PSone pomoc z przerobiona konsolą i kabelkiem

Zaczęty przez PHERO, Marzec 09, 2023, 01:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

PHERO

Witam, mam problem z przerobioną konsolą PSone SCPH-102, nie jestem w stanie zidentyfikować tej przeróbki i schematu podłączenia, ale gdy kupowałem konsole to była opisana w następujący sposób ,,przeróbka P1/S/2/P" moim problemem jest oderwany jeden kabelek koloru czarnego ( odpadł gdy podniosłem srebrną osłonę elektroniki i nie widzę miejsca gdzie mógł on być przylutowany ) Konsola przestała wczytać gry i każe włożyć płytę PlayStation bądź ładuje się tylko do cd playera gdy na płycie jest ścieżka audio ( laser w 100% sprawny). Wie może ktoś gdzie powinien być przylutowany czarny kabelek bądź ma jakiś schemat bo w internecie z tego co szukałem były zupełnie inne podłączenia.











zenq

Moja szklana kula mowi... A nie czekaj, moze daj choc jakies zdjecie tego ustrojstwa? :)

PHERO



zenq

#4
nie mam nic, zarowno na pc jak i telefonie. moze linki do zdjec prywatnych ? screen z linku sie otwiera :)
tak na szybko - niektore punkty pokrywaja sie ze znanymi chipami, "nakladka" zapewne jest po to, aby uniknac lutowania 2 kabelkow do biosu.
Jak dla mnie to bym przepiszczał te pozostale podlaczone punkty, ale wydaje mi sie ze zaden z nich nie jest masa - wiec ten czarny moglbyc masowy.

jakby sie udalo sprawdzic ktory kabelek do ktorej nogi w chipie idzie, było by sporo latwiej :)

PHERO

dziękuję za szybka odpowiedź, też mi się wydaje że ten czarny kabelek będzie masą, ale wole się upewnić aby czegoś bardziej nie uszkodzić, jak wrócę z pracy to zobaczę jak to jest dokładnie podłączone, ale z 4 zdjęcia wygląda to następująco, kropkami zaznaczyłem jak podłączone są kabelki, wieczorem potwierdzę czy faktycznie tak jest... w załączniku zdjęcie i ewentualnie link

https://drive.google.com/file/d/12pQ3jkyaRaK7ZcmksB0UF7nJqrBYe5CP/view?usp=sharing

PHERO

z tych dwóch schematów o ile dobrze je odczytuję wygląda to tak,  jak by ten czarny był od " cd door " ale podłączenia na mojej konsoli się trochę różnią

PHERO

przepraszam że robię posty pod postami, ale nigdzie nie widzę opcji edytuj post, jestem ślepy i nie widzę tej ikonki edytuj :(
zrobiłem z porównania schemat od czego są kabelki, cztery z nich są pod znakiem zapytania, bo nie jestem pewien w 100% ich opisu i są podłączone inaczej niż na schematach którymi się sugerowałem ...



PHERO

ewentualnie coś takiego, gdzie to by miało już jakiś większy sens

Atr3ju

Wywal go i przylutuj od początku. A jak masz inny chip to kup na allegro po 15 zł i wsio będzie działać. Akurat w materiale mam też pierwszą wersje płyty PM-41


PHERO


Cytat: Atr3ju w Marzec 09, 2023, 15:41
Wywal go i przylutuj od początku. A jak masz inny chip to kup na allegro po 15 zł i wsio będzie działać. Akurat w materiale mam też pierwszą wersje płyty PM-41





tak zrobię gdy nie poradzę sobie z tą awarią :)


a wracając do tematu, na czarnym kabelku jest napięcie, więc nie jest to masa. Wartości jakie pokazuje nie są stałe tylko cały czas się zmieniają co sekundę od 1.14V do 1.56V


zółty - 4.96V
biały - 1.74V
szary - 3.47V do 3.48V
czarny - 1.14V do 1.56V (cały czas zmienne )
zielony - 0.81V do 1.0V (cały czas zmienne )
niebieski - 1.57V
czerwony - 3.47V do 3.48V

PHERO


Cytat: zenq w Marzec 09, 2023, 09:30jakby sie udalo sprawdzic ktory kabelek do ktorej nogi w chipie idzie, było by sporo latwiej


podłączenie chipa wygląda następująco ( numeracja od górnej lewej strony do prawej wedle wskazówek zegara )


1. filetowy - masa ( łączy się z masą płyty głównej )
2. czarny
3. zielony
4 pusty
5. pusty
6. biały
7. niebieski
8. żółty


nakładka na bios
spód układu w rogu - czerwony


https://drive.google.com/file/d/1xRBjLuqZHmMXzZV-Z9HlnP2oYlkijMVg/view?usp=sharing


p.s
to teraz pytanie gdzie powinien zostać przylutowany kabelek czarny  ;)


zenq

#12
Cytat: PHERO w Marzec 09, 2023, 19:361. filetowy - masa ( łączy się z masą płyty głównej )
2. czarny
3. zielony
4 pusty
5. pusty
6. biały
7. niebieski
8. żółty
odwrotnie numerujesz nogi ukladu, zolty to 1, fioletowy 8.

Cytat: PHERO w Marzec 09, 2023, 12:53jak by ten czarny był od " cd door "

Szary leci w okolice czpyczka , jakby byl od sygnalu otwarcia klapki, ale to tylko luzne domysly, poza tym bez tego sygnalu powinien normalnie wstac.


Cytat: PHERO w Marzec 09, 2023, 12:53z tych dwóch schematów o ile dobrze je odczytuję

skoro jest nakladka na bios, musisz szukac schematów, które wymagaja podlutowania czegos do biosu, wiec schematy od mm3 sie nie sprawdzą.
przydalo by się też, abyś przepiszczał, połaączenia chip-bios w tej podstawce, w sensie ktory pin do ktorego.

Cytat: Atr3ju w Marzec 09, 2023, 15:41Wywal go i przylutuj od początku.

w pełni popieram, wsadz cos nowego, a wybor masz spory, od taniutkiego 12c508 do niewiele drozszego raspberry ;)

a jesli nadal chcesz z tym walczyc, to zerknij na te, może coś wywnioskujesz: