Forum strefaPSX

Kupno PS2 z sentymentu do gier

Offline qqsdx

• *
  • 13
  • 1
Kupno PS2 z sentymentu do gier
« dnia: Marzec 11, 2018, 04:36:25 »
Cześć. Mam 20 lat, jestem posiadaczem PS4 od premiery, ale naszło mnie żeby kupić PS2. Pamiętam te czasy jak miałem 7-8 lat i zagrywałem się w Ratcheta. Niczym nie musiałem się przejmować, wszyscy robili co tylko chciałem obok mnie, to były piękne czasy, które już nie wrócą. Mam ochotę zagrać sobie w tytuły, które grałem będąc maluchem. Nie wiem czy to chwilowy zapał czy nie ale na wszelki wypadek wolę zapytać co i jak. Z racji, że grałem na tej konsoli kilkanaście lat temu to nie mam o niej żadnego pojęcia.

Gdzie można kupić taką konsolę, jest w ogóle szansa na nówkę? Na allegro same używki. Do tego dochodzi pytanie jaką wersję tej konsoli i czy mogę ją podłączyć do mojego monitora 4k? Po prostu nie mam do czego innego podłączyć, ewentualnie jakiś telewizor w salonie się znajdzie ale to wszystko nówki. Nie mam telewizora "pudła". Gdzie też kupować gry na tą konsolę, są jakieś sklepy, które jeszcze sprzedają? Może to głupie pytania ale nie znam po prostu na nie odpowiedzi.

Offline Bodzio

• *
  • 5721
  • 26
    • strefaPSX
  • PSN ID: Bodzio_PSX
Odp: Kupno PS2 z sentymentu do gier
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2018, 10:20:14 »
Hej, z nową konsolą może być problem, choć warto przeglądać allegro, czasem coś wpada, choć często też zestawy niby są nowe, a nowe nie są. Najprędzej znajdziesz tak ostatni model Slim 90004, który jest fajna opcją, pod warunkiem, że nie chcesz się bawić w przeróbkę konsoli. Kwestia podpięcia, to dużo zależy co tam masz za wejścia w tym monitorze i TV. Na pewno jest HDMI, więc możesz po zakupie konsoli kupić sobie np. jakiś skaler ze SCART na HDMI, do tego kabel RGB i cieszyć się z dobrej jakości obrazu.

Na początek proponuję poczytać ten wątek, bo ktoś ostatnio miał podobne rozterki w temacie PS2 http://strefapsx.pl/forum/ps2-konsola/pomoc-przy-kupnie-konsoli-ps-2/

Offline hankie

• *
  • 2529
  • 9
  • PSN ID: hankie_pl
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2018, 14:42:54 »
Co do TV do oprócz skalera czy szarpana CRTka (są za darmo w OLXie) możesz skombinować niedużego LCDka czy plazmę HD ready. 26 cali LCD szarpniesz za grosze, a nawet N64 (które jest okrutne na LCD) wygląda na tym spoko. BTW w moim powrocie na konsol jak grałem na PS2 slim to była podpięta do mojego pierwszego płaskiego TV 26 cali LCD, potem nawet komponent, było naprawdę OK.

Offline qqsdx

• *
  • 13
  • 1
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2018, 14:50:44 »
No to spoko, zaraz poczytam. Jeżeli można kupić jakąś przejściówkę i wszystko będzie ok to bardzo mi pasuje taka opcja. Konsoli nie chcę przerabiać, chciałbym mieć oryginalne gry. Nie będzie ich dużo, ale tylko takie które pamiętam z dzieciństwa i może jakieś exy, które nie doczekały się remastera na obecną generację. Dzięki

Offline Trzyzet

• *
  • 436
  • 2
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2018, 21:40:20 »
Jeżeli dobrze stoisz z kasą to możesz poszukać PS3 FAT, które ma wsteczną kompatybilność z PS2 a przy okazji będziesz mógł obczaić co się działo generację temu ;)