Forum strefaPSX

Kącik kinowy, filmowy i serialowy

Offline tander

• *
  • 50
  • 0
Odp: Kącik kinowy, filmowy i serialowy
« Odpowiedź #255 dnia: Grudzień 08, 2017, 17:54:35 »
Oglądałem niedawno komedię sci-fi pod tytułem "Podróże w czasie: najczęściej zadawane pytania". Początkowo byłem nieco sceptyczny, bo obawiałem się, że będzie to trochę głupkowaty film, ale się pozytywnie zawiodłem. Większość akcji toczy się w brytyjskim pubie, gdzie grupa przyjaciół wielokrotnie przenosi się w czasie, na skutek czego dochodzi do ciekawych paradoksów. Film przyjemnie się oglądało.

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #256 dnia: Grudzień 09, 2017, 12:51:57 »
Dziwny tytuł, zaciekawiłeś mnie ;) Ogólnie brytolskie poczucie humory też mi odpowiada ;)

Offline tander

• *
  • 50
  • 0
« Odpowiedź #257 dnia: Grudzień 14, 2017, 17:23:22 »
Trailer dobrze oddaje klimat filmu:

Offline tander

• *
  • 50
  • 0
« Odpowiedź #258 dnia: Styczeń 02, 2018, 15:07:50 »
Oglądałem ostatnio horror "Zbaw nas ode złego" z 2014 roku. Film opowiada o nowojorskim policjancie, który bada serię dziwnych zbrodni. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno, gdyż za morderstwami stoją jakieś tajemnicze, paranormalne siły. Policjantowi pomaga ksiądz. Film utrzymany w mrocznym klimacie, dużo scen dzieje się w nocy, a towarzyszy temu budząca trwogę ścieżka dźwiękowa. Film oceniam na 7/10.

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
« Odpowiedź #259 dnia: Styczeń 09, 2018, 01:22:34 »
@up,

byłem na tym w kinie. Ogólnie był okres, w którym już rzygałem horrorami i egzorcyzmami (za dużo oglądałem), tak jak filmów 'z rąsi' (found footage). Mase tego trzaskali, a ponad połowa była g*wnem :P

Ale 'Deliver us from devil' jakoś nie był taki zły. Nawet ciekawie płynnie z sensacji/akcji w motyw egzorcyzmu wpadł. Może nie był wybitny ale to 7-/10 też bym postawił.

Jednak lepszy w tej kwestii i bardziej budzący mój niepokój był film "Autopsja Jane Doe"
http://www.filmweb.pl/video/zwiastun/nr+2+polski-41443

Co prawda oceny wybitnej nie dostał, ale jego surowość kadru i nawet ciekawa zagadka patrząc szczególnie na współczesny tego typu filmy - nawet mnie zaciekawiła :)

Offline Aris

• *
  • 39
  • 0
« Odpowiedź #260 dnia: Styczeń 09, 2018, 23:12:33 »
Tak podrzucę Grobowiec Świetlików i resztę filmów od Ghibli. :) Piękne.

Offline CyborgDE

• *
  • 500
  • 5
  • Do u know de wae?
  • PSN ID: CyborgDoge
« Odpowiedź #261 dnia: Styczeń 11, 2018, 13:33:16 »
Dorwałem ostatnio kolejny film z serii "Must watch". O ile osobiście nie jestem fanem takich "niedzielnych" filmów, to ten mi się bardzo spodobał. Świetna historia, którą napisało życia, albowiem jest to swego rodzaju film biograficzny Michaela Ohera. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, to warto poświęcić chwilę i obejrzeć. A dla fanów amerykańskiego footballu pozycja według mnie nie do ominięcia.
http://cyborggamingblog.blogspot.de/

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

Offline G-R-Z-E-C-H

• *
  • 923
  • 1
  • PSN ID: G-R-Z-E-C-H
« Odpowiedź #262 dnia: Styczeń 11, 2018, 14:17:16 »
Widziałem to już w TV. Przedstawiona historia rzeczywiście może zainteresować.

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
« Odpowiedź #263 dnia: Styczeń 11, 2018, 14:21:34 »
Tak jak wyżej. Historia przejmująca i ogólnie spoko film. Ale dużo w nim mi dało oglądanie Sandry B, kiedyś szalałem za nią, mimo że w jakichś megaprodukcjach nie grała. Może to przez jej delikatnie rozdwojoną końcówką nosa? :)

Offline Bodzio

• *
  • 5711
  • 26
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
« Odpowiedź #264 dnia: Styczeń 11, 2018, 14:56:29 »
Też bardzo lubię Sandrę Bullock. Jedna z niewielu aktorek, którą darzę jakąś sympatią, w sensie większość jest mi obojętnych. W sumie ani nie jest wybitnie piękna, ani nie zagrała w jakiś w wielkich przebojach, więc nie wiem z czego się to bierze, ale tak jak ją kojarzę na tle innych gwiazdek gra i zachowuje się bardzo normalnie i to w niej chyba lubię. Jest w tym autentyczne, a chyba w tym świecie o normalność tak trudno, że takie coś przyciąga.

Co do filmu, to u nas ma tytuł Wielki Mike. Widziałem kilka razy i choć wiadomo, to trochę typowe amerykańskie kino w stylu od pucybuta do człowieka sukcesu, to ogląda się go dobrze i ma jasne przesłanie. Jakbym uczył trochę starsze dzieciaki, to bym im puścił na pewno bo warto. W podobnym stylu jak ktoś nie widział to polecam film Coach Carter. Podobna tematyka, tyle że w tle koszykówka.

Offline G-R-Z-E-C-H

• *
  • 923
  • 1
  • PSN ID: G-R-Z-E-C-H
« Odpowiedź #265 dnia: Styczeń 11, 2018, 15:11:32 »
Mnie się jeszcze przypomina "Remember the Titans". Jak się spodobają powyższe, to Tytani na pewno tez.

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
« Odpowiedź #266 dnia: Styczeń 11, 2018, 16:03:01 »
W sumie ani nie jest wybitnie piękna, ani nie zagrała w jakiś w wielkich przebojach, więc nie wiem z czego się to bierze, ale tak jak ją kojarzę na tle innych gwiazdek gra i zachowuje się bardzo normalnie i to w niej chyba lubię. Jest w tym autentyczne, a chyba w tym świecie o normalność tak trudno, że takie coś przyciąga.

Właśnie, często w filmach wygląda tak jak laska, którą możesz spotkać na ulicy, pójść na piwko i się pośmiać. Nie lubię filmowych divas z kijkiem w d.. - i pewnie chodzi o ten luz i taką swojskość SB :)

Offline CyborgDE

• *
  • 500
  • 5
  • Do u know de wae?
« Odpowiedź #267 dnia: Styczeń 20, 2018, 18:36:12 »
W ramach uzupełniania biblioteki BluRay dorwałem na promocji limitowaną numerowana edycję Antologii Aliena, co dodatkowo posmyrało moje kolekcjonerskie zmysły. Co prawda jeszcze nie doszukałem sie informacji ile sztuk tego wyprodukowali lub mają taki zamiar wyprodukować, ale mi trafił sie numer 1217. Ale do rzeczy.

Alien jest jak każdy widzi. Chyba każdy fan kina Sci-Fi zna doskonalę serię, albo przynajmniej ma w głowie zarys tego, co się w tych filmach dzieje. Ja osobiście jestem wielkim fanem oryginalnej Quadrologii Aliena i seria ta znajduje sie w ścisłej czołówce moich ulubionych filmów. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, a lubi klimaty horroru Sci-Fi, to polecam serdecznie.
Jestem też ciekaw, czy są tutaj jacyś zapaleńcy sagi o Xenomorphach. Jeśli tak, to co sądzicie późniejszym krzyżowaniu Predatora i Aliena w jednym filmie. No i jak podchodzicie do ostatniego Aliena, który według mnie jest profanacją serii, a ludzi za to odpowiedzialnych powinni wywalić do Polsatu i kazać pisać im scenariusze do programów typu "Dlaczego Ja?".

Online hankie

• *
  • 2511
  • 9
« Odpowiedź #268 dnia: Styczeń 22, 2018, 09:30:56 »
Moim skromnym zdaniem z części na część klimat Obcego się rozrzedzał. Od horroru s-f po po prostu strzelankę. Już 3 i 4 wiało mi leciutko pasztetową miejscami.
AvP i Predators - to po prostu dla mnie ciekawostki, jakieś próby stworzenia filmów w klimacie. Prawie wcale nie doklejałem ich w głowie jako kanon, ot dla mnie średnie filmy akcji osadzone ocieracko w konwencji. Predator z Arniem - nawet mi się podobał, ale to chyba zafałszowane poprzez sentyment i ogólnie zamiłowanie do starych filmów z USA.

Ostatni Alien - niestety, ale mi osobiście to lekko już gwałtem zalatywało :P

Offline CyborgDE

• *
  • 500
  • 5
  • Do u know de wae?
« Odpowiedź #269 dnia: Styczeń 22, 2018, 10:17:53 »
Ja całą pierwszą Quadrologię traktuję również bardzo sentymentalnie, tak samo jak wspomnianego przez Ciebie Predatora z Arnim. Muszę przyznać, że Alieny 1-4 oraz pierwsze dwa Predatory oceniam poprzez pryzmat sentymentu.
AVP również traktuję jako ciekawostkę, ale z racji bycia swego rodzaju fanbojem Aliena obejrzałem. Takie se, ale tragedii nie było. Predators z 2010 jeszcze nie miałem okazji obejrzeć. Może kiedyś nadejdzie czas, ale z tego co widziałem ludzie wieszali na tym filmie psy.
No i co do ostatniego Aliena, to widzę że podzielamy zdanie. :P Powinni to wymazać i zrobić na nowo, albo najlepiej zostawić w spokoju serię, bo krowa dojona przez kilkadziesiąt lat kiedyś w końcu przestanie dawać mleko.