Wykaz ciekawych gier NTSC-U, które nie wyszły w PAL

Zaczęty przez Janusz, Czerwiec 26, 2014, 16:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

W tym miejscu zbieramy listę znanych nam gier, które nie wyszły w Europie, ale za to ukazały się na rynku amerykańskim (japońce pomijamy). Zacznę od paru hitów:

Wykaz (aktualizowany na bieżąco)

Arc the lad Collection
Brave Fencer Musashi
Brigandine: Legend of Forsena
Bushido Blade II
Chrono Cross
Contra Adventure
Dragon Warrior VII (czyli Dragon Quest)
Echo Night
Einhander
Elemental Gearbolt
Final Fantasy Chronicles
Final Fantasy Tactics
Hoshigami: Ruining Blue Earth
King's Field II
Lunar: Silver Star Story Complete
Lunar 2: Eternal Blue Complete
Ogre Battle: March of the Black Queen
Parasite Eve
Persona 1 i 2
Rhapsody: A Musical Adventure
Romance of the three Kingdoms VI
Saga Frontier
Saiyuki: Journey West
Shadow Tower
Silhouette Mirage
Tactics Ogre
Tales of Destiny I i II
Thousand Arms
Threads of Fate
Thunder Force V
Valkyrie Profile
Vanguard Bandits
Wild Arms 2
Xenogears

Manifesto

#1
Cześć

Sporo gier na PS1 nie wyszło w PALu, dotyczy to głównie gier RPG i action-RPG, ale nie tylko. Od siebie dodam:

- Persona 1 i 2
- Valkyrie Profile
- Tales of Destiny I i II
- Tactics Ogre
- Vanguard Bandits
- Saiyuki: Journey West
- Thousand Arms
- Dragon Warrior VII (czyli Dragon Quest)
- Parasite Eve
- Threads of Fate
- Thunder Force V
- Bushido Blade II
- Mega Man X4-X6
- RayStorm
- Echo Night

Nie wszystkie to gry świetne, ale każda z nich prezentuje poziom co najmniej bardzo dobry.

Janusz

Hehe, nie ukrywam, że właśnie na Ciebie liczyłem w tym temacie i rzecz jasna się nie zawiodłem ;)

Janusz

Natrafiłem dziś zupełnie przypadkiem na taką grę - Hoshigami:_Ruining_Blue_Earth. Na pierwszy rzut oka wygląda całkiem fajnie, więc ciekawi mnie dlaczego ją @Manifesto pominąłeś? Jest to jakiś średniak bo nigdy o niej nie słyszałem?

Manifesto

Bodzio - czytasz w moich myślach ;) Hoshigami kupiłem jakieś 10 dni temu i właśnie leci do mnie z USA. Ponoć jest to całkiem niezły tytuł, który jednak został skrytykowany za nieziemski poziom trudności. A co do jego pominięcia - podałem gry, które wówczas błyskawicznie przyszły mi na myśl. Poniżej jeszcze kilka tytułów, które mi się przypomniały (moim zdaniem całkiem ciekawych):

- Arc the lad Collection
- Brigandine: Legend of Forsena
- Elemental Gearbolt
- King's Field I i II (w zasadzie to II i III bowiem amerykańska jedynka to tak naprawdę japońska dwójka)
- Legend of Legaia
- Shadow Tower
- Silhouette Mirage
- Wild Arms 2

arkl1t3

#5
Od siebie dodam:
Final Fantasy Chronicles (chrono trigger i final fantasy IV)

Janusz


Manifesto

#7
Legend of Legaia jednak jest w PALu, co mnie samego zaskoczyło bo cały czas sądziłem, że w Europie nie wyszła. Cóż, człowiek uczy się całe życie ;)

Edit:

Za to grą, która zebrała dość wysokie noty była Romance of the Three Kingdoms cz. VI (czwórka była słaba, a piąta nie wyszła poza Japonię).

Janusz

Legend of Legaia usunąłem z listy, gdzie też bezmyślnie ją wpisałem, a przecież widziałem ją w PAL.

Don

Moj ostatni zakup (zasugerowany przez Manifesto) tez nie ukazal sie w EU... Saga Frontier - pierwsza część.

Janusz


Lothar

Byłem pewien że Saga Frontier ukazała się w Pal, faktycznie wyszła tylko II cześć. Jednak człowieka może coś jeszcze zaskoczyć :P

Z rpg brakuje Legend of Mana :)

eloiasia1

kilka ode mnie:

-Legend of Mana, jp lipiec 1999, usa styczeń 2000
-Contra Adventure, 1998 tylko w usa
-Blaster master Blasting Again, jp lipiec 2000, usa maj 2001

Nic specjalnego oprócz legend on mana.

Lothar

eloiasia1 - "spóźniłeś się" z legend of mana, patrz mój poprzedni post ;)

eloiasia1

:) No właśnie widzę, musiałem się przez chwilę młodym zająć w trakcie pisania posta, nigdy Ci tego nie wybaczę  :)