Demodulator czyli RF to Composite

Keita · 322

Offline Keita

dnia: Lipca 19, 2022, 22:31:31
Taki temacik informacyjny, może się komuś przyda w przyszłości (chociaż wątpię ;))

Demodulator firmy Mixpol. Już kiedyś chwaliłem się (albo żaliłem) na forum, że kupiłem takie ustrojstwo. Wtedy poległem na niemożliwości zmiany częstotliwości fonii, przez co nie byłem w stanie uzyskać dźwięku m.in. z konsoli Master System II. Kilka lat później trafił się w sprzedaży za grosze nowszy model demodulatora oznaczony DTV-002, który posiada już nieco więcej funkcji. Zaryzykowałem i tym razem wszystko poszło zgodnie z planem. Demodulator działa, da się zmienić fonię a obraz jest bardzo poprawny. Jakość niewiele gorsza albo praktycznie bez różnicy jeśli chodzi o porównanie z głowicą w telewizorze.

Jeśli ktoś nie wie do czego to można wykorzystać to już śpieszę się z wyjaśnieniami. Do retro konsolek których z jakichś powodów nie chcemy modyfikować a których obraz chcielibyśmy wyświetlić na odbiorniku nie posiadającym wejścia na sygnał RF. Czyli np. PVM albo BVM. Podobną funkcję można uzyskać używając magnetowidu. Są też rozwiązania od Extrona czy też kilka innych ale nigdy ich nie widziałem u nas w obiegu. Obstawiam, że telewizory LCD za jakiś czas również nie będą posiadały głowicy analogowej żeby podłączyć stare konsole do nich.

Lab na szybko - Master System II + demodulator
http://totheunseen.kylos.pl/tmp2/demodulator/01.jpg

Urządzenie posiada przyciski do zmian kanałów, dokładnej regulacji częstotliwości, czy wyboru częstotliwości fonii. Ma możliwość wpięcia 2 konsol jednocześnie
http://totheunseen.kylos.pl/tmp2/demodulator/02.jpg

Zdjęcia na szybko telefonem, obraz z Master Systemu II na PVMie
http://totheunseen.kylos.pl/tmp2/demodulator/03.jpg
http://totheunseen.kylos.pl/tmp2/demodulator/04.jpg
http://totheunseen.kylos.pl/tmp2/demodulator/05.jpg

Instrukcja i specyfikacja jakby ktoś chciał sprawdzić
https://www.napad.pl/instrukcje/dtv02.pdf 

SMF spam blocked by CleanTalk