[PS Vita możliwości, przerobienie] Samarytanie, przyzywam Was!

MarekTarek · 187

Offline MarekTarek

• Nowy
  • *
    • Reputacja: 0
Witam Was serdecznie!

Optymistycznie wierzę, iż będę miał niedługo w swoim posiadaniu konsolę PS Vita Slim.

W pierwszej kolejności chciałbym ją jakoś sformatować, by mieć czyściutki egzemplarz.
Następnie, będąc użytkownikiem świadomym ( na razie nie jestem :\ ) jakie możliwości daje mi przerobienie konsoli, chciałbym móc na niej pobierać i grać w gry z PSX, PSP, PS Vita, wykorzystując kartę SD2Vita. Jeśli warto zrobić\pobrać coś jeszcze, to "coś jeszcze" :)

W związku z tym chciałbym bardzo i szczerze prosić jakąś dobrą, obeznaną w temacie duszę, o:
1. Przedstawienie mi, jakie aplikacje i po co warto zainstalować na konsoli;
2. Jaka jest kolejność i sposób instalacji poszczególnych komponentów;
3. Co mogę kiedy usunąć (chyba niektóre programy są instalowane wyłącznie na chwilę);
4. Co jeszcze warto wiedzieć, na co zwracać uwagę, itp. itd. :)

Widziałem w internecie jeden czy dwa poradniki, jednak wszystko w tej dziedzinie ewoluuje tak szybko, że nigdy nie będę miał pewności czy podejmowane przeze mnie kroki są aktualne :\

Z góry niezmiernie dziękuję wszystkim, którzy zechcą się zainteresować moim tematem :)

Pozdrawiam!

PS
Sądzę, że gry ps vita, psp, psx, własny motyw, pokazywanie % baterii, a także możliwość korzystania z L2\R2 na panelu tylnim - więcej mi nie trzeba ;) Czy każda platforma to oddzielna aplikacja? Czy może instalując jeden program, otrzymuję dostęp do wszystkiego, co wymieniłem powyżej? Jak osiągnąć taki efekt końcowy?

PSS
Sony część gier z psx\psp wrzuciło na store jako psp\ps3\vita (Crashe, Spyro, Oddworld, MediEvil etc.) - czy mogę mieć dostęp do takich oficjalnych kopii, zamiast szukać w internecie po ciemku? W takim wypadku nie potrzebowałbym na przykład emulatora psp, gdyż ta sama gra jest również na Vita...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2020, 11:59:11 wysłana przez MarekTarek »

Offline MarekTarek

• Nowy
  • *
Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2020, 07:10:48
Gracze, Fanatycy, Dzielący Wspólną Rozrywkę - liczę na Was :'(

Online TheUrien84

• Strefowy Nałogowiec
    • Reputacja: 50
  • Item Collector
  • Odznaczenia Użytkownik z minimum czteroletnim stażem na forum. Użytkownik, który może pochwalić się napisaniem na forum minimum 1000 wiadomości.

Offline MarekTarek

• Nowy
  • *
Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2020, 11:37:54
EDIT:
Temat do zamknięcia...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2020, 15:52:22 wysłana przez MarekTarek »