Zamienniki lasera PS2 - opinie

Zaczęty przez xzer0, Marzec 09, 2016, 19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

xzer0

Czekam już jakiś czas na przesyłkę z Chin. W tej przesyłce jest laser do ps2 fat. Zastanawiam się nad jego jakością. Miał iść do mojego pierwszego ps2, lecz tam wrócił oryginalny. Ten laser co przyjdzie pójdzie do użytkowego ps2. Macie jakieś doświadczenia z zamiennikami? Wiem że te do ps2 slim za 20zł przestają działać po pół roku, ale jak z fatami to nie wiem.

Manifesto

Cytat: xzer0 w Marzec 09, 2016, 19:18
Wiem że te do ps2 slim za 20zł przestają działać po pół roku, ale jak z fatami to nie wiem.

Zastanawiałem się ostatnio nad kupnem zapasowego lasera do slima. Niestety na Allegro są przeważnie własnie te tanie zamienniki. Czy ktoś wie, w jaki zamiennik do slima warto zainwestować pieniądze?

xzer0

Wydaję mi się że nie ma wyboru wielkiego. Zawsze można zamówić bezpośrednio od chinola.

xzer0

Dziś doszedł laser do fata. Był zapakowany w kartonik i w folię dodatkowo. Wydaje mi się że on z recyklingu jest albo coś. Po pierwsze ma naklejkę znamionową taką jak oryginał, dwa brak zworki antystatycznej i trzy na potencjometrze od DVD ma 1050 ohm. Zaznaczę tylko że poprzedni laser nieczytający dvd, też ten sam model miał 750 ohm. Wydaje mi się że fabrycznie nowy musi mieć więcej. Nie chce mi się rozbierać konsoli z oryginalnym laserem aby to sprawdzić. Z montażem nie było kłopotu, wszystko pasuje. Jedynie co to musiałem wyregulować wysokość lasera. Po tym zabiegu czyta wszystko. Nawet dvd9 łyka bez problemu. Ogólnie jak za 20zł to polecam (z Chin). Ciekaw jestem ile wytrzyma.




m.belicki7

#4
Hej:-) i jak się sprawdza zamiennik?  Ja miałem zamówiony laser it7 khs 400b jakość nie powala, miał problem z płytami DVD podczas odczytu i za nim gra się zaladowala musiało to potrwać trochę czasu.Postanowiłem też zamówić z Chin i też z logotypem sony. Będę miał porównanie. Laser zamówiony z allegro testowałem  na oryginalnej i na kopii zapasowej gta San Andreas i są niestety lagi.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

xzer0

Musisz napęd wyregulować, mi też nic nie czytał. Nie chodzi mi o regulacje lasera. Wysokość napędu reguluje się białym kółkiem z tyłu napędu pod tacką.

xzer0

Po dłuższym użytkowaniu definitywnie mogę stwierdzić iż jest to badziew. Zobaczymy ile podziała. Co prawda czyta oryginały, nawet dvd9. Z kopiami jest już słabiej. Niektóre, działające na oryginalnym laserze, tutaj już nie działają. Jeszcze dochodzi do tego fakt iż pozycja lasera musi być jak najwyżej, na ustawieniach, na których działał oryginalny laser nie czytał nic. Myślałem że będzie to jakości takiej jak zamiennik do psx, niestety zawiodłem się. Będę grał na tym, bo szkoda oryginalnego lasera i stwierdzę ile to pochodzi.

mattek

Na Ali ważne przy kupowaniu przedmiotu są komenatrze, średnia ocen, reputacja sprzedającego. Kupowałem ostatnio ekran do PSP: wziąłem najwyżej ocenianą ofertę - kiedy otrzymałem LCD, nie zawiodłem się, ponieważ nie ma jakiekolwiek różnicy względem oryginału. To samo było w przypadku DSa.

m.belicki7

Ja jeszcze czekam, mam nadzieję, że lasery będą u mnie pod koniec tygodnia, sprawdzę je i dam znać. (khs400b na 400c)

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka


xzer0


m.belicki7

Lasery wczoraj dojechaly. Przeprogramowalem eeprom, wymieniłem. Oryginalne czyta gry poprawnie, natomiast z kopiami ma problem( verbatiam DVD-R) wg. Mnie takie zamienniki powinny sobie radzić bezproblemu, ale niestety tak nie jest. Lepszym wyjściem jest zamiennik z allegro bez logotypu sony, lepiej sobie radził. Jeżeli chodzi o wymianie lasera w ps2 fat, to najlepszym wyjściem jest Network adapter i dysk. Kupić oryginał, zrobić kopię na dysku i grać.

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Janusz

Zastanawiam się od kilku dni nad zakupem nowego zamiennika lasera do jednej z mojej PS2 FAT. Nie wiem jednak czy jest sens bo w przypadku PSXa jakość zamienników jest kiepska, ciekaw jestem jak sprawa ma się z PS2? Teoretycznie tutaj mechanizm prostszy i powinno to działać lepiej, ale wole dopytać, ktoś ma jeszcze jakieś doświadczenia z zamiennikami?

G-R-Z-E-C-H

W jednej z moich fat'ek laser czyta tylko DVD. Żadne regulacje nie pomagają, więc pewnego dnia wylądowała w jednym z krakowskich serwisów na wymianę. Serwisant po kilku dniach walki i wypróbowaniu kilkunastu nowych laserów, poddał się i zwrócił konsolę. Na jednym czytała DVD, na innym CD, a jeszcze innym nic. Także niestety IMHO znalezienie działającego zamiennika lasera do PS2 graniczy z cudem.

TheDaypEX

Niestety nie opłaca się inwestować w zamiennik. Lepszym wyjściem jest wygranie gier na HDD i opalanie ich z dysku twardego. xzer0 pisał już na forum o tych laserach. Nie działały mu kopie zapasowe gier. Więc wg mnie odradzam kupna. Jeżeli chodzi o lasery do psx jest sprzedawca, który je testuję przed wysyłką, póki co mój laser działa od maja, więc jestem zadowolony, ale dałem 80 zł za sam laser do tego przesyłka 20 zł co daje sumę 100 zł za nie oryginalny laser.

Janusz

Tak myślałem, więc sobie jednak daruję zakup. Eh, w tych laserach jest taki biznes, że aż prosi się o jakieś nieawaryjne zamienniki.