PS4 złamane ? Linux, exploit, jailbreak...

Zaczęty przez TheDaypEX, Styczeń 06, 2017, 21:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

TheDaypEX

Znalazłem ciekawy artykuł gdzie możemy "przerobić" nasze ps4 na Steam Machines (choć nie widzę w tym sensu).
Nie jest to pierwsza grupa hakerów, którzy złamali już ps4, ale niestety nie chcą się tym kodem podzielić. Możliwe, że za jakiś czas znajdzie się jakiś śmieszek, który opublikuje exploit'a dla ps4 i jak z rękawa polecą "haki" na tą platformę (i powtórzy się koło jak z ps3 i aktualizacją 3.55). Ciekawi mnie jedno czemu ludzie nie chcą wydać np. emulatorów napędu itp (wiem, że nie jest to łatwe, ale ps3 było złamane po kilkunastu miesiącach, a ODE wyszło w ok 2010/2011). Możliwe, że Sony wytoczyło by proces firmie, która by to sprzedawała/produkowała.
Zostawiam wam link poczytaj, oceń, wypowiedz się.

http://www.dobreprogramy.pl/Linux-na-PlayStation-4-dziala-juz-Steam-z-grami-a-nawet-nowe-API-Vulkan,News,78355.html

https://www.youtube.com/watch?time_continue=3131&v=6hxEUm-pHUE

SALADYN

To chyba oczywiste że nikt nie chce się narażać wielkiej korporacji. Gość który jako pierwszy złamał PS3 miał straszne kłopoty z FBI i procesami. Ostatecznie się dogadał z sony i nawet dostał prace ale co przeżył to jego.

Janusz

Roberta ścigali za same fotki debugów, więc wolę sobie nie wyobrażać co robią za takie rzeczy ;)

TheDaypEX

To czemu $ony nic nie robi np. Z ode cobra itp.  Dziwna sytuacja.

hankie

Może teraz dla tak już starawej konsoli takiej jak PS3 - wszelkie 'przypałki' czy przeróbki mogą czasem sprzedaż na chwilę zachować ;)

SALADYN

Konsol po sklepach jeszcze trochę leży ale przede wszystkim gry są cały czas sprzedawane. Wydaje mi się więc że raczej póki co nie ma komu procesu zrobić.

Atr3ju

Cytat: TheDaypEX w Styczeń 07, 2017, 09:29
To czemu $ony nic nie robi np. Z ode cobra itp.  Dziwna sytuacja.

Cobra ODE obecnie jest już nie do zdobycia na wszelkich portalach aukcyjnych (sam poszukiwałem z ciekawości), więc jeśli jeszcze nie masz PS3 z cobrą należy zaopatrzyć się w nią jak najszybciej od kogoś z allegro.