Podmiana OS/oprogramowania na SmartTV

Mcin · 672

Offline Mcin

• Wsparcie
  • Kapitan
  • *
    • Reputacja: 25
  • بيسي غعَمينْق مَصْتترْ رإِس
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Odznaka za zajęcie II miejsca w konkursie Przejdę 28 gier w 2022 roku. Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 25 gier w 2021 roku. Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 25 gier w 2020 roku.
dnia: Kwietnia 24, 2022, 13:44:02
W sumie szukam TV dla kogoś z rodziny i pierwsze, co mi przyszło do głowy, to dziadowskie oprogramowanie w tych TV i czy idzie to podmienić. Wiecie, nie chce, żeby sprzęt za 3 lata był bez aktualizacji, a poza tym zdjęcie blokady na nagrywanie i inne badziewia typu nie możesz robić ze swoim sprzętem co chcesz. Stary ma TV Sony i nagle po podłączeniu Orange TV boxa nie może zmienić equalizera, także żenada.

W necie jest na ten temat sporo treści, ale na starcie dostaje wypozycjonowane strony z badziewiem i fora pokroju elektrodowego, gdzie ciężko znaleźć jakieś podstawy. Że się da to wiem, ale jak to jest trudne, ile utrzymanie wymaga wysiłku i przede wszystkim, na jakich modelach można liczyć na długie wsparcie rootów, custom romów i alternatywnych OSów.

Pytam tak od zera, bo się po prostu nie znam, najnowszy TV jaki ja mam to kineskop z 2004 :P
« Ostatnia zmiana: Stycznia 12, 2023, 09:53:36 wysłana przez Bodzio »

Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • Reputacja: 115
  • Odznaczenia Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 28 gier w 2022 roku. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 24, 2022, 15:44:04
Pewnie się da, ale nie wiem czy jest sens. Za 150zł kupisz spoko przystawkę jak np. Xiaomi czy Amazon Stick i w ten sposób ożywisz Smarta na długie kolejne lata.

Offline psmaniac

Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 24, 2022, 16:03:01
Kup Maline RPI3, wgrasz co będziesz chciał, Kodi nie kodi, Amazony i Netfliksy.

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================

Offline Trzyzet

Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 24, 2022, 16:27:52
Kup Maline RPI3
Przy aktualnych brakach półprzewodników absolutnie nieopłacalna zabawa. Znacznie taniej i lepiej kupić sticka.

Offline Mcin

• Wsparcie
  • Kapitan
  • *
    • Reputacja: 25
  • بيسي غعَمينْق مَصْتترْ رإِس
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Odznaka za zajęcie II miejsca w konkursie Przejdę 28 gier w 2022 roku. Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 25 gier w 2021 roku. Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 25 gier w 2020 roku.
Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 24, 2022, 21:50:57
Jakby to było dla mnie - tak bym zrobił i wiem, że to jest opcja :)

Dlatego pytam o możliwość modyfikacji softu bezpośrednio na urządzeniu.

Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

Offline hankie

• Z-ca Administratora
  • Pułkownik
  • *
    • Reputacja: 64
  • Odznaczenia Użytkownik otrzymuje to odznaczenie za wyróżniającą się chęć niesienia pomocy innym Strefowiczom na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 24, 2022, 22:10:46
Z chęcią też bym poczytał, bo mama mojej Karoliny ma fajnego Sonyego, w którym system jest martwy, a co kolejne updaty - to apki znikały, system starszych Sony to jakiś żart. Ale nie wiem czy ktoś właśnie bawi się w mody systemów - skoro seriio, markowy stick załatwia robotę z nawiązką...

Offline mattek

• Podporucznik
  • *
    • Reputacja: 15
  • Mistrz masarski!
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
  • PSN ID: Toonsil
  • Steam ID: Toonsil
Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 25, 2022, 22:54:12
Kilka lat temu miałem przez chwilę pomysł, żeby wskrzesić martwy już system operacyjny Samsunga F6640 poprzez fanowski projekt SamyGO. Szybko jednak stwierdziłem, że zabawy z tym sporo już na etapie samego rootowania oprogramowania, a efekt końcowy niezbyt by mnie usatysfakcjonował, także odpuściłem temat.

Generalnie, zakup telewizora z wbudowanym Smart TV producenta to była bardzo zła decyzja. Wywindowało to cenę sprzętu, a nie nadawało się do niczego w zasadzie od samego początku. Co z tego, że na pudełku znajdziemy napis mówiący o szybkim, dwurdzeniowym procesorze, skoro połowa instalowanych apek nawet się nie włączała, a połowa drugiej połowy niemiłosiernie muliła. No i ten widok, gdy z biegiem czasu widzi się, jak kolejne aplikacje znikają - to Skype, to Spotify, to Open FM już nie łączy się z serwerami itd. :D

Jak kupować telewizor to tylko z Android TV albo golasa plus osobno przystawka.

SMF spam blocked by CleanTalk