Sega Model 3 Emulacja

Zaczęty przez psmaniac, Grudzień 01, 2021, 00:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Czy komuś udało się poprawnie odpalić na emulatorze rom Star Wars Trilogy Arcade na Sega Model 3? U mnie to kuleje. Tylko bez linków do YT, bo widziałem już wszystko. Czy ktoś odpalił?
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mattek

Konkretnie tej gry nie uruchamiałem, ale emulator owszem. Niestety, przez kiepski FPS na kartach AMD, za dużo się tym nie bawiłem. Na czym polega problem? Mogę sprawdzić potem czy u mnie Star Warsy ruszą.

psmaniac

Cytat: mattek w Grudzień 01, 2021, 09:10Konkretnie tej gry nie uruchamiałem, ale emulator owszem. Niestety, przez kiepski FPS na kartach AMD, za dużo się tym nie bawiłem. Na czym polega problem? Mogę sprawdzić potem czy u mnie Star Warsy ruszą.

Przy wyborze są 3 misje kolejno i odpala mi się tylko środkowa. :-\
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mattek

Sprawdziłem grę u siebie i faktycznie - załadowanie pierwszej oraz trzeciej misji kończy się czarnym ekranem. Udało mi się jednak rozwiązać problem, mianowicie należy wyłączyć "feedback lever" w Test Mode. Opcja ta znajduje się w zakładce Game Assignment. Daj znać czy pomogło :D

psmaniac

Nie ma u mnie tej opcji  :(  Wrzuć link jak możesz do emulatora którego używasz.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mattek

#5
Proszę, oto link do najnowszej wersji emulatora wraz ze zintegrowanym UI. Test Mode uruchamiasz po załadowaniu gry, domyślnie klawiszem "6" na klawiaturze alfanumerycznej, tym samym przyciskiem zatwierdzasz poszczególne opcje, zaś pomiędzy opcjami poruszasz się wciskając "5".

psmaniac

Ale schody żeby pyknąć w to, chezuuus  :D. W Star Warsach w test mode nie mogę wejść, bo nie chce sie załadować, jest jakieś info inintialize i dupa  :(  W innych grach bez problemu ale... nie ma tej opcji...

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mattek

Szczerze to nie mam pojęcia dlaczego miałoby Ci się zawieszać Test Mode. U siebie nic nie zmieniałem w konfiguracji emulatora, wszystko zostawione standardowo. Wybrałem ROM, uruchomiłem, nacisnąłem szóstkę i już. Może spróbuj inną rewizję gry? Widzę, że jest ich kilka (ja posiadam rewizję "a").

W innych grach prawdopodobnie nie znajdziesz opcji "feedback lever" gdyż Test Mode przypisane jest do konkretnej gry, a więc ustawienia w nim zawarte będą się między sobą różnić.

psmaniac

Udało mi się wejść w menu klikając kilkanaście razy, zmieniłem, wszystko odpaliłem, było ok,  ale po zmianie na full ekran znowu ciemny obraz i nawet na powrót jak było nie odpala  :-X  Mam już taki wkurw   >:( że mi się odechciało.

W każdym bądź razie dzięki ziomuś za pomoc, łapka leci. O0
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


mattek

No niestety, tak to bywa z tymi emulatorami: u jednego działa, u drugiego połowicznie, a u trzeciego wcale ¯\_(ツ)_/¯