Zrzutka na serwer 2017

Zaczęty przez Janusz, Marzec 13, 2017, 20:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Tradycyjnie już każdy chętny może wesprzeć Strefę swoim skromnym datkiem przy okazji corocznej opłaty na utrzymanie domeny i serwera, która wynosi mniej więcej 200zł. Oczywiście jest to dobrowolna kwota i nic się nie stanie jak nie zostanie zebrana ;)

W ten sposób można pomóc w utrzymaniu strony, ale i w jej rozwoju, gdyż do tej pory robiłem tak, że to co udało mi się zaoszczędzić na serwerze i domenie to i tak wpakowałem bezpośrednio w samą stronę. W zeszłym roku był to np. zakup softboxa, który przydał mi się do zdjęć. Choć uprzedzam, że zobaczę jak będzie w tym roku. Niestety z racji ograniczonych funduszy będę musiał przystopować z zakupami typowo pod Strefę, chodzi mi o akcesoria i sprzęt do artykułów i ciekawostek oraz różnego rodzaju innymi inwestycjami związanymi z funkcjonowaniem strony, bo chyba trochę z tym poszalałem za bardzo przez te 3 lata. Masę rzeczy kupiłem tylko ze względu na stronę, żeby je dobrze opisać i zrobić zdjęcia. Trochę kasy też weszło w jej rozwój i tak ostatnio to zliczyłem to wyszła niemała sumka. Muszę trochę przystopować bo z finansami u mnie ostatnio tak sobie. Mam nadzieję brakujący sprzęt jakoś okazyjnie jeszcze wpadnie, a jak nie to choć uda mi się zdobyć niezbędne fotki.

Jeżeli ktoś jest chętny dorzucić się do serwera to proszę kontakt na PW to podeślę dane do przelewu. Z góry dzięki.

gumislav

Generalnie to wszystkich zachęcam do wsparcia, a jeśli jeszcze się wahacie, to pomyślcie o tym jak o naprawdę niewysokim abonamencie za możliwość uczestnictwa w fajnych dyskusjach i dostęp do niemałej ilości wartościowej wiedzy. Poza tym, to bez Strefewego kącika chwalipięty musielibyśmy drukować zdjęcia naszych nowych zakupów i pokazywać sami sobie do lustra  ;D
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

hankie

Panie, podaj cegłę! Oprócz encyklopedii Szarakowej wiedzy nie zapominajmy, że jest to przyjazne retromiłośnikom podwórko, miejsce dyskusji, możliwość pochwalenia się łupami i złapania inspiracji/choroby zbierackiej :)

Qdi

Ja tam bez dwóch zdań się dorzucę. Bodzio tworząc ten portal stworzył tak na prawdę ogromną kopalnie wiedzy i różnych ciekawostek. Wpisy są na bardzo wysokim poziomie, forum żyje bez końca i codziennie można poczytać coś ciekawego od miłośników szarego sprzętu.
Za pracę jaką wkłada w tę stronę Bodzio, należy mu się kilka złociszy, kto się nie dorzuca ten stoi za Xbox xD (bez urazy)

meres

Do kiedy można się dorzucić? Ja z chęcią się coś sypne groszem, ale w okresie świątecznym. Jest jakiś termin?

alf

#5
Cytat: Qdi w Marzec 14, 2017, 10:21
Za pracę jaką wkłada w tę stronę Bodzio, należy mu się kilka złociszy

Myslalem, że poprzez donację wspieramy strefę a nie Bodzia.
Zaraz zrobicie z niego męczennika i będziemy odprowadzać 1% podatku przy rozliczeniach ;D

Zrobimy Wielką Orkiestrę Strefowej Pomocy - będziemy grali (moze nie koncerty ale na konsolach) by wzbudzić w ludziach hojność poprzez masowy streaming retro nostalgicznych gier. Każdemu kto się dorzuci będziemy dawali gre na psx - oczywiście skromnie - samą płytkę albo wersje niemieckie, zeby był tylko taki symbol.

Qdi

@alf, ale żeś dokonał nadinterpretacji :) Wiem że to nie kasa dla Bodzia (osoby), a dla Bodzia (na jego działalność, czyt. Strefa). Chciałem jakoś ładnie to ubrać w słowa żeby namówić innych... Chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze...

Janusz

Wyszło dobrze i miło, więc się nie przejmuj ;) Dzięki Panowie za wsparcie, a co do terminu to nie ma takowego. Jak się uzbiera kwota to skończy się zbiórka. Dwa lata temu sporo brakowało, a w zeszłym roku się udało zebrać całość. I tak opłacam to z wyprzedzeniem bo nie ma co zwlekać. Potem ktoś przejmie domenę i zrobi z tego strefę porno i co będzie ;)

Don

Bodzio rzuc prosze mi nr konta na prv




VectroV

Ja z chęcią dołożę się ale dopiero pod koniec miesiąca będę miał środki :)
Inspekteur der Bundespolizei Herr Kamil aus Posen

fixxxer1



Cytat: Bodzio w Marzec 14, 2017, 14:52
(...) zrobi z tego strefę porno i co będzie ;)

Nie kuś, nie kuś ;-)
Nr konta pewnie bez zmian?

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka


Janusz

@Don poszło ;)
@VectroV nie ma problemu.
@fixxxer1 jestem stały w uczuciach, dane bez zmian ;)

gumislav

Cytat: alf w Marzec 14, 2017, 11:41
Myslalem, że poprzez donację wspieramy strefę a nie Bodzia.

Strefa to my i Bodzio. Wiele osób ze Stefą utożsamia forum, ale jest to też strona główna z artykułami. Pamiętam jak jeszcze rok-dwa lata temu Bodzio wspominał, że blog był dla niego celem, a forum powstało przy okazji. Dla mnie jednak Strefa to właśnie forum i tylko forum - ludzie z niego i informacje. Głównej nie czytam w ogóle, jakoś mnie nie interesuje. Patrząc pod tym kątem, to bez nas Strefa jako forum by nie istniała. Prawda jest jednak również taka, że aby nam tę Strefę stworzyć i udostępnić Bodzio wyłożył niemały pieniążek, myślę, że łączna kwota wprawiłaby niektórych w osłupienie. To, jak wygląda główna i forum wymagało wkładu jego czasu (a czas to pieniądz) i sianka. Gdyby Bodziowi źródełko uschło, to Strefa zniknęłaby z netu. Gdyby Bodzio miał takie widzimisię to również może ją w każdej chwili zamknąć i tyle. Logicznym wnioskiem jest więc to, że łożąc kasę wspierasz nie Strefę, bo Strefa to nie jest niezależna zdelokalizowana internetowa organizacja czy instytucja, ale portfel jej prywatnego właściciela. Dla mnie to jest OK - z powietrza się nic nie bierze - niech się chociaż Bodziowi wróci to czego nie może wydać na gry/browary/dziwki/lasery etc. Jak masz inne zdanie to też spoko - chcesz płacić to płacisz, nie to nie. Jest zbiórka, cel sobie możesz wybrać dla siebie jaki chcesz: wątpliwy fejm, wpłata dla Jezusa (bo Strefa to dobro), bo ci się kasa we wiadrze nie mieści, bo inni płacą, bo wstyd nie dać, z przekory. Whatever  ;D Ja wpłacę bo mi tak każą głosy.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Janusz

#13
U mnie akurat nic się nie zmieniło w tej materii ;) Dla mnie forum to dalej dodatek do Strefy, który ku mojej radości fajnie się rozwija, o co starałem się dbać od samego początku na przekór różnym trendom. Niemniej fora mają to do siebie, że nie gwarantują żadnej stabilności, wystarczy jakaś spina, kółko wzajemnej adoracji lub jakiś mąciwoda i w jednej chwili nawet najlepsze forum może się sypnąć. Dlatego fajnie, że każdy ma zapewne swoją definicję tego czym jest Strefa i to doskonała zachęta do tego by wychodzić z różnymi inicjatywami, żeby trafić w jak najszersze grono odbiorców.

Janusz

Podziękowania dla:

Figty­
hankie
gumislav
fixxxer1

Licznik: 129,60 z celu 200zł