PSVita - Firmware 3.70 downgrade lub hack

Zaczęty przez PrzemkoLKR, Kwiecień 13, 2019, 19:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

PrzemkoLKR

Witam.
Czy orientuje się ktoś o możliwości downgrade firmware do 3.60 lub hack 3.70 ?
Interesuje mnie uruchomienie gier z nintendo np. SuperMario dla dzieci.

JabuPL

No na 3.70 nie ma natywnego hacku, ale ma wyjść za pare tygodni więc musisz poczekać.
Więcej o tym możesz poczytać tutaj:
http://wololo.net/2019/03/30/theflow-publishes-announcement-about-native-psvita-fw-3-69-3-70-hack-its-coming-in-6-8-weeks-and-requires-you-to-have-a-psp-game-demo-installed/

Wiem że istniał też jakiś exploit wbudowanego emulatora psp i z jego pomocą dało się odpalać homebrew z psp ale nie wiem czy działa jeszcze na 3.70.
Discord: Jabu#6618    PSN: JabuPL

Morricorne

Cytat: JabuPL w Kwiecień 18, 2019, 19:39
No na 3.70 nie ma natywnego hacku, ale ma wyjść za pare tygodni więc musisz poczekać.
Więcej o tym możesz poczytać tutaj:
http://wololo.net/2019/03/30/theflow-publishes-announcement-about-native-psvita-fw-3-69-3-70-hack-its-coming-in-6-8-weeks-and-requires-you-to-have-a-psp-game-demo-installed/

Wiem że istniał też jakiś exploit wbudowanego emulatora psp i z jego pomocą dało się odpalać homebrew z psp ale nie wiem czy działa jeszcze na 3.70.


Póki co z tego co czytałem. Jeszcze exploit nie wyszedł. Trzeba dalej czekać. Za wczasu przygotowałem swoją Vite. Do exploita i potencjalnego downgrade. Pobierając demo gry z psp jak na reddit polecali.
Soft 3.70 jak u autora tematu.
Jak się coś zmieni to napiszę tutaj.

Morricorne

Cytat: PrzemkoLKR w Kwiecień 13, 2019, 19:50
Witam.
Czy orientuje się ktoś o możliwości downgrade firmware do 3.60 lub hack 3.70 ?
Interesuje mnie uruchomienie gier z nintendo np. SuperMario dla dzieci.


Downgrade robisz przy pomocy modoru do fabrycznego firmware swojej konsoli. Zalecany downgrade do 3.60 bo najbardziej wspierana wersja systemu.
Oczywiście musisz mieć wgranego HENkaku żeby muc odpalić modoru.
Póki co pozostaje cierpliwie czekać na haka.

JabuPL

Discord: Jabu#6618    PSN: JabuPL

tomikitwo

Jako że Vita jest już martwa to wykonałem u siebie tego hacka na sofcie 3.70. Wszystko poszło bardzo gładko. Ciekaw jestem czy Sony dalej będzie próbowało łatać dziury czy odpuści.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


retron67

Linki nie działają github zwis a rano zacząłem dłubać, wygenerowałem aida nr dobrze,że zacząłem to robić rano.

makumator

Też mam numer ale potrm zwałka z plikami "pcośtam" , nie wchodzi mi komenda w cmd dobrze.

retron67

#8
Edit: Ogarnięte Hieniek hula ;)

Morricorne

Ja już zrobiłem dawno. Parę godzin po premierze exploitu.
Ba nawet raz zrobiłem downgrade do 3.60. A potem enso HENkaku. A dzisiaj upgrade do enso 3.65 bo gra Organ Trails mi nie chciała działać z pkgj.
Tak popatrzyłem, pograłem trochę. I oprócz Metal Gear Solid, Danganronpy, Resident Evil Revelations 2 i Corpse Party. To nie mam w co grać. Inne gry jakoś mnie nie interesują. A jrpgami żygam, za dużo człowiek się nagrał za młodu w nie. Taki Final Fantasy X już mnie kiedyś na ps2 znudził. Od tamtej pory mnie odpycha od takich i podobnych gier. Zna ktoś jakieś ciekawe horrory na Vite?

4timepi

Czy są jakieś wyjątki w temacie downgrade? Czy każdą Vitę obecnie da się obniżyć do 3.60 i przerobić? Z tego co widzę najnowsze oprogramowanie to 3.70, a wyżej piszecie że nie ma problemów z jej obniżeniem. Wersja sprzętowa też nie robi różnicy? Planuję zakup Vity pod Henkaku i mam obawy, że nie będę mógł go wykonać.

Morricorne

Cytat: 4timepi w Maj 13, 2019, 11:26
Czy są jakieś wyjątki w temacie downgrade? Czy każdą Vitę obecnie da się obniżyć do 3.60 i przerobić? Z tego co widzę najnowsze oprogramowanie to 3.70, a wyżej piszecie że nie ma problemów z jej obniżeniem. Wersja sprzętowa też nie robi różnicy? Planuję zakup Vity pod Henkaku i mam obawy, że nie będę mógł go wykonać.
Wyjątki są pewnie jak wszędzie.
Z tego co ja się orientuję. A posiadam ps vita PCH-1004
Czyli prawdopodobnie jeden z pierwszych modeli vity.
Do jakiej wersji oprogramowania zainstalowanego fabrycznie. Możesz zrobić downgrade w danej sztuce ps vita. Pokaże Ci modoru aplikacja od theflow służąca do downgrade.
Mi ta aplikacja pokazała że fabryczny soft z jakim wyszła moja vita to był 1.40 jakoś tak.
Także tak to działa.
Póki exploit trinity działa. Da się zrobić downgrade do fabrycznego firmware danej konsoli. Dlatego u mnie powrót z 3.70 do 3.60.
A dzisiaj upgrade z 3.60 enso do 3.65 enso przeszedł bez problemu.
Ogólnie radziłbym się spieszyć z zakupem. Nigdy nie wiadomo kiedy Sony wymyśli kolejny update.

pawloosw

Trochę czasu minęło od ostatniego postu. Czy coś w temacie jailbreaka vity w 3.70 się zmieniło? Konsolę posiadam od jakiś 2-3 miesięcy i patrząc na rynek wtórny gier aledrogo i horendalne ceny jakie osiągają niektóre tytuły jak i brak dostępności ciekawszych gier z zachodu stwierdzam, że jedyną dla mnie opcją jest sprzedać vitę, albo złamać soft i przed kupnem przetestować najpierw te gry żeby nie wtopić.
Zacząłem czytać tego tutka: https://github.com/TheOfficialFloW/Trinity/blob/master/README.md i do momentu aż trzeba sciagnac demko na psp wszystko jasne ale to co tam widze dalej wydaje sie byc mega skomplikowane. Ktoś z tego tutka robił jailbreaka?

JT

Przeróbka jest banalnie łatwa, na PSV ściągasz sobie grę/demo PSP, następnie robisz sobie jej kopię na PC. NA PC kopię patch'ujesz, następnie kopiujesz ją na PSV i uruchamiasz. Następnie instalujesz Henkaku i Vitashell i tyle możesz już zainstalować co chcesz.
PS2MR

pawloosw

#14
Brawo ja... zapomniałem całkowicie o vicie a teraz wyszedł update i kiszę na sofcie 3.70 bez możliwości zalogowania na psstore i pobrania demka.  :-\
Da się to jakos obejść?

Edit.
Mam sciagniete z minisów I Must run na psp. Nada sie?

Edit 2.
Tak, nada się. Jutro walczę wg tego tutoriala:
https://youtu.be/kfsdRTFx2ME
:D