?