The Last of Us Part I

Zaczęty przez Mr.Q, Wrzesień 01, 2022, 13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mr.Q

Wątek dotyczący Rimejko-Remastera The Last of Us Remastered które było remasterem oryginalnego The Last of Us z PS3  >:D
Ktoś zamówił w preorderze? Przyznać się  O:-)
Grze wczoraj zdjęto embargo na oceny i nasza scena branżowa tytuł przyjęła bardzo ciepło, najniższa ocena jaką widziałem to 7.5/10. Pepełe oczywiście mocna dziewiątka.

Pawelec_93

Cytat: Mr.Q w Wrzesień 01, 2022, 13:48
Wątek dotyczący Rimejko-Remastera The Last of Us Remastered które było remasterem oryginalnego The Last of Us z PS3  >:D
Ktoś zamówił w preorderze? Przyznać się  O:-)
Grze wczoraj zdjęto embargo na oceny i nasza scena branżowa tytuł przyjęła bardzo ciepło, najniższa ocena jaką widziałem to 7.5/10. Pepełe oczywiście mocna dziewiątka.
Mam zamiar kupić, ale pewnie używany egzemplarz i tak maksymalnie za 100 zł. Cena premierowa, to przegięcie. Najlepsze jest, to, że part II kosztowało na premierę 250 zł, a tutaj mamy grę wydaną po raz 3 i to za 350 zł. Do tego standardowa wersja - brak jakiegoś chociaż steelbooka, artbooka, czy czegoś nowego (osobiście pięknie byłoby, gdyby dodali jakiś nowy rozdział historii - myślę, że pomiędzy Bostonem, a Salt Lake spokojnie coś takiego można by dodać, ale gdzie by im się tam chciało).

Co do recenzji, to ja za samą pazerność na starcie ujął bym 3 punkty  ;D

Megadeth

Najbardziej zaskakują mnie recenzenci, którzy bronią full ceny 350 za ten remake. Bronią, a sami dostają kopie recenzenckie za free - wtedy perspektywa się mocno zakrzywia i IMO nie są oni w stanie zrozumieć osoby, które wysłupią na to swoje zaskórniki. Wtedy te 350 to jest spora kwota......

Damian

Za 350 to można kupić PS3 z TLoU XD.

Stall


makumator

Czyli pamiętajcie, jak graliście już w LoU na PS3/PS4 albo macie PS5, chcecie zagrać ale swędzi Was cebula, bo nie zgadzacie się z wyceną rynkową remaku, kupta se RTX 3090 za 5.5 koła i korespondującą machinę za drugie tyle i zagrajcie na emulatorze. Najlepsza opcja.

psmaniac

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Damian

Cytat: makumator w Wrzesień 01, 2022, 19:34
Czyli pamiętajcie, jak graliście już w LoU na PS3/PS4 albo macie PS5, chcecie zagrać ale swędzi Was cebula, bo nie zgadzacie się z wyceną rynkową remaku, kupta se RTX 3090 za 5.5 koła i korespondującą machinę za drugie tyle i zagrajcie na emulatorze. Najlepsza opcja.

Pamiętaj że ten RTX to tylko kawałek układanki. Potrzebujesz jeszcze Core i9 12900k za 3000zł, dużo RAMu z LPGT i za tysiunca oraz płytę, również za tysiaka żeby to śmigało.

@psmaniac, ma być za jakiś czas.

mariusz391

Jest też czwarta opcja. Nie kupić ,nie grać i zagłosować portfelem w sprawie polityki wydawniczej Sony. Niestety dla niektórych tutaj będzie to najtrudniejsza opcja, bo jak to tak nie dać swojej ukochanej firmie 350 zł za gierkę wydaną po raz trzeci
Cytat: Megadeth w Wrzesień 01, 2022, 17:36Najbardziej zaskakują mnie recenzenci, którzy bronią full ceny 350 za ten remake. Bronią, a sami dostają kopie recenzenckie za free - wtedy perspektywa się mocno zakrzywia i IMO nie są oni w stanie zrozumieć osoby, które wysłupią na to swoje zaskórniki.
Mi to już się rzygać od tego chce, trzeba dać 9/10 lub 10/10 za przerzucenie gierki z jednego silnika graficznego na drugi, nawet bez zmiany audio bo to już za dużo roboty, bo jeszcze Sony się obrazi na drugi raz gierki do recenzji nie da. Współcześni recenzenci niczym się dla mnie nie różnią od raków z instagrama którzy gówno w papierku zareklamują byleby tylko kasa na koncie się zgadzała

makumator

Miałem nie brać, bo przeszedłem na ps3 i ps4, ale mario, przekonałeś mnie żeby kupić :) Wezne tez bump z rocznego extra na premium, może kiedyś dorzucą i nie będę musiał wyciągać z folii.

Manifesto

#10
Maku, rządzisz  O0 Chyba zrobię tak samo jeszcze dziś ;)

Jako że nigdy nie grałem* w oryginał chętnie kupię kiedyś ten remake i ogram. Cena zapewne szybko pójdzie w dół, podobnie jak było z Horizon czy innymi grami Sony.

*tak, są jeszcze tacy jaskiniowcy jak ja ;)

makumator

@Manifesto
W mojej opinii, masz najlepiej. Doświadczysz ostatecznej wersji bardzo dobrej gry. Nie wybitnej, ale bardzo dobrej, z zajebistym początkiem, spoko środkiem i świetnym zakończeniem. Oczywiście, jak nie ma ciśnienia to nie ma co się śpieszyć, pod choinkę będzie nóweczka za pół ceny.

Megadeth

Gdzie tam dinozaur, też jeszcze ani razu nie grałem. Dziewicza wersja na ps4 na półce grzecznie czeka.

animare

Cytat: makumator w Wrzesień 01, 2022, 21:05W mojej opinii, masz najlepiej. Doświadczysz ostatecznej wersji bardzo dobrej gry

Otóż to. Sam kupiłem PS4 w bundle z tlou i chyba dopiero rok po zakupie odpaliłem. Żałowałem, że tak późno, bo to kawał dobrej gry i jeśli rzeczywiście ktoś z Was nie grał to przeczekanie do obniżki i odpalenie tego 'definitive edition' będzie najlepszym doznaniem.

Pawelec_93

Cytat: animare w Wrzesień 02, 2022, 10:34
Cytat: makumator w Wrzesień 01, 2022, 21:05W mojej opinii, masz najlepiej. Doświadczysz ostatecznej wersji bardzo dobrej gry

Otóż to. Sam kupiłem PS4 w bundle z tlou i chyba dopiero rok po zakupie odpaliłem. Żałowałem, że tak późno, bo to kawał dobrej gry i jeśli rzeczywiście ktoś z Was nie grał to przeczekanie do obniżki i odpalenie tego 'definitive edition' będzie najlepszym doznaniem.
Również zazdroszczę tym, którzy jeszcze nie grali, bo za pierwszym razem ta historia fabularna smakuje najlepiej. Ogólnie przechodziłem grę 3 krotnie - wiadomo 2,3 raz też fajny, ale oczywiście, to nie to samo.