Kupno Konsoli Playstation 2 - Powrót do przeszłości.

Zaczęty przez Dironixu, Styczeń 18, 2018, 14:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dironixu

Cytat: Quake96 w Styczeń 20, 2018, 14:11
Cytat: Dironixu w Styczeń 20, 2018, 13:58
Witam. Niestety po przejrzeniu olx, allegro ciężko wybrać odpowiednią konsolę w dobrym stanie w wersji SCPH-70004. Może któryś tutaj z forumowiczów sprzedaje? - Oczywiście moje poszukiwania będą trwały nadal aż nadarzy się okazja. Ile trzeba sobie przygotować pieniędzy na konsolę w dobrym stanie fizycznym jak i mechanicznym? :)

Nie musisz szukać konkretnie 70004, jeśli nie planujesz przeróbek związanych z lutowaniem taśmy dysku itd. Może być którykolwiek z 7xxxx.

Za dobrą konsolę z okablowaniem i ewentualnie kilkoma grami można dać tak do 130zł moim zdaniem. Nawet za mniej idzie kupić bez problemu.
Okej rozumiem. A co można uzyskać jeśli będzie się chciało lutować taśmę dysku? ;p

Quake96

Cytat: alf w Styczeń 18, 2018, 16:35
Odpalanie gier z dysku HDD:
- potrzeba specjalnie przerobionej odpowiedniej wersji ps2 slim (przeróbka polega na wyprowadzeniu złącza HDD na zewnątrz). Tu na forum w dziale majstrowym mozesz zobaczyc jak chlopaki podłączają pod to złącze dyski SATA lub karty pamięci. Najłatwiej odkupić od kogoś tak przerobioną konsolę. Można też próbować bawić się w przeróbkę samemu, ale to wymaga umiejętności czytania podstawowych schematów i lutowania kabelków o małym przekroju
- kupić konsolę ps2 FAT z zamontowanym Network Adapterem. Chyba najprostsza droga do szczescia. Uruchamiac HDD loader np. z FCMB. Kupic konsole juz z zamontowanym dyskiem lub zamontowac samemu.


Wystarczyło uważnie czytać temat :)

Dironixu

Cytat: Quake96 w Styczeń 20, 2018, 17:04
Cytat: alf w Styczeń 18, 2018, 16:35
Odpalanie gier z dysku HDD:
- potrzeba specjalnie przerobionej odpowiedniej wersji ps2 slim (przeróbka polega na wyprowadzeniu złącza HDD na zewnątrz). Tu na forum w dziale majstrowym mozesz zobaczyc jak chlopaki podłączają pod to złącze dyski SATA lub karty pamięci. Najłatwiej odkupić od kogoś tak przerobioną konsolę. Można też próbować bawić się w przeróbkę samemu, ale to wymaga umiejętności czytania podstawowych schematów i lutowania kabelków o małym przekroju
- kupić konsolę ps2 FAT z zamontowanym Network Adapterem. Chyba najprostsza droga do szczescia. Uruchamiac HDD loader np. z FCMB. Kupic konsole juz z zamontowanym dyskiem lub zamontowac samemu.


Wystarczyło uważnie czytać temat :)

A no faktycznie. Nie spojrzałem na tą odpowiedź. :P Dzięki wielkie. Jak zakupie jakąś konsolę to się odezwę :P

Dironixu

Witam po krótkiej przerwie. Jutro jadę obejrzeć konsolę PS2 SCPH-70004 i SCPH-75004. Możecie mi coś powiedzieć o tych dwóch wersjach? Wadliwe czy coś w tym stylu? FCMB pójdzie bez problemu? - Wiem, że chyba do tych dwóch wersji modelu są chipy. Pozdrawiam :)

hankie

FMCB pójdzie na obydwu, chociaż dużo załatwi chip. Fajnie będzie zobaczyć i odpalić jakąś przeoraną płytkę by zobaczyć czy laser nie jest zmęczony piratami. Fajnie jak konsole będą wyglądały na zadbane w jakimś zestawie, by nie dokupować niezbędnych diwajsów.

alf

Cytat: Dironixu w Styczeń 22, 2018, 19:08
Jutro jadę obejrzeć konsolę PS2 SCPH-70004 i SCPH-75004.

Omg zupełnie jak na oględziny samochodu  :o

Zastosuj następującą technikę popularną wśród handlarzy:
1. Wybierasz sie na miejsce oględzin
2. 5 minut przed dotarciem, dzwonisz do gościa i mówisz że zaraz będziesz, ale bardzo się spieszysz bo masz jeszcze 3 inne konsole do obejrzenia
3. Na oględzinach zachowujesz kamienną twarz (nawet, jeżeli sprzedawany zestaw jest bardzo zadbany) i marudzisz na wszystko co sie da, w stylu "tu widze plamke, tam jest przetarcie a laser głośno pracuje, niedobrze niedobrze."
4. Próbujesz stargować cene, ale koleś jest nieugięty
5. Zatem wychodzisz i mówisz że idziesz ogladać kolejne oferty, ale jestes sklonny kupic jego konsole od ręki jeżeli ten zgodzi sie obnizyc cene. Zostawiasz swoj nr telefonu i mowisz zeby zadzwonil jezeli sie zdecyduje
6. Odjeżdżasz z miejsca niewzruszony i widzisz w tylnej szybie jak koles stoi zamyślony, targany emocjami i niepewnościami. W jego głowie krążą myśli w stylu "kurcze mam szanse to sprzedac od reki, a tak bede musial znosic wizyty kolejnych ktorzy tez moga marudzic i sprawdzac wszystko co do joty. Przeciez to wszystko kosztuje czas, a ja chce sie juz pozbyc tego grata. Moze powinienem przystac na zaproponowaną ofertę i miec to juz za sobą ... ?"
7. Do goscia podchodzi żona i pyta czemu nie sprzedał sprzętu skoro był chętny klient. Facet odpowiada ze nie obniżył ceny o 20 PLN, a żona zdecydowanym tonem ogłasza mu że jest głąbem i mógł mieć to już z głowy i sprzedać tego starego grata w którego i tak nikt już nie gra i tylko lezy i zbiera kurz.
8. Po chwili facet dzwoni do Ciebie i mówi "dobra dobra, zgadzam sie, prosze się cofnąć, dobijemy targu"

A tak serio, to...
... Co tam do oglądania, sprawdz czy wszystko sprawne i czy zestaw bogaty. Na Twoim miejscu szukalbym zestawu z pudelkiem, dwoma oryginalnymi padami i kompletem kabli. Nie są chyba wiele droższe od golasów których wszędzie pełno, a masz wtedy gwarancję że kupujesz albo od pierwszego wlasciciela albo od kogos kto szanuje takie rzeczy i dużą wagę przywiązuję do tego aby były kompletne.

makumator

O lol. Nie ma to jak poranny kop dobrej kawy do pisania :-D

SALADYN

Sytuacja może wyglądać zgoła odmiennie, np tak:
1. Sprzedaje starą konsolkę za 200zł (cena ustalona na potrzeby śmieszkowania).
2. Wystawiona oferta na OLX w kwocie 250zł już zwabiła jednego chętnego, wydaje się średnio napalony.
3. Przyjechał jeden swoim passerati, cebuli na szczęście nie czuje.
4. Targuje się skubany jak na arabskim straganie.
5. Nie popuściłem i poszedł w pizdu ale zostawił numer telefonu, potrzymam go jeszcze parę kilometrów, licznik i tak pewnie przekręcony.
6. Zadzwoniłem i powiedziałem "ja chce 250, pan proponuje 150, spotkajmy się w połowie i za 200 bierz pan to cudo w cenie złomu".
7. Przyjechał i z bananem na twarzy zabrał konsolkę, Halinka się ucieszy, będzie na świeżaka dla brajanka.

Dironixu, jesli któraś z konsol będzię miała oryginalna plombę, mało kurzu w wylocie a gość dorzuci kilka gierek wśród których będą same sportówki, eye toye i pierdółki dla dzieci to możesz mieć do czynienia z okazjonalnie używanym sprzętem, łykaj takiego bez zająknięcia.

Dironixu

Witajcie. Rozśmieszyliście mnie z tymi podpunktami :D Ogólnie mi zależy żeby konsola wyglądała i była kompletna a nie wyglądała jak dziadostwo co latało po mieszkaniu. - Obejrzałem te dwie konsole i niestety przy jednej zacinał się laser na ścioranej życiem płytce na drugiej były obicia, brakowało śrubek i za dopiero piątym razem ogarnęło że płyta jest w napędzie. Cóż szukamy dalej. Ciężko jest znaleźć kompletną konsolę z pudełkiem i resztą w nienagannym stanie ale będę przeszukiwał allegro i olx'a. Większość konsoli jest goła i sprzedają je lombardy. Oby się udało znaleźć kompletną. Dzięki wszystkim za rady ;) Pozdrawiam ;p

hankie

@up,
kuźwa jak mogą takie sztuki oferować. Chyba, że w ogłoszeniu było napisane słynne 'stan nieznany', albo 'jak pięć lat temu wkładałem do szafy to śmigała'. Cholerka jak można takie konsole oferować i potem bez żenuły odpalać i zacieszać :P

andrzejkasd

Witam wszystkich! :)

Również chcę kupić PS2, szukam wersji Slim 7000.
Jak przeglądałem oferty to zauważyłem pewną rzecz na którą warto zwracać uwagę:
Często w ofertach OLX, Allegro na zdjęciach kabel od pada jest tak zawinięty że zasłania przód. Przez co trudno stwierdzić czy to oryginał czy zamiennik.

hankie

To akurat 'mały' niuans, pewnie niejeden Strefowicz molestował sprzedającego by zdjęcie z numerem modelu czy date code'u ;) Ale nie powiem - jak się człek nie dopyta i poprosi o wysyłkę - może się zdziwić :P

Quake96

Powiem szczerze, że za małe pieniądze nie ma co wymagać :) Z resztą nieoryginalne pady też nie zawsze są złe, szczególnie, że oryginalny nie znaczy od razu "w dobrym stanie".

Same pady też nie są już takie drogie. Za dyszkę/dwie idzie wyrwać coś ładnego i sprawnego.

Dironixu

Witam. Po poszukiwaniach w końcu udało mi się znaleźć ciekawą konsolę w dobrym stanie. Black Slim SCPH-75004 z oryginalnym padem oraz oryginalną kartą pamięci.
Niestety nie znalazłem żadnej gry do niej stąd moje rozczarowanie ponieważ nie mogę jej w pełni przetestować. Konsola jest oryginalna, nieprzerobiona. I teraz rodzi się moje pytanie bo wyczytałem, że bez kogoś kto ma przerobioną lub bez samej już gotowej karty nie odpalę żadnej kopii gry więc udać się jutro do jakiegoś punktu z grami na ps2 kupić najtańszą + płytę DVD i nagrać na nią SWAP Magica? Proszę o poradę co zrobić bo chciałbym ją sprawdzić i nagrywać gry na płytki bo z USB to jak pisaliście kiepskie odpalanie. Pozdrawiam :)

Damian

Emm. Jak ni ma czipa, ni emsibuta z ESRem, to i tak tego nagranego swap magica nie odpalisz. Kup jakąś grę i tyle. Z resztą aby użyć swap magica to potrzebne są blokady do czujników, więc jest to kompletnie bez sensu.