240p Test suite na PSX

Namingway · 11378

Offline Namingway

dnia: Listopada 01, 2017, 08:54:18
Dowiedziałem się właśnie, że ostatnio powstała wersja 240p test suite na PSX, a to bardzo dobra wiadomość! :)

Można ją pobrać tutaj:

https://github.com/filipalac/240pTestSuite-PS1

A tu link do wątku na shmups.system11 założonego przez twórcę tego wspaniałego oprogramowania:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fshmups%2Esystem11%2Eorg%2Fviewtopic%2Ephp%3Ft%3D35554&share_tid=35554&share_fid=62422&share_type=t

240p test suite for DC,PCE,Wii,SNES,GC,MD and SCD

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • Reputacja: 115
  • Odznaczenia Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 28 gier w 2022 roku. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #1 dnia: Listopada 01, 2017, 10:31:01
Trochę się wczytałem w temat i dobrze rozumiem, że to super, mega, wypasiona aplikacja do testowania telewizorów i monitorów stworzona typowo z myślą o retrograczach? ;)

Znalazłem też bardzo fajny filmik o niej:

Offline Namingway

Odpowiedź #2 dnia: Listopada 01, 2017, 11:32:37
Trochę się wczytałem w temat i dobrze rozumiem, że to super, mega, wypasiona aplikacja do testowania telewizorów i monitorów stworzona typowo z myślą o retrograczach? ;)

Znalazłem też bardzo fajny filmik o niej:

Dokładnie tak, lepiej bym tego nie ujął :) Już kilka osób wspominało, tu na forum o tej aplikacji, jednak do tej pory nie była ona dostępna na konsolach Sony.

A filmik polecam obejrzeć :)
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2017, 11:43:48 wysłana przez Namingway »

Offline Mitsu

Odpowiedź #3 dnia: Listopada 01, 2017, 14:20:53
Yay w końcu a ja musiałem instalować wersje genesis na emulatorze na ps2

Offline Desdinova

Odpowiedź #4 dnia: Listopada 01, 2017, 21:01:07
Potrzebna będzie przerobiona wersja PSXa jeżeli dobrze rozumiem?

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
  • Odznaczenia Udział w forumowym wyzwaniu na przejście 28 gier w 2022 roku. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #5 dnia: Listopada 01, 2017, 21:06:46
Tak, skoro to homebrew. W weekend się nim pobawię. Ciekaw jestem tych testów. Spróbuję sprawdzić jak konsolka współpracuje u mnie z moim TV, a jak poprzez skaler. Może się coś wyznam.

Offline Mitsu

Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 28, 2018, 13:52:17
Niestety obraz tego programu nie działa  z oryginalnym hardware. Program się nie wczytuje po prostu. Pewnie napisał go pod jakiś emulator. Chyba ze ja nie umiem tego nagrać na płytę. Jeśli się komuś udało to uruchomić to niech da znać.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 28, 2018, 14:11:43
W sensie jak nie działa? U mnie śmigał jak testowałem, oczywiście na przerobionej konsoli.

Offline bms

Odpowiedź #8 dnia: Stycznia 28, 2018, 15:02:19
Musisz ściągnąć wszystkie pliki. Ja też na początku ściągnąłem tylko bin. Na emulatorze odpaliło ale nie dało się nagrać. Oczywiście konsola musi być przerobiona.

Offline Mitsu

Odpowiedź #9 dnia: Stycznia 28, 2018, 15:13:29
Ściągam zipa i go rozpakowuje. W zipie jest folder i pełno plików. W jednym z podfolderow jest plik cue. Używam go jako obraz do nagrania płyty w alkoholu. Gdzie robię błąd ?

Offline JT

Odpowiedź #10 dnia: Stycznia 28, 2018, 17:35:16
Ściągasz plik .bin i .cue do jednego folderu i wypalasz wskazując plik .cue, nie rozpakowuj pliku .bin.

PSX, PS2, PS3, PSP, PSTV, PSC, Xbox, X360, XSS, MD, DC, PCE, FC, NESC, SNES, N64, GC, Wii, WiiU, NS, GBA, DS, 3DS

Offline Namingway

Odpowiedź #11 dnia: Stycznia 29, 2018, 16:03:38
Ja mam dokładnie ten sam problem co @Mitsu. Już chyba z 5 płyt na to zmarnowłem.

@JT mógłbyś wytłumaczyć co dokładnie trzeba zrobić? Nigdy nie wypalałem płyt na PSX więc nie bardzo się na tym znam.

Offline Mitsu

Odpowiedź #12 dnia: Stycznia 29, 2018, 16:06:18
Swoją droga próbuje to puścić na modelu 7502.

Offline Janusz

• The boss
  • Administrator
  • Marszałek
  • *
    • strefapsx.pl
Odpowiedź #13 dnia: Stycznia 29, 2018, 17:39:47
Aż poświęciłem kolejną płytę, żeby sprawdzić raz jeszcze i wszystko śmiga.

Pobieracie całą paczkę, potem wybieracie w programie obraz .cue z folderu binary i nagrywacie i tyle.

Skoro obraz działa to zapewne problem może leżeć po stronie programu nagrywającego. Spróbujcie użyć do tego ImgBurn bo sam z niego korzystałem przy wypalaniu. Jak się da to najlepiej nagrać najniższą dostępną prędkością i dajcie znać czy dalej nic. 

Offline verteks

Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 30, 2018, 16:54:43
Ściągam zipa i go rozpakowuje. W zipie jest folder i pełno plików. W jednym z podfolderow jest plik cue. Używam go jako obraz do nagrania płyty w alkoholu. Gdzie robię błąd ?
Próbowałeś ustawić profil "Play Station" oprócz tego co pisali Panowie wyżej? Sam bym sprawdził jak to się robi w Alcoholu jakbym miał przerobioną konsolę.

SMF spam blocked by CleanTalk