Przeróbka na PS2

Zaczęty przez Wielgas, Kwiecień 15, 2022, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wielgas

Witam założyłem temat ponieważ w czerwcu chcę sobie przerobić PS2.
Czytałem różne tematy tutaj i moje oko podpatrzyło się na mechaPWN i  PSX/PS2 Disc Patcher v3.0,FreeDVDBoot.
1.Pytanie pierwsze,znalazłem ulaunch w formacie ISO i spatchowałem FreeDVDbootem,i również pobrałem mechaPWN.elf.
Czy każdy pendrive który można posiadać,można sformatować do FAt32?Żeby potem odpalić nagrany dysk który jest spatchowany ulaunch.iso i jednoczeście skopiowany mechaPWN na sformatowany pendrive  może zadziałać?.I czy ta przeróbka odpali wszystkie piraty z PS2 i PS1 z każdego regionu,tak jak na modchipie?.
2.PSX/PS2 DISC patcher v3.0 - Czy ten program zadziała na modelach SCPH-90004 0C?.Czytałem o europejskich modelach tutaj o SCPH-70004 ale nie ma napisane czy te ostatnie na modelach potrafi odpalić.
3.FreeDVDBoot - Czy odpali każdą grę spatchowaną w formacie iso na moim modelu podanego powyżej?.
Mam zamiar pocinać w Silent Hill 2 i Gta 3.
Z góry dziękuje za pomoc,pytam bo nie chcę zepsuć konsoli.

Atr3ju

Po co kombinować aż tak bardzo, przecież wystarczy zmienić konsole na starszą i uruchamiać gry przez fmcb. Będziesz się ino męczył żąglowaniem pendrivem, patchowaniem iso, nagrywaniem płyt itd. To na dłuższą mete męczy i odbiera chęć grania. Wiem, nie odpowiedziałem na Twoje pytania ale jakoś trzeba sobie dopomagać w ramach komfortowego grania.

mariusz391

Cytat: Atr3ju w Kwiecień 16, 2022, 00:34Po co kombinować aż tak bardzo, przecież wystarczy zmienić konsole na starszą i uruchamiać gry przez fmcb. Będziesz się ino męczył żąglowaniem pendrivem, patchowaniem iso, nagrywaniem płyt itd. To na dłuższą mete męczy i odbiera chęć grania. Wiem, nie odpowiedziałem na Twoje pytania ale jakoś trzeba sobie dopomagać w ramach komfortowego grania.
A ja bym spojrzał na ten temat jeszcze inaczej. Zamiast zmieniać konsolę która działa, po prostu zamiast męczyc się z wgrywaniem tych wszystkich programów i zgadywaniem czy bedą działać to kupić gotowca
Sam kupiłem kartę z tej zakończonej już aukcji
https://allegro.pl/oferta/karta-8-mb-najnowszy-fun-tuna-wszystkie-slim-90004-11531147239?snapshot=MjAyMi0wMi0xMVQxNDoyOTozOS45MTdaO2J1eWVyO2EwMTA1MWRjMjA0MTYxMzM1YjgzMDNhZDJiZDUwMDgyOWNlZGQyYjRiZTE0YzIzZGI0NWYzYTkxYmFiYmVmZWI%3D#
I wszystko na SCPH90004 działa jak trzeba.
Teraz gościu sprzedaje tylko za dużo więcej kartę 64mb
https://allegro.pl/oferta/karta-pamieci-64-mb-free-mcboot-model-90004-12065839919
Ale co szkodzi autorowi tematu napisać do niego i spytać czy nie przygotowałby znowu aukcji z kartami 8mb. W końcu takie 25 zł to są grosze na tle wygody jaką daje FMCB czy w tym wypadku Fortuna

Wielgas

Dzięki wam za szczere odpowiedzi :).Więc sądzicie że lepiej przez FMCB?.A będę mógł odpalać na tej karcie gry z psx'a przez płyty?.
Czy przez pendrive?.Bo czytałem że wolno chodzą przez pendrive,bo PS2 ma USB 1.0.

mariusz391

Cytat: Wielgas w Kwiecień 16, 2022, 12:14Bo czytałem że wolno chodzą przez pendrive,bo PS2 ma USB 1.0.
Bardzo wolno, bardzo źle, do tego jeśli gra przekracza 4GB trzeba się bawić w osobne przerabianie plików
To jest jedyny właściwy sposób odpalania gier na PS2 jeśli nie chce się korzystac z płyt


Trzyzet

Jeżeli twój router ma softa DD-WRT albo openWRT to nawet nie potrzebujesz komputera do hostowania obrazów, te softy do routerów mają funkcję serwera Samba.

Wielgas

Trochę to skomplikowane dla mnie,to najlepiej kupić przerobioną konsole,albo przerobić konsole na mechaPWN niż bawić się z takim kablem internetowym  i z głowy.Dzięki koledzy za rady i za udzielenie mi w pomocy.

zenq

ale przez sambe za to jest bardzo wygodnie :) ja mam router z usb, tam podpiety dysk i gier ile wlezie, iso wrzucam przez kompa, OLP menager sam ogarnia okladki... bez przekladania plyt, wybór padem, z okladkami itp :) chwila konfiguracji a potem sam miodek ;-)

JabuPL

Cytat: Wielgas w Kwiecień 15, 2022, 12:43
Witam założyłem temat ponieważ w czerwcu chcę sobie przerobić PS2.
Czytałem różne tematy tutaj i moje oko podpatrzyło się na mechaPWN i  PSX/PS2 Disc Patcher v3.0,FreeDVDBoot.
1.Pytanie pierwsze,znalazłem ulaunch w formacie ISO i spatchowałem FreeDVDbootem,i również pobrałem mechaPWN.elf.
Czy każdy pendrive który można posiadać,można sformatować do FAt32?Żeby potem odpalić nagrany dysk który jest spatchowany ulaunch.iso i jednoczeście skopiowany mechaPWN na sformatowany pendrive  może zadziałać?.I czy ta przeróbka odpali wszystkie piraty z PS2 i PS1 z każdego regionu,tak jak na modchipie?.
2.PSX/PS2 DISC patcher v3.0 - Czy ten program zadziała na modelach SCPH-90004 0C?.Czytałem o europejskich modelach tutaj o SCPH-70004 ale nie ma napisane czy te ostatnie na modelach potrafi odpalić.
3.FreeDVDBoot - Czy odpali każdą grę spatchowaną w formacie iso na moim modelu podanego powyżej?.
Mam zamiar pocinać w Silent Hill 2 i Gta 3.
Z góry dziękuje za pomoc,pytam bo nie chcę zepsuć konsoli.

Jak chcesz ultra łatwo odpalić gry z ps2 to spatchuj jakieś iso gry za pomocą FreeDVDBoot po czym je wypal.
Takie płytki powinny odpalić na każdej nieprzerobionej Slim PS2ce bez dodatkowych pierdół.

Jak chcesz się bawić bardziej to musiałbyś sprawdzić czy twoje 90004 jest kompatybilne z FMCB(a 0C chyba nie jest), jeżeli tak to je możesz doinstalować, jeżeli nie to możesz zainstalować FunTune.

MechaPwn przydaje się tylko do odpalania wypalonych gier ps1, jeżeli nie masz zamiaru w nie grać to jest ci to nie potrzebne(chyba że chcesz sie bawić w odpalanie master disców gier ps2 ale i tak nie będzie to zbyt wygodne na aktualnych wersjach fmcb(brakuje autobootu masterów z ps2), lepiej użyć esr/fdvdb).

A jeżeli chcesz gry z USB bez zabawy z FMCB/Funtuna/itp to można wypalić OPL jako płytke FreeDVDBoot.
Discord: Jabu#6618    PSN: JabuPL

Wielgas

Dzięki ziomuś za poradę.FreeDVDboot mam zamiar ograć tytuły z PS2 potem z PSX będę ogrywał.Wybacz jeśli zbyt chaotycznie napisałem,dla chcącego nic trudnego.Z kablem od internetu to zbyt dużo roboty,wolę jakieś mniej uciążliwe pracę.Mam 0C więc lipa z FMCBOOT.Tak zrobię jak powiedziałem,najprawdopodobniej gry z PS2 będę grał przez freedvdboot,a przez master disc PSX.Dla mnie to kaszka z mleczkiem