PS1digital

R4Zi3L · 477

Offline R4Zi3L

• Nowy
  • *
    • Reputacja: 0
dnia: Sierpień 15, 2020, 13:24:12
Kupuje ktoś?

« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2020, 13:25:44 wysłana przez R4Zi3L »

Offline alf

• Strefowy Maniak
    • Reputacja: 30
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
  • PSN ID: Sir_Donaldez
Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2020, 09:54:03
Podbijam pytanie kolegi powyżej.

Czy ktoś z Was planuje zakup tego urządzenia w najbliższym czasie ? Podobno premiera jest w tym miesiącu.

Offline hankie

• Moderator
  • Strefowy Maniak
    • Reputacja: 41
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości. Najwyższe odznaczenie na forum. Odznaka za wkład w rozwój Strefy na różnych polach.
  • PSN ID: hankie_pl
Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2020, 14:45:12
Podbijam pytanie kolegi powyżej.

Czy ktoś z Was planuje zakup tego urządzenia w najbliższym czasie ? Podobno premiera jest w tym miesiącu.

Osobiście jestem do odwołania zbyt cebulasty i mimo tego, że naprawdę ustrojstwo robi robotę - to kasę na tą chwilę wrzuciłbym na coś innego. A gry z PSXa ogrywane na PS3 mi stykną. Albo już jestem zbyt ogrzybiały by myśleć o alokowaniu hajsu na ten diwajs i dłubanie w moich niedłubanych Szarakach ;)

Offline psmaniac

• Strefowy Pasjonat
    • Reputacja: 15
Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2020, 18:11:32
Myślę, że w erze ps classica i rpi,  dużo ludzi nie będzie chciało pchać w to kasy.
Instalacja tego cuda, też nie jest tak chops.

http://dansprojects.com/PS1Digital_install.html
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2020, 18:14:47 wysłana przez psmaniac »

Offline alf

• Strefowy Maniak
  • Odznaczenia Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2020, 21:02:06
Myślę, że w erze ps classica dużo ludzi nie będzie chciało pchać w to kasy.

Życie zweryfikowało, że ps classic się nie udał. Dla mainstreamu jest okey - ot odpalić gierke na 5 minut i tyle. Mi tam się podobał i przeszedłem na nim kilka gierek, ale niedosyt pozostał - brak dualshocka i nieciekawa emulacja niektórych gier (np. Tekken 3 w wersji NTSC) czy też problemy z emulacją niektórych tytułów (Parasite Eve 2, który wieszał się w specyficznym momencie i trzeba było coś grzebać w ustawieniach emu by ruszył).

Myślę, że dla kogoś kto jest maniakiem psx (a jest ich tu wiele) pieniądze nie są przeszkodą.
Osobiście zastanawiam się czy nie zainwestować w to i zobaczyć jak działa. W najgorszym będę próbował odsprzedać taką zmodowaną konsolę.

Jak dla mnie psx z:
 - wyjsciem HDMI
 - ODE (np. nadchodzace X-Station)
To byłby ultimate psx setup.

Offline JT

• Strefowy Bywalec
    • Reputacja: 3
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum.
Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2020, 21:37:56
Mam PSX z kablem RGB i OSSC i PSTV, nie widzę różnicy w obrazie, także po co przepłacać :)

PSX, Xbox, PS2, X360s, PSP, GC, Wii, MD, PSTV, SNES, Famiclon, GBM, GBA, GB, PS4s, NESm, DSi

Offline psmaniac

• Strefowy Pasjonat
    • Reputacja: 15
Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 15, 2020, 21:46:39
nieciekawa emulacja niektórych gier (np. Tekken 3 w wersji NTSC) czy też problemy z emulacją niektórych tytułów (Parasite Eve 2, który wieszał się w specyficznym momencie i trzeba było coś grzebać w ustawieniach emu by ruszył).

Tak? O tym nie wiedziałem. Classica nie testowałem. A co dokładnie? Sprawdzę jak to u mnie śmiga na emulacji z  Odroid N2.

Offline TheUrien84

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 50
  • Item Collector
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 15, 2020, 22:07:21
A to mnie Alf zaciekawiłeś,bo Tekken 3 NTSC-J na retroparchu pierwszym bulidzie jaki był zaraz po wyjściu systemu,bangla u mnie w perfect frame 60fps. To była 1gra w ,którą grałem z odsłoniętym frame counterem,co by fps zbadać na planszy Yoshimitsu w lesie. Zero udławu.  A czysto z ekonomi jak ktoś uparty na syfrowy PSX,a gardzi PS Classic, VITA TV. Dziękuje ;)

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:14:38
A to mnie Alf zaciekawiłeś,bo Tekken 3 NTSC-J na retroparchu pierwszym bulidzie jaki był zaraz po wyjściu systemu,bangla u mnie w perfect frame 60fps.

A widzisz, a ja używam Bleemsync do wszystkiego. Tekken 3 Golden Leon (wersja NTSC z już odblokowanymi postaciami) przycinała szczególnie na audio. Musiałem włączyć frameskipping w opcjach bleemsync by było okey.

Offline TheUrien84

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 50
  • Item Collector
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.
Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 15, 2020, 23:21:34
Golden Leon to chłopaki zza Buga ;) Może użyli czegoś do kompresji,co nie zgadza się z PS Classic, na blemsync też,lata git,tyle,że obraz zmulony poprzez blinear filtr. W moim topicu odp 192. przecie ci to opisywałem ;D

https://strefapsx.pl/forum/nasze-kolekcje/theurien84-kolekcja-gier-psx-i-inne/msg47529/#msg47529

Offline alf

• Strefowy Maniak
Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2020, 17:07:45
Haha dzięki Urien!  :P  ;D