Wymienne panele do PS5

Zaczęty przez Janusz, Lipiec 07, 2022, 08:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Oficjalne boczne panele do PS5 trafiły wreszcie do sprzedaży w Polsce. Cena? 239zł.




Z jednej strony aż 239zł za dwa kawałki zwykłego plastiku. Z drugiej strony dobrze, że coś takiego jest. Ile by człowiek dał nieraz po latach za nową, oryginalną obudowę np. PS3 żeby sobie móc podmienić swoją.


Tak się zastanawiam przy okazji ile te białe PS5 zachowają swój kolor. Mam podpięte wszystkie konsole Sony pod TV, wśród nich białe PS3 i powiem Wam, że przez te lata widać jak konsola zżółkła, nawet po padzie. Domyślam się, że ze wszystkimi tymi PS5 po latach będzie podobnie, więc dobrze, że w razie czego będzie można chociaż ten panel wymienić.

mattek

Ciekawi mnie jaka będzie popularność zakupowa takich paneli. Jakby nie patrzeć, nie jest to akcesorium pierwszej potrzeby, a i jego cena może odstraszyć typowego Kowalskiego. W związku z tym mam pewne obawy, że w późniejszych latach, kiedy przyjdzie czas na odświeżenie wyglądu konsoli, panele mogą stać się towarem dosyć rzadkim (tak jak np. ładowarki do kontrolerów z PS3).

Janusz

Pewnie będzie tak jak piszesz. W sensie mieliśmy już coś podobnego, tyle że na mniejszą skalę w przypadku PS4 FAT. Tam były też te pokrywy na dysk twardy, które z biegiem lat stały się rzadkością. Zakładam, że kolejna rewizja PS5 będzie mniejsza i już bez wymiennych boków, a co za tym idzie kiedyś Sony wstrzyma ich sprzedaż i zaczną znikać.


hankie

Chyba oczyma wyobraźni widzę za jakiś czas promkę, leżakowanie i za rok wyprzedaże w elektromarketach. No chyba, że malutko tego puszczą.
Jak ktoś usilnie chce to zdemontuje skorupkę i oklei sobie ją czarną termofolią :}

mariusz391

A jak tam chińczyki, produkują już takie panele za grosze czy jeszcze się nie zdecydowali na to?


mariusz391

To teraz tylko czekać na podróbki z logami Sony jak do PSP i nie będzie trzeba 250 zł płacić za 2 kawałki plastiku :P

Trzyzet

Cytat: Bodzio w Lipiec 07, 2022, 08:06Z jednej strony aż 239zł za dwa kawałki zwykłego plastiku. Z drugiej strony dobrze, że coś takiego jest. Ile by człowiek dał nieraz po latach za nową, oryginalną obudowę np. PS3 żeby sobie móc podmienić swoją.
I tak ddobra cena - jak juz wspominalem proces technologiczny pod tak dokladne formy (ta tekstura z symboli przyciskow) musiala isc w miliony dolcow.

Wawrzino

#8
Cytat: Trzyzet w Lipiec 07, 2022, 11:19proces technologiczny pod tak dokladne formy (ta tekstura z symboli przyciskow) musiala isc w miliony dolcow.
IMHO zupełnie bezsensowna decyzja SONY. Teksturka fajna, owszem, ale ile czasu ją oglądasz? Może raz jak odpakowujesz nowy sprzęt, a potem już na taki detal się nie zwraca uwagi. W sklepie masz przez to dwa kawałki plastiku za ponad 200zł.

Trzyzet

Zgadzam się ze kawał plastiku mógłby kosztować mniej. Ale dzięki tej teksturze ciężko go podrobić - idealna sytuacja w przypadku dualsensa bo doskonale wiemy jak ciężko kupić oryginalny kontroler na portalach aukcyjnych.

mariusz391

No kurde ludzie, nie przesadzajmy. Za 250 zł to się kupowąło DualShocka 4 bez promocji, czyli jednak sprzęt który miał trochę elektroniki w sobie, a nie dwa kawały choćby nawet najpiekniejszego plastiku. Nawet 100 zł to byłoby dużo za to, a tutaj Sony chyba w Apple'a się bawi. I tak jak mówi @hankie też czuję że za takie pieniądze to będzie leżakować w magazynach aż do grubych promocji

hankie

Cytat: mariusz391 w Lipiec 07, 2022, 15:05@hankie też czuję że za takie pieniądze to będzie leżakować w magazynach aż do grubych promocji
I jak bedzie za 59 to wezme dwa komplety ;) Może się kiedyś przyda :)

SALADYN

Cytat: Bodzio w Lipiec 07, 2022, 08:31W sensie mieliśmy już coś podobnego, tyle że na mniejszą skalę w przypadku PS4 FAT. Tam były też te pokrywy na dysk twardy, które z biegiem lat stały się rzadkością.
Mało kto pamięta o podstawkach do konsol sony, taka sama sytuacja, kawałek drogiego plastiku który teraz ciężko dostać a za nowe sztuki trzeba słono płacić.

Janusz

#13
Tak było wczoraj:




A tak jest dzisiaj:




Drobny update bo to tylko dwa kawałki plastiku, ale cieszy. Już dawno chodziło mi po głowie zamówić te panele z Ali i przetestować. Uważam, że w tej cenie warto, mimo że to nieoficjalny produkt.

Panele są dobrej jakości, gruby solidny plastik. Idealnie wchodzą w otwory, a więc forma jest dobrze odlana.

Pozytywnie zaskoczyły mnie też naklejki. Myślałem, że to będą takie zwykłe, a tu proszę, niby naklejka, ale jakby po przyklejeniu można wyczuć wypukłość.

Nie jest to jakość TOP, ale z dalsza sprawiają naprawdę dobre wrażenie.

Minusy? Chyba tylko to, że teraz ani pad, ani ładowarka (białe) nijak pasują do konsoli.

alf

@Janusz powiem Ci, ze gdybyś mi nie powiedział że to obudowa z ali, to bym pomyślał że prezentujesz limitowaną konsolę z jakiegos anniversary  O:-)