Driver 1&2

Zaczęty przez Keita, Wrzesień 17, 2019, 22:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Keita

Driver 1 to gra w którą grałem wiele godzin i wciąż do niej wracam (na PC). Nadeszła w końcu pora zakupić kolekcję na PSX by sobie porównać te edycję i ograć w końcu część 2. Kolekcja zdobywa za jednym zamachem i w praktycznie idealnym stanie :)



Nie ukrywam, że ekspertem od PSX i PS2 nie jestem. Mam więc pytanie noba. Driver 1 & 2 odpalony na PS2 SCPH-9004 dość mocno się tnie przy większej akcji na ekranie. Kwestia uruchamiania na PS2 czy po prostu te gry są zbyt rozbudowane dla PSXa?
GB, GBC, GBA, DS, 3DS, Famicom, SNES, N64, GC, Wii, NS, PSP, PS1, PS2, PS3, SMS, SMD, Lynx, 2600, 65XE, 486, K-6, PIII

Stall

Obie części Drivera na PS1 cierpią na dropy FPS (szczególnie dwójka).

alf

Scph-90004 to najgorsza mozliwa ps2 do odpalania gier z psx. Sprobuj uruchomic to na psx.

Damian

Cytat: Keitaro w Wrzesień 17, 2019, 22:10
Driver 1 to gra w którą grałem wiele godzin i wciąż do niej wracam (na PC). Nadeszła w końcu pora zakupić kolekcję na PSX by sobie porównać te edycję i ograć w końcu część 2. Kolekcja zdobywa za jednym zamachem i w praktycznie idealnym stanie :)



Nie ukrywam, że ekspertem od PSX i PS2 nie jestem. Mam więc pytanie noba. Driver 1 & 2 odpalony na PS2 SCPH-9004 dość mocno się tnie przy większej akcji na ekranie. Kwestia uruchamiania na PS2 czy po prostu te gry są zbyt rozbudowane dla PSXa?

Alf, nie kłam



https://strefapsx.pl/forum/psx-ogolny/kompatybilnosc-wsteczna-w-nowszych-konsolach/

Stall

Nie pamiętam żebym grał w Drivera 2 na PS2, ale na PSX i PSOne tnie to okrutnie momentami.

Keita

Czyli to grubszy temat do rozgryzienia ;) Nie mam PSX / PS One niestety, stąd moje pytanie.

Driver 1 wypada nawet gorzej w moim odczuciu niż 2, zwłaszcza jak za plecami pojawi się wóz policyjny i wjedzie w kadr. Wtedy gra mocno spowalnia.
GB, GBC, GBA, DS, 3DS, Famicom, SNES, N64, GC, Wii, NS, PSP, PS1, PS2, PS3, SMS, SMD, Lynx, 2600, 65XE, 486, K-6, PIII

hankie

Na PSXie miałem takie odczucia po stokroć. Driver2 klatkował miejscami, aż strach, w moim odczuciu bardziej niż jedynka. Niestety grafa kulała, plus super animacja Tannera biegającego poza furami;)

Janusz

Driver zalicza konkretne spadki płynności na PSX i dwójka w tym względzie przebija pierwszą odsłonę.

Damian

Gra zwalnia bo GTE nie wyrabia z mieleniem polygonów. Na Saturnie ta gra prawdopodobnie byłaby niemożliwa do zrealizowania w takiej postaci przez brak odpowiednika GTE.

tomikitwo

#9
Proponuję zrobić temat o Driverach i przenieść :) Właśnie zauważyłem, że na moim Driver 2 jest zabawny napis "even better on playstation 2!".

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Keita

Driver 1 to gra w której idealnie trafiono z fizyką jazdy. Łączy świat arcade z symulacją. Jest trudna i satysfakcjonująca. Jako ciekawostkę dodam, że gdy podepniemy kierownicę to Driver 1 (PC) pozwalał na drifting. Fizyka była do tego stopniu dobra.
GB, GBC, GBA, DS, 3DS, Famicom, SNES, N64, GC, Wii, NS, PSP, PS1, PS2, PS3, SMS, SMD, Lynx, 2600, 65XE, 486, K-6, PIII

G-R-Z-E-C-H

Jestem świeżo po ponownym ograniu Drivera i Drivera 2 na PS. Potwierdzam, że miejscami obie gry mocno klatkują - taki już ich urok. Mimo to dla mnie, jako fana serii nie robi to żadnego problemu. Gra się zawsze zacnie.

pawloosw

Jedynkę ograłem kilkukrotnie, 2 część mnie odrzuciła spowolnieniami które względem jedynki są dużo większe. Dam jej jeszcze szansę na vicie.

Keita

Również pierwszą część ograłem wiele razy. Drugą natomiast dopiero mam zamiar poznać. Na pierwszy rzut oka widać, że lokacje są sporo bardziej rozbudowane, a mapy ciekawsze. W Driverze 2 jest o wiele więcej zakamarków pomiędzy budynkami itp. Szkoda, że to na PC nigdy się nie ukazało (było by dużo płynniejsze tak jak Driver 1)
GB, GBC, GBA, DS, 3DS, Famicom, SNES, N64, GC, Wii, NS, PSP, PS1, PS2, PS3, SMS, SMD, Lynx, 2600, 65XE, 486, K-6, PIII

hankie

Cytat: Keitaro w Wrzesień 18, 2019, 15:57okacje są sporo bardziej rozbudowane, a mapy ciekawsze. W Driverze 2 jest o wiele więcej zakamarków pomiędzy budynkami itp.
O tak! Akurat lokacje z dwójki były IMO bardziej kolorowe i szczegółowe, szkoda że engine nie wyrabiał :)