Alternatywna rzeczywistość XboxaOne

Zaczęty przez Kirby, Czerwiec 07, 2025, 08:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kirby

Zastanawiam się jakby to było gdyby w 2013 roku Xbox One wyszedł bez kontrowersyjnych zasad, bez obowiązkowego stałego połączenia z internetem, bez blokady używanych gier oraz bez dołączonego do zestawu Kinecta.

MS nie zniechęciłby posiadaczy Xboxa360, a Xbox One na starcie nie miałby negatywnego PR. Brak obligatoryjnego Kinecta sprawiłby, że konsola byłaby znacznie tańsza, co mogłoby przełożyć się na lepszą sprzedaż. A jeśli do tego przyjąć, że pierwszy model Xbox One wyglądałby jak Xbox One S, to byłby o około 40% mniejszy od pierwotnej wersji, z wbudowanym zasilaczem, z pewnością wizualnie nie odstraszałby potencjalnych nabywców.

Oczywiście sprzętowo Xbox One nadal pozostałby nieco słabszy od podstawowego PS4, jednak brak złej reputacji, niższa cena dzięki braku Kinecta oraz kompaktowy i estetyczny design w stylu Xbox One S pozytywnie wpłynęłyby na odbiór konsoli wśród graczy.

Gdyby do tego exy Xboxa nie wylądowały na pc, to czy waszym zdaniem Xbox nawiązałby walkę z PS4?

mariusz391



Przecież za upadek Xboxa jako marki nie odpowiada Xbox One, bo on był tylko wisienką na torcie, tylko Don Mattrick jako szef Xboxa. To on sprawił że Xbox 360 mimo olbrzymiej przewagi w połowie generacji ostatecznie przegrał z PS3 przez wpychanie do każdej gry Kinecta, i olewanie dużych gier, gdy Sony spięło poślady i zaczęło wydawać hit za hitem. A ludzie ktorzy kupili PS3 naturalnie przechodzili na PS4, zwłaszcza przez idiotyczną kampanię promującą Xboxa One. Jednak żeby Xbox One mógł chociaż rywalizować jak równy z równym należało Mattricka wywalić przed jego premierą, i znowu jak z Xboxem 360 dać konsolę tańszą niż produkt Sony na premierę, z dobrymi exami na start. Nie zrobiono tego, i ostatecznie ratowano się wspólnymi premierami na Xboxa i PC co ciąży na tej marce do tej pory, i nikt już nie wierzy w odmianę sytuacji

Wawrzino

Tak samo można by zapytać, czy Switch odniósłby taki sukces, gdyby sony zdecydowało się jednak na użycie kart microSD w PS Vita, zamiast drogich własnościowych.
Prawda jest taka, ze każdy potencjalny scenariusz, który wymyślimy, jest równie prawdopodobny.

Mcin

Przewagą X360 w PL było łatwe piracenie.
Zmień mój mózg.
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

retron67

Żadną to tajemnicą nie jest ,że Xbox 360 miał ładniejsze lepiej działający gry w tamtym okresie . Przykład pierwszy z brzegu, Bayonetta .

Morden

Koledzy już wszystko powiedzieli. Xbox pogrążony został nie przez słabsze bebechy, a przez marketing będący majakiem szaleńca. Parcie na cyfrową telewizję i reklamowanie tego światu amerykańskimi sportami, jednorazowe kody do gier ... Sony tylko na to czekało, jak po zapowiedzi Saturna, gdy wystarczyło że powiedzieli "$299", a więc o sto zielonych mniej niż konsola Segi. Tak i w przypadku PS4, wyszli na scenę i jeden drugiemu wręczył płytkę z grą dodając, że tak dzielisz się grami na PlayStation. I było pozamiatane.

Xbox One kupiłem dla Ryse i Dead Rising 3. Niesamowicie zgrzany byłem również na Sunset Overdrive. Kinect 2 dostałem w komplecie, ale ówiąc szczerze nie pamiętam nawet czy kiedykolwiek go użyłem. Pewnie tak, ale na Xbox One nie było typowo kinectowych gier, takich jak na X360. Dobra gra na Kinect nie była zła. Gunstringer czy choćby Fruit Ninja to masa zabawy.



Po zakupie Xbox One strzeliłem rodzinną fotkę wszystkim kamerkom i czujnikom jakie miałem pod ręką i tę do PS4 też można było schować do szuflady, bo jedyne do czego ją wykorzystywano to jakieś pato-streamy.

Sama konsola nawet w pierwszej wersji nie jest zła. Wręcz przeciwnie. Bardzo podobał mi się design pierwszego Xbox One. No ale wyszło jak wyszło i marketingowe decyzje przesądziły o losie konsoli. Microsoft odgraża się że następny Xbox będzie największym skokiem w historii konsol, ale wszyscy wiemy że to bzdury, bo najmocniejszy hardware siedzi w PC za tysiące zielonych i cudów w świecie konsol zrobić się już nie da. Wielka szkoda.
Nowy Singiel - Gamer Pro Max - Już w EMPiKu

12step

Pamiętam jak kupiłem Xbox One i dostałem miesiąc czy tam 3 gamepassa, to miałem tyle grania co nigdy. A Sony wtedy nie miało w polsce Playstation Now
ore ore szabadabada amore

Kirby

@Morden fakt, przypomniałeś mi że MS promował Xboxe one jako sprzęt do wszystkiego, w tym do oglądania TV. Zapomnieli, że konsola ma służyć głównie do gier i na tym powinni skupić się najbardziej :) Za to wyszli z chorymi pomysłami ograniczającymi swobodne granie, wręcz próbowali nałożyć graczom kajdany uniemożliwiając im zabawę bez dostępu do internetu, czy korzystanie z używanych gier.

zenq

wiesz, odtwarzacz dvd w ps2 robil swoje i na pewno przekonal do zakupu czesc niezdecydowanych. Pamietam jaki byl wysyp akcesoryjnych pilotow do dvd :)
zreszta odtwarzanie cd audio w psx czy BD w ps3 tez poboczną opcja nie bylo, a samo sony naładowało premierowe ps3 portami kart pamieci szumnie oglaszajac to jako centrum multimediow, organizer do zdjec cyfrowych itp, wiec pomysl xboxa nie powinien byc tak wysmiewany, tym bardziej, ze przyszlosc pokazala wysyp platform streamingowych z apkami dostepnymi na konsolach.