gry ntsc psx w kolorze na konsoliu pal pytanie??

pirek · 215

Offline pirek

dnia: Czerwca 23, 2023, 08:22:17
Witam
posiadam monitor  z funkcją tv  lg ful hd flatron m237wdp. Kupiłem kabel scart aby podłączyć mojego szaraka psx pod gniazdo  scart aby uzyskać kolor w grach ntsc. Lecz obraz nadal jest bez koloru na grach ntsc. Co muszę zrobić aby uzyskać kolor.

Offline Atr3ju

Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 23, 2023, 10:35:22
Zamontowac chip

Offline hankie

• Z-ca Administratora
  • Pułkownik
  • *
    • Reputacja: 64
  • Odznaczenia Użytkownik otrzymuje to odznaczenie za wyróżniającą się chęć niesienia pomocy innym Strefowiczom na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 23, 2023, 10:43:00
Ale jeśli można uruchomić gry NTSC w ogóle - to musi byc jakiś mod? Jeśli jest chip to może bez tzw. ntsc fix? Miałem kiedyś chip w jednym szaraku, jedna z ostatków na wersję 'fat' i nie było problemu, na kablu z i bez RGB.

Offline JAPONIEC

Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 23, 2023, 10:48:51
Upewnić się czy kabel to faktycznie RGB, bo chińskie composite z wtyczką scart widziałem nie raz.

Offline hankie

• Z-ca Administratora
  • Pułkownik
  • *
    • Reputacja: 64
  • Odznaczenia Użytkownik otrzymuje to odznaczenie za wyróżniającą się chęć niesienia pomocy innym Strefowiczom na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 23, 2023, 10:54:42
@pirek
luknij też na temat:
https://strefapsx.pl/forum/okablowanie/jak-rozpoznac-prawdziwy-kabel-rgb-do-psx/
I tak jak Japoniec pisze - najtańsze kabelki to zazwyczaj composite na wtyką scart.

SMF spam blocked by CleanTalk