Sega Genesis/Mega Drive - NTSC vs PAL

Zaczęty przez LittleSerpent, Wrzesień 07, 2021, 14:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 13:57BTW, ty przerabiasz smd na multiregion?
Ale ja mieszkam w rajchu. Przesyłki za dużo wyniosą.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


LittleSerpent

Cytat: psmaniac w Wrzesień 13, 2021, 14:00
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 13:57BTW, ty przerabiasz smd na multiregion?
Ale ja mieszkam w rajchu. Przesyłki za dużo wyniosą.

Ah, ok. A jak jest z działaniem tych gier SEGACD/32X za pomocą tych everdrive'ów i modułów? Wszystko płynnie, bez problemów?

psmaniac

#47
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 14:02Ah, ok. A jak jest z działaniem tych gier SEGACD/32X za pomocą tych everdrive'ów i modułów? Wszystko płynnie, bez problemów?

Ja mam x3 i działa kozacko. Wczytywanie 2 sekundy. Jako że zdecydowałem sie na Pro w 100%, wystawie wieczorem aukcje, konsola i Everdrive X3.

Taki:

https://everdrive.me/cartridges/mega-everdrive-x3.html
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


LittleSerpent

#48
Cytat: psmaniac w Wrzesień 13, 2021, 14:08
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 14:02Ah, ok. A jak jest z działaniem tych gier SEGACD/32X za pomocą tych everdrive'ów i modułów? Wszystko płynnie, bez problemów?

Ja mam x3 i działa kozacko. Wczytywanie 2 sekundy. Jako że zdecydowałem sie na Pro w 100%, wystawie aukcje konsola i Everdrive X3.

Taki:

https://everdrive.me/cartridges/mega-everdrive-x3.html

Ten z linka jest bez modułu? Może powalczę, a czego oczekujesz od tej wersji PRO?

psmaniac

Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 14:09Może powalczę, a czego oczekujesz od tej wersji PRO?

Sega mega CD. Romy bez limitu, czyli będę mógł zagrać w zakupionego Demons of Asteborg, w przyszłą Castlevanie i inne bycze romy.  O0 100 saves. To mnie interesuje najbardziej. Pełna full lista poniżej.

https://everdrive.me/cartridges/mega-everdrive-pro.html
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Leniwy

#50
Ja przypomne jeśli ktoś chce zrobić moda na ntsc  i będzie chciał grać również w gry z 32x ntsc to grzybek musi być również przerobiony. Jak podępnę grzybka w ustawieniu pal a konsolę mam ustawioną na ntsc to niestety brak obrazu.

psmaniac

#51
Cytat: Leniwy w Wrzesień 13, 2021, 14:23Ja przypomne jeśli ktoś chce zrobić moda na ntsc  i będzie chciał grać również w gry z 32x ntsc to grzybek musi być ntsc lub również przerobiony

Ale to bułka z masłem kiedyś przerabiałem.

https://circuit-board.de/forum/index.php/Thread/2046-Sega-32X-PAL-NTSC-Umbau/
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Leniwy

Ja tylko o tym wspomniałem. Ja mam akurat przerobionego i dla mnie to noe takie proste bo mam dwie lewe ręcę :)

psmaniac

Cytat: Leniwy w Wrzesień 13, 2021, 14:27Ja tylko o tym wspomniałem. Ja mam akurat przerobionego i dla mnie to noe takie proste bo mam dwie lewe ręcę


A no tak. :D Zapominam się jako bob lutowniczy.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


LittleSerpent

Tysiak za everdrive pro to jakaś masakra. Dzisiaj nie ma lekko nawet dla piratów retro.

psmaniac

#55
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 14:39Tysiak za everdrive pro to jakaś masakra. Dzisiaj nie ma lekko nawet dla piratów retro.

No tak, masz racje. Moja rozkminia była tez  taka, ale tez lekko nie ma: Sega CD to na pewno 600 zł, dodatkowo przeróbka na region w chxxxj roboty. Trzeba scalaka zaprogramować, wymienić. Koszta, czas, nerwy.
Inna sprawa, kupisz gre w pudełku 300 zet, kupisz rom 100 zet. Ja już skalkulowałem mniej więcej. Drogo ale biere. Taniej będzie pewnie za dwa lata na alliexpress jak spiracą tego pro.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


LittleSerpent

#56
Cytat: psmaniac w Wrzesień 13, 2021, 14:44
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 13, 2021, 14:39Tysiak za everdrive pro to jakaś masakra. Dzisiaj nie ma lekko nawet dla piratów retro.

No tak, masz racje. Moja rozkminia była tez  taka, ale tez lekko nie ma: Sega CD to na pewno 600 zł, dodatkowo przeróbka na region w chxxxj roboty. Trzeba scalaka zaprogramować, wymienić. Koszta, czas, nerwy.

Ja na to patrzę w nieco inny sposób. Kompletnie nie interesuje mnie real hardware w przypadku SEGiCD/32Xa, podobnie jak nie gustuję raczej we wszelakich everdrive'ach. "Zwykłe" gierki na smd sobie w chinach kupuję normalnie wychodzą drogo. Grzyby i kanapki to nie dla mnie. Jednakże możliwość pogrania w w 32X/SegaCD na zwykłym SMD bez udziwnień to w sumie takie moje marzenie od jakiegoś czasy było, dlatego ten everdrive jest super opcją. Ale nie za tysiaka.

To chyba poczekam na Ali, oni prawie zawsze ratują w potrzebie. Nagrałem nawet o nich piosenkę.




Leniwy

Z tego co pamiętam to bios cd można zmienic z everdriva wgrywając inny z sd ale może się mylę.

retron67


psmaniac

Cytat: TheUrien84 w Wrzesień 13, 2021, 18:22Bardzo fajnie zmontowany film

Ło boszeeee, ten film mi przypomniał, że nie mam pada z napisem....  ???  GE-NE-SIS... Musze kupić, koniecznie  :o
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================