Wykaz gier dla "początkujących" fanów PSX

Zaczęty przez RemO, Sierpień 16, 2015, 21:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

RemO

Dzień dobry wszystkim,

Tak jak w temacie chciałbym stworzyć listę gier, w które początkujący miłośnik psx'a (tak jak ja) musi zagrać koniecznie. W listę będą wliczane gry PAL'owskie (ponieważ takie najłatwiej dostać na naszym, czy europejskim rynku). Jeżeli chodzi o cenę - tu już jest kwestia dyskusji, ale uważam żeby aktualnie nie zwracać uwagi na cenę.
Kolejność jest tutaj przypadkowa

Jeśli ten temat już był gdzieś naruszany to poproszę o linka do tematu :P

Mój aktualny zestaw "must have":

Worms
Gran Turismo
Gran Turismo 2
Seria Need for Speed (wszystkie pięć części to klasa sama w sobie)
Seria Crash
Seria Spyro
Seria Medievil
Quake II
Mortal Kombat I-III
Seria Tekken

Dosyć ubogie zestawienie, ale proszę o propozycję ;]

Update od pozostałych :) :

Metal Gear Solid
Seria Final Fantasy
Seria Resident Evil
Silent Hill
Seria Tomb Raider
Seria GTA
Seria Driver
Tony Hawk 1-3
Colin McRae Rally
Seria ToCa
Harry Potter
Test Drive 4
Time Crisis
Rayman
Croc

eloiasia1

Dobry wieczor :)
Obawiam sie ze to bedzie dluga lista, chocby z tego powodu ze wiele dobrych gier wyszlo na szaraka ale i  przeciez rozni ludzie maja rozne preferencje i dla jednych 'must have' do dla innych 'omijac z daleka' natomiast rzeczywiscie jest taka grupa gier, ktore przemawiaja do wiekszosci.  Tak wiec pozwole sobie dodac


Metal Gear Solid
Seria Final Fantasy
Seria Resident Evil
Silent Hill
Seria Tomb Raider
Itd,itd ale pozwole siemtez innym wykazac :)

A co do obecnosci podobnego tematu to zapewne nie raz byl on poruszany ale co tam :) zawsze jest milo popisac o swoich ulubionych tytulach

szykaz


Hycuś

Tony Hawk 1-3.
Colin McRae Rally. Część druga jest lepsza na PC.
Seria ToCa
Harry Potter
Test Drive 4
Time Crisis
Rayman
Croc

Tyle ode mnie :)

Mareczek720

Na pewno seria Medal of Honor i Resident Evil.

G-R-Z-E-C-H

#5
Nikt jeszcze nie wspomniał Dino Crisis 1 i 2 (2 według mnie lepsza)

Manifesto

Cytat: G-R-Z-E-C-H w Sierpień 17, 2015, 10:59
Nikt jeszcze nie wspomniał Dino Crisis 1 i 2 (2 według mnie lepsza)

Dwójka nie jest lepsza, jest po prostu inna. Jedynka była klimatycznym survival horrorem, z kolei dwójka jest grą akcji. Ja wolę Dino Crisis 1, zdecydowanie bardziej trafiła w mój gust.

G-R-Z-E-C-H

Akurat czy lepsza czy nie to zależy od gustu. Dlatego napisałem, że według mnie lepsza.
Nie możesz natomiast zaprzeczyć, że zdecydowanie jest ładniejsza.