PSIO - PlayStation Input Output

Zaczęty przez Damian, Październik 03, 2014, 18:04

Poprzedni wątek - Następny wątek

SALADYN

Pomysł jak dla mnie super i z pewnością zakupiłem to urządzenie ale za co najwyżej 1/4 ceny, połowę gdyby wyeliminowali wszystkie niedoskonałości. Z czasem pewnie gdzieś w chinach stworzą jakąś tańszą wersję.

Mitsu

Pomysł wg mnie skazany na porażkę, bo ludzie którzy grają na oryginalnych konsolach i grach nie bedą piracić i wrzucać romow na sd, bo to juz nie ten klimat. A ludzie którzy grają ma Romach juz dawno maja całe biblioteki gier z neta i używają emulatorów. Na co to komu ?

retron67

#17
na to,że emulatory żaden z nich nie jest w 100% kompatybilny,w niektórych grach są nadal glitche,nie które dalej nie startują,a po za tym grasz na oryginalnym hardware,pomysł jak najbardziej trafiony,a po co? są everdrive na wszystkie stare konsole i gotek do Amigi? he? przecierz od 20 lat są ich emulatory i romy, z tym tekstem,że ludzie grają na oryginałach i nie będą piracic to dałeś do pieca...przykładowo ktoś ma 2,8TB set wszystkich gier ze wszystkich regionów na PSX i chce sobie po testować...

Janusz

Zgadzam się po części z @dziewiecpalcow. Koledze nie chodziło o to, że ludzie nie będę piracić w ogóle bo z tym spotkamy się zawsze, a o to, że Ci którzy korzystają z kopii mają masę alternatyw dla PSIO, które są zdecydowanie tańsze - emulatory, a przede wszystkim przeróbka konsoli i pobieranie gier z neta, a co za tym idzie granie na oryginalnym hardware. Skoro ktoś "oszczędza" na zakupie gry za kilkadziesiąt złotych i woli ją pobrać to tym bardziej będzie chciał zaoszczędzić na takim urządzeniu i pozostać przy przeróbce. Z Everdrive masz inną sprawę bo w starych konsolach na kartridże nie masz alternatywy by grać na oryginalnym sprzęcie, więc to ma większą rację bytu.

Janusz

Daję znać, że pojawiły się preordery na nową partię PSIO http://ps-io.com/store/psio-cartridge/

Chyba ktoś od nas był kiedyś zainteresowany zakupem.

Kingpin

Cena zwala z nóg. Jednak pozostanę przy laserach, kocham ten odgłos, poza tym mam 100% kompatybilności.
Serwis Psx, Ps2, Xbox360, modyfikacje, wymiana laserów. Pełen profesjonalizm.

bms

Nie rozumiem jednej rzeczy. Skoro jest taki duży popyt na tego typu produkty, to czemu nigdy nie dorównuje mu podaż...

alf

Podejrzewam, ze przyczyna tego stanu rzeczy moze byc fakt, ze tego typu produkty sa tworzone przez bardzo małą liczbę osób. W przypadku podobnego projektu ale dla Dreamcast, twórcą urządzenia jest właściwie jedna osoba. Kumpel pomaga mu składać urządzenia jak zbierze listę zamówień. W dwie osoby ciezko wyprodukować ręcznie dużą ilość sztuk.

Janusz

Dokładnie o to chodzi z tego co wiem. To tak jakby ktoś od nas z forum się zajął tym. Ciężko sprostać zamówieniom, zwłaszcza że od razu poszły z całego świata. Z tego co gdzieś znalazłem jeszcze zamówień z połowy 2017 roku nie zrealizowali, ale podobno ta nowa partia ma już być jakoś szybciej tworzona.

hankie

Kwestia wielkości serii. Można to zlecić mniejszej firmie z PCBA, która łyknie takie zlecenie. Odpowiednio zrównoważyć ceny. Nawet mogliby zlecić komuś dystrybucję - ale to już by musiało iść w tysialach.

JAPONIEC

Cytat: hankie w Styczeń 17, 2018, 15:57
Kwestia wielkości serii. Można to zlecić mniejszej firmie z PCBA, która łyknie takie zlecenie. Odpowiednio zrównoważyć ceny. Nawet mogliby zlecić komuś dystrybucję - ale to już by musiało iść w tysialach.

Niestety nie jest to takie proste - powstaje ryzyko, że ktoś skopiuje Twoje autorskie rozwiązanie i będzie je sprzedawać za pół ceny.

hankie

Racja Japoniec. Tylko, że w takiej Polsce jakby podpisać umowę NA (o poufności) raczej by przestrzegali ;) O Chinowniach nie wspominałem.
PSIO dla mnie zostanie tylko zacną ciekawostką, bo mimo wszystko wolałbym taką kasę nawet w growych sprawach wydać inaczej.

JAPONIEC

Cytat: hankie w Styczeń 18, 2018, 13:20
Racja Japoniec. Tylko, że w takiej Polsce jakby podpisać umowę NA (o poufności) raczej by przestrzegali ;) O Chinowniach nie wspominałem.
PSIO dla mnie zostanie tylko zacną ciekawostką, bo mimo wszystko wolałbym taką kasę nawet w growych sprawach wydać inaczej.
*NDA
(Non-disclosure agreement)

Szczerze powiedziawszy nie ufałbym nikomu w tych kwestiach, zwłaszcza że w tego typu urządzeniach wystarczy przemodelować nieco konstrukcję i wyprzeć się wszelkiej odpowiedzialności.

Takie Everdrive na wszelkie platformy chińczycy klepią już w ilościach hurtowych. Dla twórcy jest to złe, dla mnie jako konsumenta dobre (bo płacę 50 dolarów zamiast 150), ale nie zazdroszczę autorowi.
Co do samego PSIO, w grudniu dostałem maila z kodem pozwalającym na zamówienie egzemplarza (trzeba było podać kod, by dodać produkt do koszyka - lista preorderowa), ale odpuściłem ze względu na niepełną kompatybilność. W przypadku sprzętów z napędem optycznym w grę wchodzą dla mnie wyłącznie ODE, bo gwarantują 100% kompatybilonści, niestety na pierwsza plejkę nic takiego jeszcze nie powstało.

JT

Cytat: hankie w Styczeń 18, 2018, 13:20
Racja Japoniec. Tylko, że w takiej Polsce jakby podpisać umowę NA (o poufności) raczej by przestrzegali ;) O Chinowniach nie wspominałem.
PSIO dla mnie zostanie tylko zacną ciekawostką, bo mimo wszystko wolałbym taką kasę nawet w growych sprawach wydać inaczej.
Jasne że mogliby to zrobić w kraju w którym przestrzegaliby umowy, tylko pytanie o ile wzrosłaby cena takiego sprzętu?
PSIO w przeliczeniu to 415zł, jak na tego typu sprzęt cena jest bardzo dobra, za tyle można najwyżej kupić dwie rzadsze gry, nie wspominając o grach bardzo rzadkich, które są droższe od tego urządzenia. "Ulepszacze" do retro sprzętów muszą trochę kosztować, jeżeli są robione przez hobbystów w garażach, taka jest cena używania oryginalnego sprzętu w nowej jakości.
PS2MR

Damian

#29
Odnośnie kombatybilności:
"How compatible is PSIO with the PlayStation software library?
Out of all official 2,435 software titles, PSIO is so far 98.2% compatible." ;)

http://www.cybdyn-systems.com.au/forum/viewtopic.php?f=80&t=1143&start=220

Przy okazji coś dla kolekcjonerów