Forum strefaPSX

Rozgałęźnik EURO SCART do konsol

Offline hankie

• *
  • 2529
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
Odp: Rozgałęźnik EURO SCART do konsol
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 10, 2017, 21:59:14 »
@up,

to może stanowić zasadniczą różnicę :P Poza tym często na Soniakach, które oglądałem jakość analogowego obrazu bez żadnych diwajsów nawet - jest dobra...

« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 11, 2018, 01:41:02 »
Pozwolę sobie odkopać temat.

Do tej pory do swojego CRT (Panasonic Quintrix 29) używałem z zadowoleniem polecany przez niektórych HAMA AV 100S oraz czasami wspominanego juz Thomsona.

Chciałem zmienić switcher na jakiś z dwoma WYŚCIAMI scart, ale prócz szalonych i drogich rozwiązań (gscartsw) żaden "normalny" rozdzielacz nie oferuje możliwości podpięcia dwóch TV. Niestety wszelkie testowane przez mnie rozdzielacze nie chcą działać w drugą stronę. Możliwe jest jeszcze podpięcie zwykłego podwojnego rozdzielacza na kablu, może on rozdzieli jedno wyjście z switchera na dwa tv

Ktoś moze ma taki setup lub zna odpowiedni sposób/urzadzenie?

Offline Namingway

• *
  • 338
  • 1
  • PSN ID: Namingway_PL
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 11, 2018, 06:45:01 »
Ciężko będzie znaleźć takie urządzenie z kilkoma wyjściami Scart. Ja osobiście takiego chyba nie widziałem, a jakieś tanie switche z takimi ficzeremi, mogą być trochę kiepskie...

A ten Twój Panasonic nie jest przypadkiem 100hz?

« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 11, 2018, 23:13:50 »
Tak, 100Hz. Nie wiem czy jest dobry do grania, ale nie bardzo wiem jakiego innego szukać (oprocz PVM).
Mam szajsowego Provision 14 cali, na nim obraz z kilku konsol kobsol jest dużo lepszy. Wiem, różnica w calach dość spora, ale chodzi mi o dużo lepsze kolory i ostrość

Offline Namingway

• *
  • 338
  • 1
  • PSN ID: Namingway_PL
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 12, 2018, 08:29:15 »
Tak, 100Hz. Nie wiem czy jest dobry do grania, ale nie bardzo wiem jakiego innego szukać (oprocz PVM).
Mam szajsowego Provision 14 cali, na nim obraz z kilku konsol kobsol jest dużo lepszy. Wiem, różnica w calach dość spora, ale chodzi mi o dużo lepsze kolory i ostrość
Najlepiej takiego, który nie ma 100Hz. I tu nie chodzi o jakość. 100Hz = input lag.

A co do switcher'a, to może spróbuj zrobić taki samemu lub niech ktoś to zrobi dla Ciebie :) Dla wprawnego elektronika nie powinno być to nic trudnego. Było by w miarę tanio i mógłbyś dać ilość wejść i wyjść wedle uznania :) Na necie jest sporo schematów do tego.