Rozgałęźnik EURO SCART do konsol

Desdinova · 12709

Offline hankie

• Z-ca Administratora
  • Pułkownik
  • *
    • Reputacja: 64
  • Odznaczenia Użytkownik otrzymuje to odznaczenie za wyróżniającą się chęć niesienia pomocy innym Strefowiczom na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #45 dnia: Października 10, 2017, 21:59:14
@up,

to może stanowić zasadniczą różnicę :P Poza tym często na Soniakach, które oglądałem jakość analogowego obrazu bez żadnych diwajsów nawet - jest dobra...

Offline Tommy_Vercetti

Odpowiedź #46 dnia: Marca 11, 2018, 01:41:02
Pozwolę sobie odkopać temat.

Do tej pory do swojego CRT (Panasonic Quintrix 29) używałem z zadowoleniem polecany przez niektórych HAMA AV 100S oraz czasami wspominanego juz Thomsona.

Chciałem zmienić switcher na jakiś z dwoma WYŚCIAMI scart, ale prócz szalonych i drogich rozwiązań (gscartsw) żaden "normalny" rozdzielacz nie oferuje możliwości podpięcia dwóch TV. Niestety wszelkie testowane przez mnie rozdzielacze nie chcą działać w drugą stronę. Możliwe jest jeszcze podpięcie zwykłego podwojnego rozdzielacza na kablu, może on rozdzieli jedno wyjście z switchera na dwa tv

Ktoś moze ma taki setup lub zna odpowiedni sposób/urzadzenie?

Offline Namingway

• Kapitan
  • *
    • Reputacja: 24
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
  • PSN ID: Namingway_PL
Odpowiedź #47 dnia: Marca 11, 2018, 06:45:01
Ciężko będzie znaleźć takie urządzenie z kilkoma wyjściami Scart. Ja osobiście takiego chyba nie widziałem, a jakieś tanie switche z takimi ficzeremi, mogą być trochę kiepskie...

A ten Twój Panasonic nie jest przypadkiem 100hz?

Offline Tommy_Vercetti

Odpowiedź #48 dnia: Marca 11, 2018, 23:13:50
Tak, 100Hz. Nie wiem czy jest dobry do grania, ale nie bardzo wiem jakiego innego szukać (oprocz PVM).
Mam szajsowego Provision 14 cali, na nim obraz z kilku konsol kobsol jest dużo lepszy. Wiem, różnica w calach dość spora, ale chodzi mi o dużo lepsze kolory i ostrość

Offline Namingway

• Kapitan
  • *
    • Reputacja: 24
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
  • PSN ID: Namingway_PL
Odpowiedź #49 dnia: Marca 12, 2018, 08:29:15
Tak, 100Hz. Nie wiem czy jest dobry do grania, ale nie bardzo wiem jakiego innego szukać (oprocz PVM).
Mam szajsowego Provision 14 cali, na nim obraz z kilku konsol kobsol jest dużo lepszy. Wiem, różnica w calach dość spora, ale chodzi mi o dużo lepsze kolory i ostrość
Najlepiej takiego, który nie ma 100Hz. I tu nie chodzi o jakość. 100Hz = input lag.

A co do switcher'a, to może spróbuj zrobić taki samemu lub niech ktoś to zrobi dla Ciebie :) Dla wprawnego elektronika nie powinno być to nic trudnego. Było by w miarę tanio i mógłbyś dać ilość wejść i wyjść wedle uznania :) Na necie jest sporo schematów do tego.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • Reputacja: 115
  • Odznaczenia Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 28 gier w 2022 roku. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #50 dnia: Lipca 11, 2019, 16:05:16
A do mnie takie cudo dzisiaj trafiło. Sprawie bardzo dobre wrażenie, choć muszę je jeszcze przetestować dokładnie. W sumie miałem kilka urządzeń Speaka i raczej były solidnej jakości. Tutaj na duży plus, że mam w zasadzie w jednym miejscu wszystko, composite, s-video i scart, mam nadzieję obsługujący RGB. Do tego bardzo fajny wygląd. Bardziej to DVD przypomina niż rozdzielacz. Jedyny minus to brak pilota, ale widzę go na ebayu, więc jak tylko urządzenie się sprawdzi to może sobie kupię, wtedy nie będę musiał się podnosić z łóżka, żeby przełączać źródło obrazu. :)

Offline bms

Odpowiedź #51 dnia: Lipca 11, 2019, 21:04:11
Nie wiedziałem takiego, ale jak ma zasilanie, to może nie będzie strat na sygnale. Nie jest to regułą bo automatyczny Bandridge ma jednak stratę w porównaniu z maualnym. Czekamy na review ;)

Offline Atr3ju

Odpowiedź #52 dnia: Lipca 11, 2019, 21:41:22
Też niedawno myślałem o takim rozdzielaczu ale i tak musze wstawać z wyra aby załączyć konsole, wyciągnąć pada z szafki i podłączyć konsole do prądu więc zrezygnowałem.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
  • Odznaczenia Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 28 gier w 2022 roku. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #53 dnia: Lipca 13, 2019, 10:20:17
Powiem Wam, że pierwsze testy wyszły jak najbardziej na plus. Szkoda, że tego pilota tylko nie mam. Wszystko działa aż miło, każdy port SCART ogarnia RGB, a jakość nie odbiega od bezpośredniego połączenia kablem RGB do TV. Jeszcze będę musiał przetestować na pełnym podpięciu. Na początku coś migało, ale okazało się, że to słabej jakości kabel Euro miał do podłączenia Speaka do TV. Użyłem grubego Thomsona i się uspokoiło. Ogólnie grosze za to dałem, więc się cieszę. Jedyny minus, że nie zajmuje to mało miejsca, ale jakoś to ogarnę.

Offline bms

Odpowiedź #54 dnia: Lipca 13, 2019, 10:42:57
Spróbuj pilota uniwersalnego. Może zaskoczy. Koszt to 10zł.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #55 dnia: Lipca 13, 2019, 11:07:00
Mam jakiś, ale kod bym musiał znać chyba, a tego ustrojstwa nie znalazłem w wykazie.

SMF spam blocked by CleanTalk