Przezroczysta obudowa do PSX

Zaczęty przez Janusz, Lipiec 21, 2021, 19:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Cytat: ufix w Lipiec 21, 2021, 16:35


Pozostając w temacie modów: pojawił się preorder takiej pięknej zamiennej obudowy do SMD - https://retrogamerestore.com/store/md_shell/

Tak, cena jest kosmiczna, ale podobno jakość innych obudów od tego producenta jest taka sama lub lepsza niż oryginałów, poza tym każdy mod do starych konsol jest warty uwagi :)

Z tańszych dodatków do konsoli - Retro Bit zapowiedział czerwone kontrolery:


Mi osobiście się nie podobają, ale może komuś podpasują

Ja czekam na takie obudowy do PSX. Któraś firma się miała wziąć za nie, nawet nie wiem czy nie Ci co wrzucasz link od nich. To żyła złota w tych czasach według mnie :)

Damian

Taką niebieską albo czarną brałbym jak rolnik dotacje. Kurde nawet zwykła czarna w stylu yaroze (ale nie z fakturą) byłaby pożądana.

alf

Cytat: Bodzio w Lipiec 21, 2021, 19:38
To żyła złota w tych czasach według mnie :)

@Bodzio: cena tej obudowy do SMD którą podał ufix to 94 dolary, czyli 350 PLN. Jak dla mnie to ogromny minus. Dla wielu to próg cenowy nie do przeskoczenia jak za kawał plastiku.

Janusz

Niby tak, ale patrzysz przez pryzmat Polski. Dla Amerykanina takie sto dolców to zupełnie inny wydatek, zresztą nie tylko dla niego. Popyt na tego typu obudowy jest spory. Obserwuje temat od dawna i transparentne obudowy z czasów PSX na Ebay schodzę bardzo szybko za grubą kasę, a mówimy o obudowach, które są dość lichej jakości, bardzo się rysują i ich plastik jest dość budżetowy.

Oczywiście zgodzę się, że 100 dolców to bardzo dużo, ale ktoś jak zacznie robić wreszcie te budy to według mnie ruszy lawina. Cały czas się dziwie, że jeszcze "chińczyki" się tym nie zajęli, a wówczas cena takiej obudowy na pewno będzie dużo niższa. Fajnie, jakby to poszło w takim kierunku jak choćby w przypadku Game Boya. Tam jak ruszyło to teraz możesz kupić wszystko - obudowy, ekrany, itp. Wiadomo handheld to handheld, ale w przypadku PSX takie obudowy mają sens.

alf

Cytat: Bodzio w Lipiec 21, 2021, 20:57
w przypadku PSX takie obudowy mają sens.

Mają ale nie za 350 PLN, przynajmniej dla mnie. Jeżeli rzeczywiście "to ruszy" to mam nadzieje że ceny spadną. Ja bym po prostu ponad 300PLN za to nie wyłożył. W tej cenie jeżeli potrzebowałbym obudowy to wolałbym kupić drugą konsole w lepszym stanie i podmienić.

Janusz

I dla mnie cena za wysoka, ale jak pisałem chodzi o jakiś ruch bo o produkcji tych obudów słyszę już od lat i ciągle cisza w temacie.

Rocho

Cena nie jest zła biorąc pod uwagę że nie jest to masowa produkcja. Jedyna nadzieja żeby było taniej to tylko w majfriendach jeśli podchwycili by temat.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

ufix

Cena jest adekwatna do jakości i niewielkiej produkcji - gdyby te obudowy sprzedawały się w tysiącach to cena by spadła, w tej chwili w preorderze jest 200 sztuk i po ponad 1 dniu nadal można kupić, więc popyt nie jest niestety wielki.

Co do chińczyków - zajęło im naprawdę dużo czasu żeby dojść z obudowami do konsolek przenośnych do jako takiej jakości - mam obecnie jedną z najlepszych chińskich obudów do gba i nadal nie jest to jakość identyczna z oryginałem - choć bardzo zbliżona. Miałem też obudowę sprzed 3 lat, również jedna lepszych i to była jakość chińskich zabawek, więc postęp w jakości zajmuje czas.

W skrócie - dla mnie cena jest ok i uzasadniona ;)

hankie

Cytat: ufix w Lipiec 21, 2021, 22:10W skrócie - dla mnie cena jest ok i uzasadniona
Ok - tutaj racja. Jakby to dla nas była 'stówka' - to małoseryjność, piękny wygląd i jakość by to rekompensowała, a szczerze - powiedziałbym, że to kurde bardzo tanio jak na wysokiej jakości NOWĄ obudowę. Ale to niestety dla nas 3,5 raza więcej. Jeszcze jakiś czas temu (jak mimo wszystko było mniej wydatków ;) to by człowiek wydał ot tak na hobby. Ale jakby się wkręcić - kupić SMD i zaraz na wypasie kupić nową obudowę i kilka gier to niezła sumka. Chociaż z drugiej strony jakby wyciosali obudowę dla PSX np w transparentnym granacie (jak 'milionowa' PS4) to by szło jak woda xD

Janusz


hankie

Oj jakby 'hand built' puścili to byśmy chcieli ją za 100 dolarów ;) Cholipa, miało by to cenę :P I dla nas powtórnie - przeliczając na złote, eh...

Rocho

Aż by sobie człowiek wyciął taką 😁
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

JAPONIEC

Cytat: Bodzio w Lipiec 22, 2021, 10:05
Jak woda to by szła taka ;)



To jest najpiękniej zmodowana konsola jaką widziałem w swoim życiu.

Mitsu

Wygląd fajny ale nic poza tym. Nie wiem czy zauważyliście to skrzypienie przy otwieraniu klapki. Plexa się nie nadaje do takich skomplikowanych kształtów.  A tym kleju to będzie puszczać w każdym możliwym miejscu. Jeden strzał i obudowa się roztrzaska. Nie wytrzyma normalnego użytkowania, naciskania, przenoszenia itd. Nie ma porównania do odlanego kawałka termoplastu gdzie obudowa dzieli sie na 2 części a nie na 20.

Stall

Sama plexa tez bedzie sie okrutnie rysowac, wiec wygladac to bedzie dobrze jedynie swiezo po zlozeniu. :)