Sega Genesis/Mega Drive - NTSC vs PAL

Zaczęty przez LittleSerpent, Wrzesień 07, 2021, 14:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

#30
Cytat: alf w Wrzesień 11, 2021, 23:41Nie, jest jeszcze jedna opcja - Mega MD, czyli fizyczny zamiennik dla Sega CD, ktory zamiast plyt przyjmuje karte pamieci zaladowana grami. Ale to rowniez dosc droga sprawa.

Aaa tak, też dwie stówy. Na YT widziałem, że ma w stosunku do Evedriva lekkie opóźnienie we wczytywaniu dlatego nie brałem pod uwagę. No i  Everdrive ma więcej opcji. Np.gry z nesa.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

Gry z NESa na konsoli Segi... brzmi jak ciezki grzech  O:-) wstydzilbym sie cos takiego praktykowac  :-[

Nie wiem w jaki sposob everdrive emuluje sege cd, ale mega sd wydaje sie byc wierniejszy w odwzorowaniu prawdziwych doznan - wpina sie go w boczny port tak jak real sega cd.

psmaniac

#32
Cytat: alf w Wrzesień 12, 2021, 00:06wpina sie go w boczny port tak jak real sega cd.

A gdzie żeś to wyczytał?  ???  Piszemy o tym samym?

https://stoneagegamer.com/megasd.html

Carta wbijasz tak jak Everdrive i działa na tych samych zasadach.

A tutaj masz porównanie modułów.

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


retron67

Tak to czytam i powiem tylko tak

Blast 16 i Malina  O0

https://youtu.be/iH_VigoiiRs

Koszt ze wszystkim 400zł. Mam gram polecam  ;D

psmaniac

Cytat: TheUrien84 w Wrzesień 12, 2021, 10:22Blast 16 i Malina

Mam ja i Odroid Xu4, gdzie to kozak i odpala wszystko, ale ubzdurane mam, że Mega drive będę ogrywał tylko na bebechach ori  O0. Takie hobby  :D reszta leci na emu.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


retron67


psmaniac

Aaaa, a propo emulacji, stworzyłem Box  :D na Malinie RPI4, 4 gb ram,  który odpala Silent Hill2 wersje PC. Niedługo zrobię osobny wątek  O0 Najwyższa zanotowana temperatura  to 41 stopni  8)






===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


retron67

Ala mist Lotharka ;)

Mam nawet nazwe.
Saszeta by PSManiac ;)

psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


retron67

BTW widzieliscie co sie szykuje na Megadrive? Nie? To trzymajcie się mocno fotela ...

https://youtu.be/zK4-qxtCdek

psmaniac

Ło w mordę  :o I to jest jeden z powodów, żeby kupować Everdive Pro. Zakup cyfrowy romu i wbicie na carta. Podejrzewam że będzie duży ponad 15 mb, więc tylko Pro do tego  O0
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Rocho

O Castlevani już słyszałem jakiś czas temu. Robi wrażenie.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

LittleSerpent

Cytat: psmaniac w Wrzesień 11, 2021, 21:54
Cytat: LittleSerpent w Wrzesień 11, 2021, 10:53Mianowicie everdrive interesuje mnie jedynie w przypadku kiedy odtwarza gry z Segi CD lub 32Xa. Czy jest taka możliwość?

W Sega Cd zagrasz tylko i wyłącznie jeżeli kupisz Mega Everdrive PRO, co właśnie zamierzam zrobić. 200 baksów. Dodatkowo żeby zagrać w 32x, musisz zakupić moduł. Ostatnio na allegro poszedł za 600zł. Do 32x wystarczy ci Everdrive x3. Moduł będę niedługo wystawiał na allegro, bo gry na 32x mnie nie interesują,  Everdrive x3 też bede sprzedawał jak kupię pro.

Mega Everdrive Pro - Sega CD
Mega Everdrive Pro + moduł - Sega CD + 32X (drogo wychodzi)
Everdrive x3 - 32X

Czyli bardziej opłaca sie kupić Mega Everdrive Pro + Everdrive X3 niż Mega Everdrive Pro + moduł, który uruchamia 32X?

psmaniac

#43
Nie nie, miałem na myśli ze wystarczy x3 z modułem, nie musi być pro. Niestety modułu 32x nie da się obejść. Musisz go mieć. Nie przeskoczysz tego.
Niestety musisz wybulić. :-\
Everdrive od x3 do x7 + moduł 32x=32x
Everdrive  PRO Sega CD+ moduł 32x=32x
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


LittleSerpent

#44
Cytat: psmaniac w Wrzesień 13, 2021, 12:09
Nie nie, miałem na myśli ze wystarczy x3, nie musu być pro. Niestety modułu 32x nie da się obejść. Musisz go mieć. Nie przeskoczysz tego.

Everdrive od x3 do x7 + moduł 32x=32x
Everdrive  PRO+ moduł 32x=32x+Sega CD

Ok czyli moduł potrzebny w każdym przypadku. Dzięki. BTW, ty przerabiasz smd na multiregion? ;D