Forum strefaPSX

PS one konsola do kitu

Offline xzer0

• *
  • 435
  • 7
Odp: PS one konsola do kitu
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 16, 2017, 22:32:52 »
Jutro kalkomania idzie do druku, więc w weekend będzie koniec lakierowania konsoli. Zostaną tylko diody do montażu.

Aby podsycić atmosferę wrzucam:
Idę pierwszym pomysłem bez kombinowania. Najlepiej tak będzie. Jak widać jest tam kalek na dwie konsole.

I jeszcze jedno. Zostanie mi lakier bezbarwny do położenia. Jak to położyć, żeby niczego nie skopać? Jedna warstwa i wsio?
xzer0 Modding Enterprises

Offline hankie

• *
  • 2529
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 16, 2017, 22:50:50 »
Kumpel jak malował jakieś dekory do auta, które nie były narażone na zbytnie dotykanie - kładł aż 3 x klar a potem polerował całość, wyglądało bajka.

Chociaż tutaj bałbym się starcie 'krwi' - chyba osobiście zrobiłbym jedną warstwę.

Offline xzer0

• *
  • 435
  • 7
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 19, 2017, 14:02:34 »
Paint job zrobiony. Oczywiście nic nie jest idealne, ale nadal ładnie wygląda. W piwnicy było więcej paprochów niż przypuszczałem, co widać na bezbarwnym lakierze, ale co tam - szczegół. Mimo to efekt jest bardzo dobry. Szpreje - najtańsza berbelucha Dan Braven + piwnica. Chyba ostatni raz kupiłem tą markę. Na konsolę poszły tylko 3 kalkomanie PS One logo, RESIDENT i Umbrella. Wyszło ładnie. Całość zabezpieczyłem bezbarwnym lakierem. Na przyciski poszły moje odciski palców, jeden delikatny, drugi mocniejszy. Na klapki kart pamięci napisy memory card. Konsola przynajmniej udaje fabryczną. No więc roboty nad skorupą zakończone.

I teraz nadeszła ta chwila, najlepszy mod PS One w Polsce i całym Bloku Wschodnim. Po niemalże dwóch latach, godzinach prac i rozważań. Oto przed wami pragnę zaprezentować : PS One RESIDENT EVIL LM
Gdzie jest makumator? Musi to zobaczyć.

Warto przypomnieć jak ta konsola wyglądała na początku prac. Powypalana obudowa lutownicą, dziury i urwane zaczepy:
Po wyszlifowaniu boków i przyklejeniu tam wyciętych zaczepów:

Szpachlowanie:

Zastanawiam się teraz nad umieszczeniem diód czerwonych mrugających w rytm muzyki i przełącznikiem od wyłączania, stałe, rytm muzyki. Zamówię także laser. Płyta główna doprowadzona do porządku więc nic już nie trzeba robić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2017, 14:08:47 wysłana przez xzer0 »

Offline gumislav

• *
  • 1304
  • 2
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 19, 2017, 16:23:52 »
Bravo Ty! Jakbym był odpowiednio dziany to bym to od ciebie odkupił i miał pretekst do przejścia trylogii Residenta jeszcze raz. Aż kusi o dorobienie pada. Nie skusisz się wziąć na warsztat chociaż jakiegoś duala-podrabiańca?
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Offline xzer0

• *
  • 435
  • 7
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 19, 2017, 16:29:20 »
Planuję właśnie zrobić pada i memorkę na święta.

Offline hankie

• *
  • 2529
  • 9
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 19, 2017, 17:19:02 »
Belissimo X!
Super wygląda, nie ma przesady, schludnie i całość na temat! Hell yeah!

umieszczeniem diód czerwonych mrugających w rytm muzyki i przełącznikiem od wyłączania, stałe, rytm muzyki.
NIE! Myślę, że byłoby to wiochą lekką. Ew umieszczenie w środku jakieś krótkiego paska ledowego, tak by czerwona poświata delikatnie wychodziła z otworów wentylacyjnych, tak dyskretnie.

Offline makumator

• *
  • 789
  • 0
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:50:24 »
Czyli co, skończyłeś samą obudowę? Ok, oceniam na 'bardzo fajnie', jak na dwa lata lepienia.

Hey.

Offline CyborgDE

• *
  • 503
  • 5
  • Do u know de wae?
  • PSN ID: CyborgDoge
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 04, 2018, 00:59:20 »
Jakim cudem ja tu jeszcze nic nie napisałem?
Wygląda jak to określił maku - bardzo fajnie. W więcej nie ma co lać wody, bo zachwycałem się już w czasie prac i do dziś się nic nie zmieniło.

Zastanawiam się teraz nad umieszczeniem diód czerwonych mrugających w rytm muzyki i przełącznikiem od wyłączania, stałe, rytm muzyki. Zamówię także laser. Płyta główna doprowadzona do porządku więc nic już nie trzeba robić.

Tylko pod warunkiem wspomnianego przełącznika, który pozwalał by to całkowicie wyłączyć, włączyć zwykłe podświetlenie i tryb kolorofonu z dyskoteki w remizie. Jak byś chciał zrobić jedynie aus/dyskoteka, to na Twoim miejscu bym tego wcale nie robił. Ciekawostka fajna, ale ja bym szału chyba dostał jak by mi konsola mrygała jak szalona podczas grania.
http://cyborggamingblog.blogspot.de/

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

Offline xzer0

• *
  • 435
  • 7
« Odpowiedź #83 dnia: Marzec 11, 2018, 13:28:01 »
Pozbierałem wszystkie części do kupy. Zrobiłem lekki detaling. Można uznać prace za skończone. Nie chcę brnąć dalej w tym. Co ostatnio zmieniłem? Kolor diody power na czerwony, pomalowana osłona lasera na czerwono, dodałem filcowe nóżki, bo oryginalnych brak. Konsola wygląda ładnie, ale nie idealnie. Są pewne mankamenty, ale całokształt jest bardzo dobry. Nie ukrywajmy, ale jest to mój pierwszy eksperyment z lakierami i drugi ze szpachlą. Następna konsola, gdzie prace zbliżają się ku końcowi (ps2 facelift) będzie lepsza. Tak czy inaczej, to ps one na półce wygląda klimatycznie. Udało się osiągnąć coś oryginalnego i to jest najważniejsze. Zdążyłem przed 2 rocznicą startu projektu....  Prace trwały i trwały z wielu przyczyn. Raz to konsola była kompletnie zdewastowana. Samo doprowadzenia klapki do stanu sprawności wymagało trochę pracy, później nadawałem jej kształt oryginalny szpachlą. Dwa - przyczyny osobiste. Częste wyjazdy, uczelnia. Jak wracałem do domu w końcu to ostatnia rzecz jaką chciałem robić to klepać to. Ostatnie fotki:

Czerwona dioda power:

No i pod maską siedzi bios z 7502:

Teraz plany na przyszłość. Nie długo jak wspomniałem kończę ps2 facelift - zostały końcowe kroki. Później postaram się zabrać z projekt landarę - PSX "meduza" - prowizorka. Będzie druga już zmiana koncepcji. Zostanie też remont GBA - szybki projekt, Flight stick do ps2 - baaardzo szybki i modyfikacja PSP - tylko mody techniczne - tu już trochę będę musiał podziałać.
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2018, 13:38:40 wysłana przez xzer0 »

Offline Mitsu

• *
  • 496
  • 2
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 11, 2018, 22:47:50 »
Bardzo ładnie to wyszło. Weź to wystaw gdzieś na ppe.pl na  bloga albo insta czy coś. Taki projekt zasługuje na większa popularność

Offline hankie

• *
  • 2529
  • 9
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 11, 2018, 23:09:25 »
No i luz :) Czerowna dioda pasuje super. I dobrze, że nie popłynąłeś z kalkomaniami ;) Czerwona obudowa lasera też dodaje ostatecznie uroku.