Sixaxis vs DualShock 3

Zaczęty przez Janusz, Listopad 01, 2016, 09:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Ciekawi mnie czy ktoś ma oba te kontrolery i też mu się lepiej gra na Sixaxis? Niby różnią się one między sobą jedynie wibracjami, ale niższa waga Sixaxis sprawia, że mając od niedawna wybór, zawsze to właśnie on wygrywa u mnie z DS3.

Atr3ju

Mam sixaxisa i tak naprawdę nie pamiętam czym się dokładnie różniły (chyba tylko tym żyroskopem czy g-sensorem, nie wiem dokładnie), kiedyś oglądałem na YT różnice (chyba u nrgeeka, nie pamiętam), z tego co również pamiętałem to więcej plusów miał właśnie sixaxis i takiego nabyłem.

Dopiero jakoś z tydzień temu miałem okazje spróbować na sixaxisie w grze Call of Duty 3 grania padem (nie przyciskami), należało padem zrobić tak jakby uderzenie z ręki albo skręcić coś w bombie obracając pada w osi y albo też sterować jeepem jeszcze w innej osi (tak jak na tabletach).

Pad waży tyle co nic, wibracje nie wiem czy słabe czy mocne (nie zwracam na to uwagi), działa na tablecie, bateria niby mniejsza ale mało kiedy pamiętam abym był zmuszony grać na kablu choć nawet gdy ma 2 kreski to podłączony pod laptopa usb do ładowania potrafi się ładować nawet 3 - 4 godziny a bateria ma 300 mAh. Ogólnie jestem z niego zadowolony.

Janusz

Technicznie różnic nie ma żadnych, jedynie brak wibracji i fakt, że przez to Sixaxis jest dużo leżejszy.

SALADYN

Ja mimo wszystko zawszę będę wywyższał DS3 ze względu na wagę tylko że w przeciwną stronę niż Bodzio, im mniejsza tym gorzej dla mnie. Lubię czuć że coś trzymam a Sixaxis to takie straszne chuchro. Wibracje w DS3 zazwyczaj wyłączam bo rzadko kiedy się zdarza żeby one robiły dla mnie jakąkolwiek różnice w grze, imersja o której mówią twórcy to pic na wodę w oprogramowaniu który stoi umownościami. Zaraz pewnie ktoś powie że wystarczy dociążyć Sixaxisa ale nie lubię pchać plasteliny czy innego badziewia do sprzętu.

Janusz

Dociążać chyba nie ma sensu, zwłaszcza jak ma się wybór. Jak widać każdy ma inne upodobania, ja akurat wolę lżejsze pady.

SALADYN

No racja, nie ma sensu. Często jednak słyszę żeby sobie dociążyć DS3 skoro wibracji nie używam a waga ma dla mnie znaczenie, takie kombinowanie pod górkę.

hankie

Ja mimo, iż DS3 jest rozwinięciem - na codzień też używam SixAxisa :) Pamiętam jak go pierwszy raz w dłoń brałem to się krzywiłem - 'toż to nic nie waży' :) Ale tak jakoś nie wiem (za czasów PSX nie do pomyślenia), nawet w DS często wibracje wyłączałem. OK, fajnie czuć jak np jadąc furą łapiąc lewą stroną trawę - czuć drżący lewy silnik, ale to mnie trochę w grach rozprasza, odruchowo zaciskam mocniej pada ;)
Nie wiem - ale jakoś tak wyszło, że na codzień gram starym SA.

SALADYN

Zauważył ktoś że Sixaxis'y mają półprzeźroczyste obudowy ? Może mnie się tylko trafił jakiś rodzynek ale właśnie takie coś trzymam w łapach.

Janusz

Hehe, takie to cuda. Pamiętam jak też mnie to odkrycie zaskoczyło. ;)

SALADYN

#9
Tylko że przewinęło mi się przez ręce parę tych padów i wszystkie jak dotąd były czarne jak noc. Mam nawet fabryczna nówkę sprzedawaną osobno i też jest czarna. Przez moment myślałem że to jakaś podróba ale zerknąłem do środka i oryginał. Nie wiem nawet czy były inne kolory sixaxis'ów, przecież szybko na rynek wskoczyła kolejna reinkarnacja Dualshocka.

foxe

tak samo jak górna pokrywa ps3 fat, jest z tego samego rodzaju plastiku

xbox
7xPSX(~1050 gier) 5xPS2(~300) 5xPS3(~170) 5xPS4(112) 5xPSP(~160) 2xPSV(18) 3xXBOX(~20) 2xX360(~20) 3xXONE(~10) NES SNESx2 GC Wii(5) WiiU(14) SMSII 2xSMD(4) SMDII

Atr3ju

Wpadł mi w ręce sixaxis, taki prawdziwy bo pare postów wyżej pisałem że miałem takiego w ręcach ale tak mi się tylko wydawało. A prawdziwy sixaxis jest tak jak Saladyn napisał lekko przezroczysty. Płytka pcb według https://www.psdevwiki.com/ps3/DualShock_3#PP4 to trzeci model sixaxisa MSU PP4.0 11
Narazie wylutowałem analoga oryginalnego, cyna bardzo solidna i jakościowo dobra bo ma wyższą temperature topnienia i trudno się ją zbiera plecionką.
Minusem pada jest obudowa, która ma dwa małe elementy pomiędzy L1 i L2 oraz R1 i R2. Jak się je złamie lub zgubi to raczej nie da rady korzystać z pada. Skaładanie tej obudowy też do łatwych nie należy. Ostatnio tak się namęczyłem przy składaniu analoga do oryginalnego pada z N64.
Ogólnie rzecz biorąc sixaxis mimo że lżejszy to jest moim zdaniem trudniejszy w obsłudze. Drugi ważnym problemem i minusem może być to iż analogi są mniejsze niż te wszystkie "popularne" standardowe 3 pinowe analogi więc trzeba się naszukać odpowiedniego zamiennika.
Raczej nie polecam tych padów.











Co dziwne cyna pod pinami od L3 i R3 jest znacznie przyjemniejsza w pracy, szybciej sie topi i łatwiej zbiera plecionka. Jeden pad lekko uszkodziłem ale będzie działać. Z moją 35 watową lutownicą to była tragedia i 2 godziny pracy ale chce pada odratować bo są one chyba teraz traktowane jak Dual Analogi z PS1. Za pare lat mogą być traktowane jak rzecz kolekcjonerska i mogą drożeć w oczach fanatyków.

ojciec-gracz

No racja sixaxis po prostu obsługuje te gry z początków playstation gdzie sterowało się ruchem pada. Kilka oryginalnych sixaxisów mam w tym biały kolor. Na szczęście w późniejszym etapie życia ps3 sterowanie ruchami pada umarło bo to była tragedia.

SALADYN

Cytat: Atr3ju w Sierpień 28, 2021, 20:24A prawdziwy sixaxis jest tak jak Saladyn napisał lekko przezroczysty.
Teraz nie dam sobie głowy za to uciąć ale chyba były też takie bez efektu przeźroczystości. Pewnie koszta produkcji w początkowej fazie życia PS3 zmusiły sony do zastosowania tańszego plastiku.

Cytat: ojciec-gracz w Sierpień 28, 2021, 20:33No racja sixaxis po prostu obsługuje te gry z początków playstation gdzie sterowało się ruchem pada.
Dualshock 3 też ma te same żyroskopy co Sixaxis tylko że nikt ich potem z sensem nie wykorzystywał.

Trzyzet

Cytat: SALADYN w Sierpień 29, 2021, 14:00Dualshock 3 też ma te same żyroskopy co Sixaxis tylko że nikt ich potem z sensem nie wykorzystywał.
Głównie dlatego że nie były jakieś ultra-dokładne i te pierwsze gry wykorzystujące ten patent się bardzo dziwnie zachowywały O0