W co aktualnie grasz?

Bodzio · 208832

Offline adikropkaer

• Strefowy Entuzjasta
    • Reputacja: 4
Odpowiedź #2370 dnia: Wrzesień 15, 2020, 22:37:10
PSP w trybie czuwania od ponad pół roku i dalej od czasu do czasu partyjka w Lego HP. Co jakiś czas podładuję baterię i git.
Ooo to zdrowo, musi być w niezłej kondycji - która ta Twoja sztuka taka żywotna? Baterii nie zmieniałeś, prawda?

Ostatni gram tyle co kot napłakał, może dlatego że jestem po (home)pracy dużo poza domem i może od tego siedzenia w domu nie czuję pociągu. Ale ostatnio - znowu , co zaskakujące przez 3h grałem na mini Atari 2600. Nie miałem pojęcia, że kiedyś chociaż chwycę z radością lichy joy konsoli tej generacji ;) I coś mnie wzięło na granie w MicroMachines v3 na PSX, ale z racji lenistwa odpalane na PSX.
Chociaż ostatnio wzięło mnie na jakieś graty PCtowe z ery XP, może z czasem późnego Win98... I jak powoli odgarniałem się z klamotów konsolowych to zajałem 1/3 wolnego miejsce na stare pudła
Street, kupione jako moje pierwsze psp od jakiegoś dzieciaka z Żabianki. Bateria jest dobra i niewymieniana, ale oczywiście przez ten cały czas, jak mi się przypominało, podłączałem konsole do ładowarki ;) Po prostu ciągle była gotowa do gry.

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 46
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2020 roku. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2018 roku.
  • PSN ID: saladyn_zl
Odpowiedź #2371 dnia: Wrzesień 17, 2020, 18:13:48
RUINER

Dwugałkowy, izometryczny szuter w cyberpunkowym sosie. Krótkie to ale bardzo przyjemne, zwłaszcza że ostatni tego typu tytuł którego zaliczanie kojarzę to było Dead Nation na PS3 a to już prehistoria. W Ruiner najbardziej podoba mi się system rozwoju postaci który możemy dowolnie modyfikować pod swój styl grania albo w razie potrzeby gdy boss nie chce zdechnąć. Szybko jednak okazuje się że bariera kinetyczna, hakowanie i slow-motion są tak OP że wszystkie inne ulepszenia tracą jakiekolwiek znaczenie, no i jakiś voice acting by się przydał. Szczerze polecam sprawdzić.

Offline adikropkaer

• Strefowy Entuzjasta
Odpowiedź #2372 dnia: Wrzesień 18, 2020, 16:29:19
Po bardzo długiej przerwie od stacjonarnych konsol odpaliłem Skyrima na ps3. O dziwo nawet się wciągnąłem, rpg w takim stylu jak lubię - bez przeciąganych wiecznych scenek i losowych walk jak w FF. Czysta eksploracja co i gdzie się chce. Nie maniakuję zbytnio z questami z braku czasu i ochoty, jakoś wyrosłem chyba z łażenia i wykonywania wszystkich pobocznych questów. Do tej pory z tą serią miałem styczność tylko z Morrowindem, który mnie totalnie xx lat temu odrzucił, ale giera przypomina mechanicznie Fallouta NV, tak więc idzie w to grać.

Offline alf

• Strefowy Maniak
    • Reputacja: 30
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
  • PSN ID: Sir_Donaldez
Odpowiedź #2373 dnia: Wrzesień 18, 2020, 22:24:51
Nie maniakuję zbytnio z questami z braku czasu i ochoty

Ta gra przecież questami stoi. Co w niej robisz jak nie questy ?

Offline adikropkaer

• Strefowy Entuzjasta
Odpowiedź #2374 dnia: Wrzesień 21, 2020, 16:56:27
Nie maniakuję zbytnio z questami z braku czasu i ochoty

Ta gra przecież questami stoi. Co w niej robisz jak nie questy ?
Questy główne

Online For The Players

• Patron Strefy
  • Strefowy Dyskutant
  • Odznaczenia Odznaka za zajęcie II miejsca w konkursie Przejdę 37 gier w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2020 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2018 roku.
Odpowiedź #2375 dnia: Wrzesień 26, 2020, 16:30:29
Mafia Remake

Ogólnie słabo pamiętam oryginał, poza tym że jeździło się taksówką, więc nie mam jak porównać. Można powiedzieć, że do tej gry podchodzę na świeżo. Graficznie gra wygląda ładnie (jak dla mnie), bo jestem takim graczem, który nie zwraca uwagi na jakieś glicze, czy klatki. Ważniejsza jest dla mnie opowieść, a ta zdaje się być bardzo interesująca, tak samo klimat - pierwsza klasa. Mam ze 4h za sobą z czego 2h to była próba ukończenia wyścigu. Myślałem że przez to nie ukończę gry, ale udało się za którymś tam podejściem (mam nadzieję, że nie będzie już więcej wyścigów). Nie wiem jak to było w oryginale, ale na razie tutaj leci misja za misją i nie mogę swobodnie pojeździć po mieście.

Offline SALADYN

• Zasłużony
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 46
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2020 roku. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2019 roku. Odznaka za wsparcie Strefy w serwisie Patronite w 2018 roku.
  • PSN ID: saladyn_zl
Odpowiedź #2376 dnia: Wrzesień 26, 2020, 16:39:13
W oryginale ten wyścig to też był totalny hardkor. Co do swobodnej eksploracji to w rimejku trzeba wybrać osobna opcje w menu żeby pojeździć sobie swobodnie po mieście, bardzo dziwne rozwiązanie jak na open world. Nie pamiętam czy to tak samo działało w oryginale.

Offline Hoipolloi

• Strefowy Entuzjasta
    • Reputacja: 36
Odpowiedź #2377 dnia: Wrzesień 26, 2020, 19:27:43
Po czterech miesiącach przerwy od grania zasiadłem przy Breath of Fire III. Dawno nie grałem w RPGi i jak na razie idzie mi dość słabo. Ogólnie nie ogarnąłem jeszcze tych Masterów i List. Na początku przeoczyłem parę rzeczy ale fabuła prze do przodu. Co zauważyłem. Jak się mało grinduje postacie, to w późniejszych etapach ginie się na strzała/2. Jest ok, ale bez rewelacji. Może to też dlatego, że gram sesje po godzinę, max dwie (za mną 9h rozgrywki) z dość długimi przerwami, bo gram tylko na weekendy, to też zapominam pewne rzeczy. Ogólnie jak kiedyś ogrywałem RPGi to siedziałem po kilka/kilkanaście godzin i leciałem z tematem. Teraz jakoś nie mogę dłużej przysiąść przed TV. Starość.

Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b

Offline alf

• Strefowy Maniak
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #2378 dnia: Wrzesień 26, 2020, 20:23:38
W oryginale ten wyścig to też był totalny hardkor. Co do swobodnej eksploracji to w rimejku trzeba wybrać osobna opcje w menu żeby pojeździć sobie swobodnie po mieście, bardzo dziwne rozwiązanie jak na open world. Nie pamiętam czy to tak samo działało w oryginale.

Tak o ile dobrze pamietam to w oryginale też free-roam był jako osobna opcja.

Co do wyścigu - widze, że zachowali zgodność z oryginałem, bo tam ten wyścig też dawał w kość  O0

Offline mariusz391

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 11
Odpowiedź #2379 dnia: Wrzesień 26, 2020, 20:44:26
Ale z tego co ja pamiętam, to ten wyścig był hardkorowo trudny tylko w wydaniu premierowym. ja Mafię ograłem na egzemplarzu z Ekstra Klasyki i tam była już spaczowana wersja w której ten wyscig był dużo prostszy. Sam nie kojarzę bym się z nim jakoś mocno męczył, za to niektóre misje jak ta cholernie trudna na wsi pamiętam do tej pory :P
I potwierdzam słowa Alfa, jazda dowolna była dostepna z osobnego menu, więc tu jest tak samo

Offline adikropkaer

• Strefowy Entuzjasta
Odpowiedź #2380 dnia: Wrzesień 27, 2020, 09:47:19
Nie porzuciłem Skyrima - wczoraj pograłem dalej (ostatnia partyjka w poprzedni weekend). Natomiast wciągnąłem się w Mario Cart na DS, głównie podczas dojazdów pociągiem. Aż sam się zdziwiłem, bo jakoś nigdy nie byłem zbyt wielkim fanem gier z uniwersum Nintendo.

Generalnie kupiłem już kilka miesięcy temu na forum niebieskiego DSi na spróbowanie czegoś innego niż PSP. Pozytywnie zaskoczyła mnie ta konsola i chociaż pod względem grafiki nie umywa się do kieszonsolki Sony, to przynosi sporo frajdy. Za to gry dają trochę inną rozrywkę, niż te z PSP. Fajnym rozwiązaniem w grach jest użycie drugiego ekranu - można np. odpalić mapkę, bez opuszczania rozgrywki, która dzieje się na głównym ekranie. No i łatwiej schować ją do kieszeni kurtki, nie martwiąc się o porysowanie ekranu - PSP zawsze musiałem chować do futerału i plecaka ze względu na wielkość i ekran.

Podsumowując - cieszę się, że spróbowałem konsoli od Nintendo i uważam, że nie warto zamykać się "fanbojowsko" na tylko PS, jaką postawę kiedyś reprezentowałem.

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #2381 dnia: Wrzesień 27, 2020, 20:53:43
adi - dobrze zrobiles. Ja też najpierw miałem PSP a dopiero potem dokupiłem DS. Odkąd zacząłem grywać na DS to PSP poszło w odstawke i w sumie nigdy już nie wróciło  8)

Offline repip

• Strefowy Dyskutant
    • Reputacja: 18
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
    • retronagazie.eu
Odpowiedź #2382 dnia: Wrzesień 28, 2020, 20:31:46
U mnie Def Jam Vandetta, w sumie nigdy nie byłem fanów wrestlingów, ale setting i logo EA BiG skutecznie zanęciły. Mimo to... chyba ostatni wrestling w moim życiu, jakoś totalnie nie podchodzi mi ta formuła sztuki mordoklepki.

Online Quake96

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 27
  • SCEE™
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
  • PSN ID: OGAR_niety
Odpowiedź #2383 dnia: Wrzesień 28, 2020, 22:53:43
Nie wiem jak Vendetta, ale Fight for New York to kozak! Co tam ryjów oklepałem :D

Offline szczupi26

• Strefowy Entuzjasta
Odpowiedź #2384 dnia: Wrzesień 29, 2020, 05:25:05
NG++ w Torchlight 2. Zdecydowanie w Top 3 najlepszych chodzonych siekanek w jakie grałem