Porty, które naszym zdaniem nie powinny trafić na PS1

Zaczęty przez Hycuś, Październik 21, 2015, 17:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hycuś

Dyskusja na temat gier, które nie powinnybyły wyjść na PS1 przez co są gorsze od portów na inne platformy (PC,PS2 itp.). Jestem ciekaw Waszych typów.

Ode mnie:
Tony Hawk 4 - gra na ps1 wygląda tragiczne i została bardzo okrojona względem wersji PC i PS2. Gra się w nią kiepsko i jest to zdecydowanie najgorsza część z tych, które trafiły na ps1.
Re-Volt - gra na PS1 klatkuje, przez co traci na dynamice i jest po prost nudna, w przeciwieństwie do wersji na PC. w dodatku jest mało szczegółów i jest bardzo mała widoczność do przod. Widać, że szara jest zbyt słaby na ten tyuł.

Kolin

FIFY 2002/3/4/5. Wydawane już na siłę, słabe kalki poprzedniczek.

G-R-Z-E-C-H

To można powiedzieć o wszystkich sportówkach w tym okresie :-\

Kolin

Cytat: G-R-Z-E-C-H w Październik 22, 2015, 08:19
To można powiedzieć o wszystkich sportówkach w tym okresie :-\


Właściwie tak, ale akurat podałem FIFY, bo w każdą grałem.
Swoją drogą pamiętam, jak marzyły mi się opcje z Fify w ISS PRO :)

Electro!

Temat, który nigdy nie powinien trafić na to forum.

Jest beznadziejny i głupi zarazem. Dlaczego? Bo porównywanie gier wydanych na dwie różne platformy jest niecelowe gdyż porównuje się wówczas dwa odrębne silniki graficzne. Co do gier wydanych na PS1 a niewydanych na inne platformy to powiem tyle - każda gra, która powstała zasługiwała na to aby powstać. Jak, któraś komuś się nie podoba - a czy to ze względów graficznych a czy to ze względów śmakich i owakich - to niech nie gra. Ja cieszę się każdą grą wydaną na mojego ukochanego szaraczka!

gumislav

#5
Twoja wypowiedź nie powinna nigdy trafić na to forum, gdyż jest pozbawiona logicznych argumentów, a zasadza się jedynie na założeniu, że jak coś jest to znaczy, że ma sens no bo jest i koniec. Heh? A co powiesz na symulację wbijania gwoździa dzikiem w przestrzeń kosmiczną? Jakby się ukazała PSX to też byś zachwalał? Może jak wgryziesz się w temat to kiedyś dotrze do ciebie, że masa wydawców robiła zwyczajnie graczy (konsumentów) w bambuko, wciskając ludziom gry, które musiały znaleźć nabywców bo pochodziły ze znanych serii albo były markowane wielkimi brandami, a tak naprawdę było to oszustwo - kupa w garniturze, która miała się zwyczajnie sprzedać i koniec.

EDIT: No i co z tego, że silniki graficzne były inne? To według ciebie wyklucza możliwość dokonywania porównań? Platformówki, rpg lub przygodówki na szaraka i na PC możesz spokojnie porównywać i wskazać lepsze na jedną lub drugą platformę niezależnie od zaplecza sprzętowego.

Cytat: Electro! w Październik 22, 2015, 19:12
Jak, któraś komuś się nie podoba - a czy to ze względów graficznych a czy to ze względów śmakich i owakich - to niech nie gra.

OK, niech nie gra, ale co? Wypowiedzieć się już też nie może? To dlaczego ty możesz? I kim ty jesteś, że będziesz komuś narzucał co może mówić a co nie?
Proponuję więcej szacunku w stosunku do ludzi, którzy są tu dużo dłużej niż ty i przynajmniej mają konkretne argumenty.

Hycuś, wiem, że zapewne się nie zgodzisz, ale za jedną z takich gier uważam NFS Porsche. Wiem, że jak na warunki PSX gra ta jest ponadprzeciętnie dobra, ale nadawanie tej samej nazwy wersji na szaraka i na pieca uważam za marketingowe nadużycie. W tym przypadku wersja szarakowa jest okrutnie okrojona. Gdyby chociaż dali jakiś inny tytuł.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Janusz

#6
Spokojnie Panowie bo nie widzę powodów do spiny :)

Po pierwsze Electro! zbyt stanowcza wypowiedź jak na pierwszy post na forum. Proponuję najpierw w tym wątku nam napisać coś o sobie http://strefapsx.pl/forum/strona-i-forum/przedstaw-sie/ a potem może zacząć od tematów na forum, które według Ciebie mają sens niż od tego, który w twojej opinii go nie ma. Jest ich cała masa więc na pewno coś znajdziesz.

Na Strefie póki co nie ma "tematów głupich i beznadziejnych", każdy jest wartościowy i ten też bo jakby tak nie było, to by już dawno wylądował w koszu.

Ok, koniec offtopu i wracamy do tematu. Czy zaliczamy tu tylko gry które ukazały się na inne systemy, czy w ogole gry które naszym zdaniem nie mają prawa bytu na PSX, czytaj są tak złe, że lepiej żeby nie powstały?

Chudy

Cytat: Bodzio w Październik 22, 2015, 22:27Czy zaliczamy tu tylko gry które ukazały się na inne systemy, czy w ogole gry które naszym zdaniem nie mają prawa bytu na PSX, czytaj są tak złe, że lepiej żeby nie powstały?

Dobre pytanie. Dopiero gdy to zostanie określone, to sam również się udzielę.

Hycuś

Tworząc ten wątek miałem na myśli gry, które z którymi nie radziła sobie już konsola i te, które względem innych platform były po prostu gorsze :).
Jeśli chodzi o gry zwyczajnie kiepskie to można założyć osobny wątek, co chętnie zrobię tylko najchętniej zmieniłbym nazwę tego wątku, a nie mam pomysłu :)

Hycuś

Cytat: Electro! w Październik 22, 2015, 19:12
Temat, który nigdy nie powinien trafić na to forum.

Jest beznadziejny i głupi zarazem. Dlaczego? Bo porównywanie gier wydanych na dwie różne platformy jest niecelowe gdyż porównuje się wówczas dwa odrębne silniki graficzne. Co do gier wydanych na PS1 a niewydanych na inne platformy to powiem tyle - każda gra, która powstała zasługiwała na to aby powstać. Jak, któraś komuś się nie podoba - a czy to ze względów graficznych a czy to ze względów śmakich i owakich - to niech nie gra. Ja cieszę się każdą grą wydaną na mojego ukochanego szaraczka!

Tylko, że nikt tutaj nie porównuje grafiki, ani silników graficznych Chodzi o gry, które na konwersji na szaraka mocno ucierpiały, z powodu okrojonej zawartości czy kiepskiej względem innych platform grywalności. Take podejście jak Twoje zamyka wszelkie dyskusje, gdyż wychodzi na to, że nie powinniśmy w ogóle dyskutować, wymieniać się spostrzeżeniami czy klasyfikować gier.


Cytat: gumislav w Październik 22, 2015, 21:52
Hycuś, wiem, że zapewne się nie zgodzisz, ale za jedną z takich gier uważam NFS Porsche. Wiem, że jak na warunki PSX gra ta jest ponadprzeciętnie dobra, ale nadawanie tej samej nazwy wersji na szaraka i na pieca uważam za marketingowe nadużycie. W tym przypadku wersja szarakowa jest okrutnie okrojona. Gdyby chociaż dali jakiś inny tytuł.

W tym przypadku póki co to się nie wypowiem, bo w Porsche 2000 na ps1 grałem ostatni raz 15 lat temu, a na komputerze nigdy. Po ograniu wersji szaraczkowej z przyjemnością usiądę do wersji PC i porównam :)

Draif

CytatJeśli chodzi o gry zwyczajnie kiepskie to można założyć osobny wątek, co chętnie zrobię tylko najchętniej zmieniłbym nazwę tego wątku, a nie mam pomysłu
To ja proponuje: "Porty, które nie powinny trafić na PS1" - chyba każdy będzie wiedzieć o co chodzi :D

Janusz

Propozycja zaakceptowana, tytuł wątku doprecyzowany i można dyskutować dalej :)

Electro!

Cytat: gumislav w Październik 22, 2015, 21:52
Twoja wypowiedź nie powinna nigdy trafić na to forum, gdyż jest pozbawiona logicznych argumentów, a zasadza się jedynie na założeniu, że jak coś jest to znaczy, że ma sens no bo jest i koniec. Heh?

Przeczytaj jeszcze raz moją poprzednią wypowiedź. Jeśli jej nie zrozumiałeś to tłumaczę - każda gra która powstała na psxa zasługiwała na to aby powstać, to znaczy że każda z gier powinna być godna uwagi każdego gracza, a jeżeli okaże się że nie spasuje takiemu graczowi klimat gry, jej grafika, czy okrojona wersja to niech oszczędzi się od stwierdzeń że taki tytuł nie powinien w ogóle powstać bo nie szanuje wówczas upodobań innych graczy i nie liczy się z tym że gra może spodobać się innej osobie. Po drugie wiele osób w latach 90-tych nie miało jeszcze komputerów więc gdy pojawiały się tytuły wydawane na rózne platformy, "nieposiadacze" pcetów byli wręcz uradowani, że mogą pograć sobie w nią na konsolce. Po trzecie gdybyś powiedział twórcy gry czy tam wydawcy: "ej ale tą grę nie potrzebnie wydawaliście na psxa" to myślę że mógłbyś się wtedy spotkać z odpowiedzią: "ale koleś, co ty gadasz? Przecież ja na tym sporo zarobiłem!"

Cytat: gumislav w Październik 22, 2015, 21:52
Może jak wgryziesz się w temat to kiedyś dotrze do ciebie, że masa wydawców robiła zwyczajnie graczy (konsumentów) w bambuko, wciskając ludziom gry, które musiały znaleźć nabywców bo pochodziły ze znanych serii albo były markowane wielkimi brandami, a tak naprawdę było to oszustwo - kupa w garniturze, która miała się zwyczajnie sprzedać i koniec.

(Offtop) No i idealny przykład dziecinnego podejścia do człowieka - nic o nim nie wiesz a się wypowiadasz. Wystarczy spojrzeć na datę mojej rejestracji na forum aby się przekonać że zarejestrowałem się tu wcześniej niż Ty, a przeglądać forum i stronę zacząłem jeszcze wcześniej (śmiem nawet stwierdzić że z chwilą jej raczkowania), a to że stwierdziłeś że się jeszcze nie wgryzłem w temat to niestety się ośmieszyłeś - bo przecież skąd mógłbyś wiedzieć że gram na PSXie od 17 lat i od tylu mniej więcej siedzę w tym temacie.

Cytat: gumislav w Październik 22, 2015, 21:52
EDIT: No i co z tego, że silniki graficzne były inne? To według ciebie wyklucza możliwość dokonywania porównań? Platformówki, rpg lub przygodówki na szaraka i na PC możesz spokojnie porównywać i wskazać lepsze na jedną lub drugą platformę niezależnie od zaplecza sprzętowego.

No człowieku jak możesz porównywać grafikę czegoś co powstało na sprzęcie o lepszych możliwościach graficznych od czegoś co te możliwości ma ograniczone i siłą rzeczy nie da się ich tam za żadne skarby ulepszyć! Jak potrafisz – proszę bardzo! Co do drugiej części zdania w tym fragmencie twojej wypowiedzi to owszem – można tak porównywać i stwierdzać co jest w wersji na PSXa a co zabrakło na PC czy N64 lub odwrotnie. Ale czy zauważyłeś że autor tematu poruszył głównie kwestie graficzne?

Cytat: gumislav w Październik 22, 2015, 21:52

Cytat: Electro! w Październik 22, 2015, 19:12
Jak, któraś komuś się nie podoba - a czy to ze względów graficznych a czy to ze względów śmakich i owakich - to niech nie gra.

OK, niech nie gra, ale co? Wypowiedzieć się już też nie może? To dlaczego ty możesz? I kim ty jesteś, że będziesz komuś narzucał co może mówić a co nie?
Proponuję więcej szacunku w stosunku do ludzi, którzy są tu dużo dłużej niż ty i przynajmniej mają konkretne argumenty.

(Offtop) Ale tu wieje arogancją... Pomyliłeś się – ja jestem tu dłużej niż ty, a to że się nie wypowiadam to nie ma żadnego znaczenia bo na razie nie odczuwam potrzeby dzielenia się swoją wiedzą a jedynie z zapałem wzbogacam ją od innych czytając posty i wiadomości na stronie.
I czy ja komuś zakazałem się gdzieś wypowiadać? Jeśli tak to w którym momencie? Oczywiście – jeśli komuś się jakaś gra nie podoba to niech napisze dlaczego, proszę bardzo – po to są dyskusje.

Cytat: Bodzio w Październik 22, 2015, 22:27
Spokojnie Panowie bo nie widzę powodów do spiny :)

Po pierwsze Electro! zbyt stanowcza wypowiedź jak na pierwszy post na forum. Proponuję najpierw w tym wątku nam napisać coś o sobie http://strefapsx.pl/forum/strona-i-forum/przedstaw-sie/ a potem może zacząć od tematów na forum, które według Ciebie mają sens niż od tego, który w twojej opinii go nie ma. Jest ich cała masa więc na pewno coś znajdziesz.

Na Strefie póki co nie ma "tematów głupich i beznadziejnych", każdy jest wartościowy i ten też bo jakby tak nie było, to by już dawno wylądował w koszu.

Wybacz Bodzio, ale czy naprawdę duże znaczenie ma to ile mam napisanych postów na forum – sugerujesz, że nie powinienem się wypowiadać w ten sposób bo mam za mało cyferek? I czy naprawdę wymagane jest przedstawienie się i napisanie jaką grę na PSX najbardziej lubię? Może i faktycznie zrobiłem błąd bo nie traciłbym teraz czasu na pisanie, a i wam oszczędziłbym nerwów ale jak widzisz coś osiągnąłem tą wypowiedzią (ale w sposób zupełnie niezamierzony) – zraziłem się do osoby, której posty do tej pory uznawałem za ciekawe i wartościowe, a której podejście do nowych osób okazało się być bardzo dziecinne i niemiłe. Bardzo proszę nie kasuj mojej wypowiedzi – ja deklaruję, że pod żadnym względem nie będę już kontynuował tego offtopicu, a nawet dopisałem i dopiszę jeszcze coś pasującego pod ten niepasujący mi temat.

I jeszcze jedna uwaga - trochę dystansu dla osoby siedzącej po drugiej stronie monitora. Przecież jej nie znacie. A ja przecież nie obraziłem autora tematu tylko stwierdziłem, że jego pomysł na ten temat jest beznadziejny. Hycuś wiedz że ja kocham Revolta na psxa i nie zamieniłbym go na tego PC-towego, za żadne skarby, a to z kilku względów:
- klimat tej gry po ukazaniu się loga sony i Playstation jest dla mnie niemożliwy w połączeniu z pierwszymi dźwiękami utworu pojawiającego się w menu gry.
- więcej samochodów w wersji konsolowej - stwarza dłuższą rozrywkę.
- tajemniczość gry - po ukończeniu wszystkich wyścigów na planszy wyboru autka pojawia się wciąż 5 kartoników które sugerują że w grze jest jeszcze 5 ukrytych samochodów a których tak naprawdę nie da się odkryć w żaden sposób w grze - czyżby zamierzony efekt przeznaczenia tych miejsc na dodatkowe auta z gamesharka?
- wszystko to nie oznacza jednak że nie jestem zdania że gra nie powinna powstać na PCta

Cytat: Hycuś w Październik 23, 2015, 14:10
Tworząc ten wątek miałem na myśli gry, które z którymi nie radziła sobie już konsola i te, które względem innych platform były po prostu gorsze :).
Jeśli chodzi o gry zwyczajnie kiepskie to można założyć osobny wątek, co chętnie zrobię tylko najchętniej zmieniłbym nazwę tego wątku, a nie mam pomysłu :)


Gdyby wspomniany Re-volt nie wyszedł na psx nie miałbym w swoim życiu pięknych jesiennych chwil spędzonej  przy tej grze w 2000 roku ;]. Co do wyrażania opinii na temat gier uznawanych przez nas za kiepskie - jestem za! Chętnie podyskutuję!

gumislav

#13
No cóż, w życiu każdego dorosłego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba sobie czasem powiedzieć "dałeś d... stary", posypać głowę popiołem, przyznać się do błędu i powiedzieć "przepraszam", co właśnie czynię. Masz zupełną rację - założyłem, że na forum pojawił się kolejny krewki młodzik, który będzie robił tu bałagan (był kiedyś taki jeden). Nawet nie spojrzałem na datę twojej rejestracji. Wnerwiło mnie to, że nazwałeś temat głupim i beznadziejnym, a założył go człowiek, którego zaangażowanie tutaj i podejście do tematu bardzo sobie cenię, a dla mnie to było tak, jakbyś mu niejako strzelił w pysk. W sumie w życiu jestem taki sam. Między innymi dlatego zrezygnowałem z pełnienia tu funkcji moda, bo to nie ten typ człowieka. Nadal uważam, że jak na debiut pojechałeś na ostro, ale mnie tu niektórzy też uważają za mąciwodę, więc w sumie trafił swój na swego. Nie wiem co mogę więcej dodać. Działaj dalej, ale może bardziej merytorycznie, a mniej emocjonalnie (i kto to mówi, co nie?) a ja postaram się nie stawać już więcej okoniem. Ja na szaraku przycinam tylko trochę krócej niż ty, ale chyba jednak już za długo - pewnie najwyższy czas zamienić konsolę na telewizor Rubin i pada na jakiś periodyk dla zgredów... no i browar chyba też odstawię, a zacznę siorbać jakąś meliskę. OK, kończmy już na serio ten offtop. Dalsze ewentualne OPRy poproszę na PW.

Cytat: Electro! w Październik 23, 2015, 20:09
Bardzo proszę nie kasuj mojej wypowiedzi – ja deklaruję, że pod żadnym względem nie będę już kontynuował tego offtopicu, a nawet dopisałem i dopiszę jeszcze coś pasującego pod ten niepasujący mi temat.

Mojej też nie kasuj. Oboje daliśmy popis tego jak na forum nie należy dyskutować. Niech inni patrzą i się uczą. Ironia - sam kilka razy za czasów modowania musiałem pouczać innych to i do mnie wkońcu wróciło  ;D
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Janusz

Cytat: Electro! w Październik 23, 2015, 20:09
Wybacz Bodzio, ale czy naprawdę duże znaczenie ma to ile mam napisanych postów na forum – sugerujesz, że nie powinienem się wypowiadać w ten sposób bo mam za mało cyferek? I czy naprawdę wymagane jest przedstawienie się i napisanie jaką grę na PSX najbardziej lubię?  Może i faktycznie zrobiłem błąd bo nie traciłbym teraz czasu na pisanie, a i wam oszczędziłbym nerwów ale jak widzisz coś osiągnąłem tą wypowiedzią (ale w sposób zupełnie niezamierzony) – zraziłem się do osoby, której posty do tej pory uznawałem za ciekawe i wartościowe, a której podejście do nowych osób okazało się być bardzo dziecinne i niemiłe.

Po pierwsze nie o liczbę postów mi chodziło, ale o stosunkowo szybkie ucięcie ewentualnych, negatywnych reakcji na Twoją wypowiedź. Owszem nie można nikogo oceniać po jednym poście, choć mi ładna polszczyzna się od razu spodobała ;) , zwłaszcza, że nikogo nie obraziłeś, ale nie dziw się też trochę reakcji gumislava, zwłaszcza, że posypał już głowę popiołem. Strefa to póki co dość hermetyczne miejsce, swojskie, w mam nadzieję pozytywnym tego słowa znaczeniu, a tu pojawia się dość odważny post, osoby, która nigdy nic nie napisała tutaj i która rozpoczyna od razu od negacji sensu stworzenia takiego wątku. Jak wchodzisz do kogoś po raz pierwszy do domu to też nie od razu z butami, tylko najpierw pukasz, albo przynajmniej dzwonisz. Nie jest to wymagane, bardzo często dopiero po napisaniu kilkunastu lub kilkudziesięciu postów, ktoś postanawia napisać coś o sobie, ale po prostu fajnie wiedzieć z kim się ma do czynienia (i nie koniecznie jakie gry lubi na PSX) żeby uniknąć jakiś nieporozumień, takich jak np. teraz. Sądząc po sposobie wypowiadania mamy do czynienia z dojrzałą osobą, a po Twoim trochę sam musisz przyznać wejściu smoka w ten temat, miałem pewne wątpliwości co do celu tego posta.

Myślę, że wszystko zostało już wyjaśnione? :) Sami popatrzcie jak "Temat, który nigdy nie powinien trafić na to forum." doczekał się jednych z dłuższych wypowiedzi na forum i za samo to powinien zostać. Nic nie będę usuwał, ale ustalmy w końcu czy dyskutujemy tu też o grach po prostu kiepskich, czy tylko nieudanych portach. Z tymi drugimi jest tak, że "szarak" w pewnym momencie już tak odstawał od reszty, że nie dziwota, że porty gier z PC na nim kulały, ale czy od razu nie musiały na niego trafić? Raczej nie.

Natomiast jeżeli wzięlibyśmy pod uwagę kryterium jakościowe to dla mnie szarak spokojnie dałby rade bez takich gier jak Bubsy 3D czy niektóre części Hugo, które były typowym skokiem na kasę, na fali popularności tego Trola. Ale w sumie nawet takie gry coś wnoszą przecież do historii, jak np. Hugo, który wyszedł po polsku.