Identyfikacja Chip'a Ps2 Fat 30004

Zaczęty przez Dawid84, Marzec 17, 2019, 16:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dawid84

Witam.
Kupiłem Ps2 Fat model 30004.Okazało się,że konsola posiada chip'a.Gry Ps2 odpala odrazu a gry z PSX po podwójnym szybkim resecie.Nigdzie nie znalazłem informacji o chipie odpalającym gry PSX po 2x reset.Macie może pomysł co to za przeróbka?W ostateczności rozkręce konsolę do samej płyty.
Pozdrawiam

Atr3ju

Daj zdjęcie, zazwyczaj po tym szpece poznają co to za model.

psmaniac

Przy starcie backupa ps2 powinieneś mieć krótkie info pod napisem Playstation, matrix , infinity itd. Co masz?
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Dawid84

Nie ma kompletnie nic.Tylko napis Playstation 2.

psmaniac

Przy włączeniu konsoli lub restarcie, przytrzymaj  L1,L2 trójkąt kółko lub sam trójkąt i kółko. Zobacz czy wejdziesz w jakiekolwiek menu.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Dawid84

Niestety nie da sie wejść w żadne menu.

Dawid84

Wogóle witam wszystkich:)
Nawet się nie przywitałem tylko odrazu pytania:)
Wybaczcie:)

psmaniac

Prawdopodobnie masz chip  Ripper 1. On tak miał, później już była auto detekcja. U mnie na Ripper 3 z automatu leci.  A u ciebie jest bodajże:
- 1x Reset lub Włączenie konsoli z grą w środku - gry PS2.
- 2x Reset - gry PS1 i filmy DVD z innych regionów (??)
- 3x Reset - wyłączenie czipa i filmy DVD z regionu konsoli.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Quake96

Tak jak psmaniac pisze to bodaj Ripper. Też mam 30004 czy tam 30003 z takim chipem, może sobie przypomnę co to za wynalazek.

Atr3ju


Quake96

Pogrzebałem trochę w moich postach na forum i u mnie prawdopodobnie siedzi Duo2SE :)

Dawid84

Dziękuję Panowie za szybkie odpowiedzi:)
Można na Was liczyć.