[Ankieta] Czy masz przerobione konsole ?

Zaczęty przez Młody Szarak, Marzec 04, 2015, 16:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Młody Szarak

Witam, z ciekawości chciałbym wiedzieć ilu użytkowników ma przerobioną konsole ?   :)
PlayStation SCPH-9002 + PS Controller + 3x MC
PlayStation 2 SCPH-????? + DS2 + 3x MC + 80gb NA
PlayStation 3 CECH-4004C + DS3 + MOVE + EYE


Janusz

Większość, jak nie wszystkie z moich konsol są przerobione. Sam ich nie przerabiałem, takie były. Zresztą w Polsce o to nie trudno. W zasadzie nie korzystam z przeróbki, jak już to do odpalenia gier z innych systemów jak NTSC-J czy NTSC-U. 

arkl1t3

z moich lacznie 13 konsol 5 psx, 3 psone, 4 ps2 slim i 1 ps2 fat tylko jeden psx jest przerobiony chipem a do ps2 mam jedna karte z FMCB tak to pozostale konsole nie byly nigdy przerabiane zadnym chipem.

gumislav

Ogólnie nigdy nie grałem na szaraku na piratach i nigdy nie zamierzałem. Przerobione konsole miałem trzy, z czego dwie umarły (o czym rozpisywałem się już wielokrotnie). Z pośród 5 obecnie posiadanych tylko 1 moja konsola ma chip. Możliwe, że przyda się, kiedy będę chciał odpalić z ciekawości dwie gry z  Japonii, które mam, albo jakieś ciekawostki stworzone przy użyciu NetYaroze. Dodam przy okazji, że w tej jednej z chipem padnięty był laser. Coś mi się wydaje, że zachipowane konsole są już z reguły mocno wyeksploatowane.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Martin


Janusz

Swoją drogą mam rozumieć, że odpowiedź "Tak" w ankiecie znaczy, że ktoś ma przerobioną konsolę, ale gra na kopiach?

Schizo

1.) Sugeruję zmienić gram w oryginały na: Gram na oryginałach. Mówi się grać na skrzypcach, a nie grać w skrzypcach :P

To tak drogą wstępu :D

Mam dwie przerobione konsole, ale cisnę na oryginałach.
Mój kanał na Twitch: https://twitch.tv/lubiestaregry

gumislav

#7
Cytat: Schizo w Marzec 04, 2015, 23:11
1.) Sugeruję zmienić gram w oryginały na: Gram na oryginałach. Mówi się grać na skrzypcach, a nie grać w skrzypcach :P

To tak drogą wstępu :D

Mam dwie przerobione konsole, ale cisnę na oryginałach.

Oj czepiata siem bardzo ,Panie w Schizo  >:(
(przecinek specjalnie wstawiony po spacji)

...poza tym gra się nie "na oryginałach" ale "w gry oryginalne" Panie mądralo, czyli moim zdaniem można powiedzieć, że w "oryginały".
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Młody Szarak

Z
Cytat: Bodzio w Marzec 04, 2015, 22:43
Swoją drogą mam rozumieć, że odpowiedź "Tak" w ankiecie znaczy, że ktoś ma przerobioną konsolę, ale gra na kopiach?
Tak, ale już zmieniłem opcję TAK na Tak, gram w kopie gier. Żeby nie było już wątpliwości .
PlayStation SCPH-9002 + PS Controller + 3x MC
PlayStation 2 SCPH-????? + DS2 + 3x MC + 80gb NA
PlayStation 3 CECH-4004C + DS3 + MOVE + EYE


fixxxer1

Nie mam żadnej przerobionej konsoli, zarówno od Sony jak i Nintendo czy MS. W jednym szaraku był chip ale zaraz po zakupie wylutowałem go i wywaliłem.

Martin

PSX, Xbox,PSP - Przerobione.
PS2, X360 nie są przerobione. X360 będę chciał raczej przerobić irytują mnie te wszystkie ograniczenia, DRM'y i ten mulisty dashboard. PS2 wolę zostawić nieprzerobione. DC też raczej bez przeróbek pozostawię.

Manifesto

Mam 3 przerobione konsole PsOne. Kupiłem je jako nieprzerobione (dwie z nich była jeszcze z plombami, więc nie były otwierane), po czym oddałem w ręce kolegi elektronika, który dokonał fachowej przeróbki (na 8 kabelków, stealth mode). Jako fan gier ntsc nie wyobrażam sobie mieć nieprzerobionej konsoli, a kupno konsoli ntsc raczej nie wchodzi w grę (zbyt droga sprawa, zwłaszcza przy obecnym kursie dolara).

Mam również przerobionego bezchipowo Xboxa, ale w tej chwili nie używam go do gier (choć korci mnie aby ściągnąć emulator Snesa i sprawdzić kilka gier RPG).

Młody Szarak

Cytat: Manifesto w Marzec 06, 2015, 15:56
Mam 3 przerobione konsole PsOne. Kupiłem je jako nieprzerobione (dwie z nich była jeszcze z plombami, więc nie były otwierane), po czym oddałem w ręce kolegi elektronika, który dokonał fachowej przeróbki (na 8 kabelków, stealth mode). Jako fan gier ntsc nie wyobrażam sobie mieć nieprzerobionej konsoli, a kupno konsoli ntsc raczej nie wchodzi w grę (zbyt droga sprawa, zwłaszcza przy obecnym kursie dolara).

Mam również przerobionego bezchipowo Xboxa, ale w tej chwili nie używam go do gier (choć korci mnie aby ściągnąć emulator Snesa i sprawdzić kilka gier RPG).
Można powiedzieć ,że do twoich celów przerobienie jest usprawiedliwione :)
PlayStation SCPH-9002 + PS Controller + 3x MC
PlayStation 2 SCPH-????? + DS2 + 3x MC + 80gb NA
PlayStation 3 CECH-4004C + DS3 + MOVE + EYE


Manifesto

Raczej tak, zwłaszcza, że piratami na PS1 się brzydzę. :) Choć gdy kupię kiedyś PS2, prawdopodobnie nie zdecyduję się na przeróbkę (będę za to polował na jej wersje ntsc, czasami - choć rzadko - pojawiają się one nawet na Allegro).

Martin

w PS2 padnie laser i tyle spiracenia. Nie przerobiłem dwójki do dziś, wiele gier na ten system jest jednak tania:). Ale kingdom hearts nie udało mi się dorwać.