Seria The Legend of Heroes [PSP, PS3, PS4, Switch]

Zaczęty przez renifer Lopez, Wrzesień 12, 2019, 09:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wagabunga

Renifer dobrze mówi. Z drugiej strony po co masz dawać zarabiać NISA dodatkowy hajs? Ja bym poczekał, ograł coś innego i miał to w d..., aczkolwiek rozumiem Twoją irytację, bo człowiek płaci za coś lepszego, a dostaje to z opóźnieniem względem wersji gorszej. Sam jestem ciekaw tej gry, jak wyszło, bo po zakończeniu trójki aż mnie korci aby ograć już pierwszego dnia. Niestety w dniu premiery nie będzie mnie w domu bo mam wyjazd służbowy, dlatego bedę musiał czekać 1 dzień dłużej.
"Ale to już było MASE razy poruszane że ŻADEN z was nie gra w te japońskie gry przy premierze w Japonii tylko gdy wyjdzie na zachodzie". - mariusz391 XDDDDDDDD

Manifesto

Zamówiłem dziś w Perfect Blue, mają wysyłać dzisiaj. więc na jutro będę miał :) Z wysyłką i cebulionami wyszło 236 zł. Nówkę powinienem ochnąć za jakieś 190-199 zł. Co prawda stracę na tej akcji jakieś 50 zł, lecz dzięki temu będę ogrywał grę już w weekend, a nie za 2 tygodnie.

Wagabunga

Też zamówiłem w PB, mają najtańsza ofertę, więc po co przepłacać? Ogólnie ciekawy sklep, chyba będe tam cześciej robił zakupy. Wysłali mi paczkę wczoraj, więc również czekam na kuriera. Narzekałem na to, że w dniu premiery mnie nie będzie w domu, a tu proszę, miła niespodzianka :) Dziś będzie grane  O0
"Ale to już było MASE razy poruszane że ŻADEN z was nie gra w te japońskie gry przy premierze w Japonii tylko gdy wyjdzie na zachodzie". - mariusz391 XDDDDDDDD

alf

Cytat: Wagabunga w Październik 23, 2020, 08:50
Też zamówiłem w PB, mają najtańsza ofertę, więc po co przepłacać? Ogólnie ciekawy sklep, chyba będe tam cześciej robił zakupy.

Zdarzało mi się również robić u nich zakupy. O ile dobrze pamiętam to mają siedzibę w Warszawie i ogromny wybór gier, nawet tych niszowych. Zamawiałem tam takie perełki jak np. Psycho Pass na Vitę. Szybka, dobrze zapakowana przesyłka. Polecam!

Manifesto

Również polecam PB, to jeden z niewielu sklepów, które oferują rzadkie, japońskie gry, choć mam wrażenie, że jednak Ultima ma ich nieco większy wybór.

A co do straty kasy i zarabianiu NISA, mój drogi kolego Wagabunga - na początku listopada udaję się kilkunastodniowe wolne więc zupełnie mi nie pasuje czekać tydzień, aż NISA Europe łaskawie wyśle tą kolekcjonerkę. To wolne zaplanowałem głównie z myślą o graniu w CS IV. Zanim przesyłka z NISA dojdzie (przy założeniu, że wyślą 2 listopada, co nie jest niczym pewnym, bo może to być dzień lub dwa później) to będzie już zapewne 9 listopada, co mnie kompletnie nie urządza. Rok temu, przez podobne opóźnienie ograłem Tokyo Xanadu, lecz tym razem nie chcę alternatyw, wolę stracić te 40 czy 50 zł i nie czekać.

Ogólnie naprawdę fajnie, że nie będziemy musieli czekać do 27 10 na oficjalną premierę tylko pogramy już za moment :) Ja raczej dziś odpuszczę, choć na pewno odpalę, choćby na chwilę. Dłużej nie pogram gdyż mam nocną zmianę, lecz jutro gram ile wlezie, o czym poinformowałem już moją małżonkę  :)) Kurierze DPD - pośpisz się!

Lothar

Prawie same pozytywne recenzje, a RPGamer dało nawet 100 % co u nich jest rzadkością. Tylko RPG Site coś marudzi. Szkoda, że muszę czekać, gdybym wziął zwykle wydanie to już bym grał.

Chłopaki nic nie piszą, pewnie tną w grę aż chuczy.

Manifesto

Recenzji - jak zwykle - nie czytam, sam wyrobię sobie zdanie. A gry dziś nie ogrywam, bo musiałem iść do pracy na nockę, kurier zjawił się zbyt późno. >:(

Ale za o jutro... ^-^

renifer Lopez

Jestem po prologu, dla mnie epicki wstęp, starzy znajomi z poprzednich części wracaja i wspólnie działają, czego nie spodziewałem się :) Hard mode i japan voice jak zwykle. Korci mnie przeczytać recenzje, lecz co to zmieni? Plotki o tym, że Cold Steel IV nie jest tak dobry jak III słyszałem. Ale co mnie to obchodzi, o dwójce też plotkowano iż gorsza jest od jedynki, a jakoś tego nie odczułem.

Manifesto

Po 9 godzinach, które od soboty spędziłem z grą niewiele jeszcze mogę napisać o Trails of Cold Steel IV: The End of Saga  Gra wygląda identycznie jak część trzecia, póki co nawet nie doświadczyłem jakiś nowości w systemie walki (a te muszą być, bo inaczej Falcom nie daruję!)

Początek - prolog jest z grubej rury, jednak później, w akcie pierwszym gra jest dosyć senna, co o dziwo mi pasuje, bo zarówno wioska wiedźm, jak i mistyczny las bardzo mi przypadły do gustu - lubię takie lokacje. Lokacje, które odwiedzamy później już niczym szczególnym się nie wyróżniają, odnoszę jednak wrażenie, że to cisza przed burzą. Mnie nie zniechęca powolne tempo pierwszego aktu, zdaję sobie sprawę, że wymusza to nieco fabuła, a konkretnie wydarzenia, które nastąpiły pod koniec trzeciej części. Na pewno mam jedno uczucie - wspaniale jest znów przemierzać świat Erebonii, słyszeć tą muzykę (uwielbiam utwory tworzone przez kompozytorów w Falcom), łowić ryby i zbierać przepisy. Na ochy i achy zapewne przyjdzie czas, póki co powoli ogrywam ten tytuł i dla mnie początkowe godziny są OK.

alf

Dlaczego ta odsłona nazywa się The End of Saga ? Czy to jest ostatnia część w serii ?

Wagabunga

Tak, bo seria The Legend od Heroes ma różne "podczęsci". Trails od Cold Steel jest jedną z nich, najbardziej znaną. Inne podserie to Trails in The Sky czy niewydane na zachodzie Zero no Kiseki i AO no Kiseki. Te podserie łączy świat gry, który jest wspólny, wydarzenia z jednych przenikają się z innymi. To właśnie m.in. dlatego ta seria jest tak świetna, ma potężna podbudowę fabularną.

To kiedy Alf grasz?   :)

Ja mam 10 godzin i dokładnie takie same odczucia jak Mani
"Ale to już było MASE razy poruszane że ŻADEN z was nie gra w te japońskie gry przy premierze w Japonii tylko gdy wyjdzie na zachodzie". - mariusz391 XDDDDDDDD

Manifesto

Jest jeszcze Hajimari no Kiseki, które wyszło w Japonii w tym roku, i które zapewne zlokalizuje NISA i wyda za rok na zachodzie. Nie jest to nowa odsłona serii The Legend of Heroes, tylko pojedyncza gra, która opowiada o dalszych losach bohaterów z różnych części The Legend of Heroes. A słowo Hajimari można przetłumaczyć jako początek. A seria Trails of Cold Steel kończy się na części czwartej, pora na nową serię ze świata Legend of Heroes :)

alf

OoO a skąd wiedzieliście, że to się zakończy na części czwartej ? Nihom Falcom oficjalnie ogłosił, że to ostatnia część serii ?
@Wagabunga: ja na razie mam odkurzone ps2 i się zastanawiam nad Shadow Hearts Covenant  O:-) poza tym urlop mi się skończył, więc i czasu mam mniej na granie.

Manifesto

Ogłosił oficjalnie, jednak nawet gdyby tego nie zrobił, to sama nazwa na to wskazuje  O:-)

alf

Ok rozumiem. Dzięki za wyjasnienie! Zazdroszcze Wam, że jesteście z tym wszystkim na bieżąco i w miarę równo to ogrywacie (wszyscy jesteście na podobnym etapie).

Zakładając, że każda z tych gier jest na 80 godzin, mam teraz do nadrobienia 270+ godzin gry by Was dogonić  C:-) nawet nie startuje hehe  O:-)