Ceny gier PSX i PS2 - porównanie

Zaczęty przez Damianno, Listopad 15, 2015, 13:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Hycuś

To chyba normalne że jak gra nie wyszła w PALu i trzeba ją sprowadzać to będzie droga, więc to trochę kiepski przykład.

Lothar

Nie chodzi o koszty wysyłki tylko ceny samych gier. A one są niestety drogie. Nawet kupując je w UK trzeba za nie słono zapłacić.

Manifesto

Cytat: meres w Listopad 21, 2015, 03:22

Nie mówiąc o Personie 4 za 30 zl...

A ja wyrwałem kiedyś Klonoę na PSX za 60 zł. Czy to oznacza, że należy przyjąć, iż ta gra tyle kosztuje? Ludzie, nie podawajcie irracjonalnych argumentów i przykładów, że coś tam udało się Wam kiedyś tanio wyrwać, przecież to nie temat o okazjach tysiąclecia, tylko o standardowych cenach gier.

gumislav

Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Manifesto

#34
Gumislav, wkleiłeś linka do trzeciej części gry :P Trojka jest tania bo jest ponoć zwyczajnie gorsza (w porównaniu do dwóch pierwszych części) i miała dużo większy nakład.

Edit -  Pierwszą część masz tutaj

gumislav

Ups!
Manifesto, jak kiedyś będę chciał coś kupić z rgp albo horrorów, zaufaj mi - zanim to kliknę wpierw odezwę się do ciebie  ;)
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

meres

Na każdą platformę są drogie i rzadkie gry, ale dostępność gier i ceny na ps2 jest o wiele większa niż ps1. Rule of Rose czy Michigan: Report from Hell czy Ghost Vibration to też są rzadkie tytuły za które trzeba dać kilkaset złotych.
Każda platforma ma swoje perełki ale PS2 ze względu na to że jest to najlepiej sprzedająca się konsola Sony to gry są o wiele bardziej dostępniejsze niż na szaraka

eloiasia1

A ze historia lubi sie powtazac,  to najlepiej uzupelniac kolekcje na ps2 poki jest jeszcze spora dostepnosc. Z tego co widze to ta dyskusja ukazuje nam jedno, ze niestety trzeba zaplacic zeby pograc :) A czy wiecej czy mniej to jest tutaj tak wiele wypadowych ze ciezko jest dojsc do jakiegos konsensusu.

Mitsu

Zgadzam sie z przedmówca w 100%. Minął prawie rok od kiedy sprzedałem swoją niewielka kolekcje na psx i bardzo żałuje bo teraz żeby odkupić te gry muszę zapłacić średnio 50% więcej... Mam nadzieje ze za rok czy dwa ceny nie bedą jeszcze wyższe a sytuacja sie unormuje. Przeraża mnie jedynie brak gier na Allegro. Rok temu było po kilka z interesujących mnie tytułów w rożnym stanie i rożnych cenach, a teraz ceny tylko wysokie albo w ogóle czegoś nie ma... Dlatego postanowiłem kupić ps2 i tak spokojnie budować kolekcje za niewielkie (jeszcze ) poeniadze.
Małe porównanie. Mgs na ps1 - 100zl +, mgs na ps2 20 zł, final fantasy na ps1 - 100-200 zl, ff na ps2 30 zł. No kurka... To chyba wynika z tego ze tych gier na psx jest coraz mniej ...

Lothar

Cytat: dziewiecpalcow w Listopad 26, 2015, 11:42

Małe porównanie. Mgs na ps1 - 100zl +, mgs na ps2 20 zł, final fantasy na ps1 - 100-200 zl, ff na ps2 30 zł. No kurka... To chyba wynika z tego ze tych gier na psx jest coraz mniej ...

Każdy może wrzucić sobie porównanie jakie chce. Ja również mogę: Xenogears PS1 - 39 $, Xenosaga III - PS2 - 69$, Koudelka (PSX) -100 zł, Shadow Hearts 1(PS2) - 200 zł (dla niewtajemniczonych, Shadow Hearts to nieoficjalna kontynuacja Koudelki), najdroższy horror na PSX (SH) - 150 zł, najdroższy horror na PS2 (Rule of Rose) - 500 zł. Po co dalej wnikać, skoro już wszystko zostało napisane? Są tanie gry na PS2, ale są również bardzo drogie, niektóre droższe niż na PSX, po co dalej brnąć w ten temat?

gumislav

Ten temat dotyczył dyskusji odnośnie tego, czy prawdą jest, że "niemal wszystkie" gry na PS2 są z niskiej półki cenowej? Już stwierdziliśmy, że nie "niemal wszystkie", ale statystycznie znacząco więcej na PS2 niż na PSX. Jednocześnie wykazano, że również na PS2 w obrocie aukcyjnym występuje wiele gier o charakterze kolekcjonerskim, wartych bardzo dużo pieniędzy, podobnie jak gry o tym samym charakterze na PSX. Również uważam, że dalsze przerzucanie się przykładami jest zbędne i raczej nie wniesie już nic nowego.
Retromaniacy wszystkich krajów, łączcie się!
Nie ważne co... ważne, że retro.

Janusz

Po trzech podstronach zażartej dyskusji wypada się wreszcie wypowiedzieć :) Zgadzam się w 100% z @gumislav'em. Na pewno nie "niemal wszystko" na PS2 jest tańsze niż na PSX, ale chyba nikt nie zaprzeczy, że zdecydowanie większy procent hitów na PS2 jest tańszy niż na szaraku.

Manifesto

#42
Ależ nikt tutaj nie zaprzeczał, że na PS2 gry są tańsze. Chodziło o coś innego - o udowodnienie że na PS2 również jest sporo drogich gier, w przeciwieństwie do tego, co twierdzili niektórzy. Ta cała dyskusja była zresztą od pewnego momentu bezcelowa, bowiem osoba, która ją sprowokowała sama przyznała się do błędu.