PS2 to HDMI

Zaczęty przez artur360, Wrzesień 30, 2018, 19:49

Poprzedni wątek - Następny wątek

artur360

Witam wszystkich,
Ostatnio zakupiłem magiczne urządzenie o nazwie 'PS2 to HDMI'. Zainteresowani będą wiedzieć o co chodzi. Mój problem polega na tym, że po prawidłowym skonfigurowaniu działa dźwięk natomiast obraz wygląda tak jak na poniższym obrazku.

https://ibb.co/fBtzMz

Próbowałem używać różnych wejść i kabli jednak zawsze ten sam problem. Mój telewizor to SONY KD-49XE7005, a powodem zakupu przejściówki był montaż naścienny uniemożliwiający swobodny dostęp do części wejść.
Urządzenie natomiast działa z monitorem jednak obraz wtedy wyraźnie trzęsie. Jest może jakiś sposób na to?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Atr3ju

Widzę że poruszyłeś temat na innym forum a że pamiętałem że tutaj też pytałeś to może coś doradze. Spróbuj zmienić konsolę jak masz inny model a może masz od kogoś pożyczyć i sprawdzisz. Może spróbuj też zmienić z RGB na Y/Pb/Pr i odwrotnie w ustawieniach konsoli. Może ładowarka której używasz do zasilania urządzenia ma już swoje lata i nie podaje odpowiedniego prądu.

Pamela0

Hej! Ja też zakupiłem to urządzenie, ale nie podoba mi się obraz:( Czy tak to jest, że na ekranie występują pionowe paski? Trudno mi to dokładnie opisać, a nie wiem, czy zdjęcie odda mój problem? Na filmikach z youtuba, na którym testują te urządzenia nie widzę takich artefaktów.

hankie

Na zdjęciu będzie to widoczne? Czy sprawdzałeś zmianę ustawień wyświetlania z posta wyżej?

CyborgDE

Z tego co widzę PS2HDMI to taka loteria. Ja sam mam i sobie bardzo chwalę. Masz wersję z zasilaniem osobnym z USB? Podłączyłeś je? Chociaż z tego co sam zauważyłem, to taki trochę pic na wodę w moim przypadku, bo adapter działa tak samo dobrze jak bez podłączonego zasilania.

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

Pamela0

Z zasilaniem i bez zasilania to samo:( Oczywiście w opcjach wyświetlania obrazu wybrana jest ta druga opcja, nie RGB. Zamówiłem drugi egzemplarz i sprawdzę.

foxe

dzisiaj widziałem na Twitterze, że LRG wypuściło swój kabel ciekaw jestem jak z nim będzie bo cena dość spora
https://limitedrungames.com/products/pound-technology-ps2-ps1-hdmi-cable

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII

Atr3ju

Jest już recenzja tego, na PS2 przyciemnia obraz, na PS1 już nie i wygląda dobrze. Żadnego input laga, rozciąga obraz do 16:9. Z tego co zrozumiałem to na TV podbija/konwertuje do 720p. Nie zauważyłem aby miał problem z usuwaniem przeplotu.

CyborgDE

PS2HDMi w moim wypadku z PS2 działa wyśmienicie, ale jak wiadomo PS1 nie widzi w ogóle ze względu na niską rozdziałkę. Obejrzałem sobie nawet właśnie film na temat tego ustrojstwa od MetalJesus i przyznam, że jestem pod wrażeniem, że tak ładnie to działa. Zamówiłbym z chęcią, ale muszę trochę to jeszcze przetrawić, bo o ile cena samego urządzenia jakaś z kosmosu nie jest, to 15 dolców za przesyłkę to trochę sporo biorąc pod uwagę wartość przesyłki. Może ogarną jakaś dystrybucję w europie, to pomyślę.

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

hankie

Byłaby to miła altenatywa dla tych tanich różnie działających dongli na HDMI czy konwerterków FHD za 100 pln. Ogólnie dla mnie bomba jakby do dla PSX i PS2 ładnie pokazywało w 720p (IMO - ja tam bym łba sobie nie dał uciąc za to sztuczne 1080p). Ale cena przesyłki to na razie kosmos.

Pamela0

Przyszedł właśnie drugi egzemplarz ps2to hdmi. Wszystko działa super. Była to więc wina wadliwego egzemplarza.

hankie

Cóż, masowa tania elektronika... Dobrze, że sprawa wyjaśniona! :) Widać niestety jak to jest zrobione, a kontrolę jakości prowadzi chyba niewidomy mrówkojad (tzn nakleja naklejki OK).

Janusz

To jak z tym skalerem Speaka, ten faktycznie tej firmy robi robotę, a identyczny noname już czasami nie. Cóż takie czasy. 

SALADYN

Chińska technologia, albo działa jak złoto albo wysadzi ci mieszkanie.

alf

Cytat: SALADYN w Październik 19, 2018, 15:18
Chińska technologia, albo działa jak złoto albo wysadzi ci mieszkanie.

Albo podziała jak złoto dopóki któregoś dnia nie wysadzi mieszkania  >:D  ::)