Rule of Rose na PS2 - cena i historia

Zaczęty przez alf, Czerwiec 07, 2024, 08:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

alf

Wczoraj koledzy z tego forum ocalili mój portfel.

Na allegro pojawiły się nowe Rule of Rose w cenie 2,7k i więcej:

YukiDeSan
https://allegro.pl/oferta/rule-of-rose-wydanie-uk-3xa-nowa-ps2-15794391020

Marcin_nM6:
https://allegro.pl/oferta/rule-of-rose-playstation-2-ps2-nowa-w-folii-15781351389

Games4you:
https://allegro.pl/oferta/rule-of-rose-nowa-ang-ps2-15457863698


Już prawie o mały włos bym się na to nadział, gdyby nie moi dzielni koledzy z forum którzy uświadomili mnie że oferty wyżej to typowa januszerka by wycisnąć jak najwięcej z naszych biednych polskich portfeli.

Gra jest spokojnie dostępna w cenie 1,5k + koszt wysyłki we Włoszech, i to prawdopodobnie stamtąd znalazla się na naszym rodzimym portalu:
https://www.ebay.pl/itm/326126668402?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D777008%26algo%3DPERSONAL.TOPIC%26ao%3D1%26asc%3D20230823115209%26meid%3De102b37fab8346218b11f1d47b80bb50%26pid%3D101800%26rk%3D1%26rkt%3D1%26mehot%3Dpp%26itm%3D326126668402%26pmt%3D1%26noa%3D1%26pg%3D4375194%26algv%3DRecentlyViewedItemsV2SignedOut&_trksid=p4375194.c101800.m5481&_trkparms=parentrq%3Af161468018f0a54e31141459ffffd9b0%7Cpageci%3Afb606ef0-2496-11ef-ad98-128b80183cc1%7Ciid%3A1%7Cvlpname%3Avlp_homepage


I teraz kto mi powie, że w Polsce jest tak fajnie i tanio  :-[
Ewidentnie oferty wyżej są przeznaczone by ubić pieniążki na nieświadomych ludziach, którzy nie wiedzą że mogą grę kupić dużo taniej na ebay  :(

G-R-Z-E-C-H

#1
Nie jest tanio - najczęściej jest własnie drożej niz na zachodzie. Już od jakiegoś czasu większość gier retro kupuję w Anglii za pośrednictwem mieszkającej tam koleżanki.
Ceny są 50%-70% niżesze niż w PL. Oczywiście to ogólne spostrzeżenie od którego znajdą się jakieś tam wyjątki, ale trend jest właśnie taki.

Janusz

Pewnie zwietrzyli źródło i interes po obejrzeniu filmiku Retrosektora.


Co do cen, to już dawno pisałem, że w wielu przypadkach lepiej polować na Ebay i ściągać z UK jak się ma znajomości. U nad to się robi w tym temacie syf i mam wrażenie też w niektórych miejscach wręcz sztuczne pompowanie cen, ale o tym mamy inny wątek jak coś:

https://strefapsx.pl/forum/ogolny-konsole-gry/odp-ciekawe-aukcje/

killy9999

Jestem nie w temacie. Co to za gra, że ludzie zaczęli wołać za nie takie absurdalne kwoty?

Rocho

@alf Yuki nie raz nagrywał, że ma najniższe ceny nie siej dezinformacji 😉
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

SALADYN

Cytat: killy9999 w Czerwiec 07, 2024, 17:35
Jestem nie w temacie. Co to za gra, że ludzie zaczęli wołać za nie takie absurdalne kwoty?
Wycofana ze sprzedaży tuż przed premierą ze względu na kontrowersje, trochę sztuk jednak zdążyło wypłynąć i przez niską dostępność masz taką a nie inna sytuację.

Manifesto

#6
Powiem tak, miałem tego nie kupować, bo używki po francusku i hiszpańsku* chodziły za 1500 zł i więcej. Ale za taką cenę jaką chcą we Włoszech za nówkę 3xA to...wymiękłem i kilka godzin temu dopadłem mój portfel który uciekał przede mną kilka kilometrów ;)

*chodzi o okładkę

Co do cen, jakieś 10 lat temu gdy kupowałem gry jRPG na PSX, w Polsce były one tańsze niż na eBayu. Problemem była słaba dostępność tytułów, które mnie interesowały. Oczywiście były wyjątki, jak słynny sprzedawca, który kupował gry na eBay i sprzedawał dużo drożej na Allegro. Lecz jeśli ktoś się interesował tematyką i miał głowę na karku to nie przepłacał. Generalnie jednak w tamtych czasach łatwiej było trafić na okazję w Polsce niż za granicą. W tej chwili na eBayu jest zdecydowanie taniej, role się odwróciły.

SALADYN

Cytat: Manifesto w Czerwiec 07, 2024, 18:20Powiem tak, miałem tego nie kupować, bo używki po francusku i hiszpańsku* chodziły za 1500 zł i więcej. Ale za taką cenę jaką chcą we Włoszech za nówkę 3xA to...wymiękłem i kilka godzin temu dopadłem mój portfel który uciekał przede mną kilka kilometrów ;)
Te nówki zaraz znikną i wrócą do obiegu z sporą przebitką ale kto wie czy tych cudownie odnalezionych kartonów nie ma więcej zdecydowanie więcej. Ja mając wolną kasę i chęć na ten tytuł raczej bym się wstrzymał i poczekał na rozwój wydarzeń.

Manifesto

@SALADYN Oczywiście zdaję sobie sprawę, że może być tak jak napisałeś, lecz postanowiłem zaryzykować. Może i jeszcze trochę tego mają, lecz wątpię aby nagle znaleźli tego kilkaset sztuk. A nawet jeśli tak jest to trudno, najwyżej "stracę" parę stówek, bo nawet jeśli mają jeszcze kilka kartonów, to nie sądzę, aby nagle zaczęli to sprzedawać za mniej niż 1000 zł. Niektórzy płacili za tą grę w przeszłości ponad 2 klocki, z okładką po hiszpańsku, oni to dopiero muszą czuć wqur$%^ gdy widzą tą cenę.

psmaniac

Ten rozpak nieziemski.  Po kilku minutach musiałem przewinąc i bluzgnąć: ile on się będzie z tym pudełkiem pierd...lił.  :))
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Mcin

A wersje US/JP chodzą w normalnych cenach?
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

Rocho

Cytat: Mcin w Czerwiec 07, 2024, 19:38
A wersje US/JP chodzą w normalnych cenach?

Koło tysiaka trzeba dać.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

Manifesto

Cytat: Rocho w Czerwiec 07, 2024, 19:39
Cytat: Mcin w Czerwiec 07, 2024, 19:38
A wersje US/JP chodzą w normalnych cenach?

Koło tysiaka trzeba dać.

Za wersję US dużo więcej. Około 500 dolców za używkę w stanie bdb to minimum.

Rocho

Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

Hoipolloi

No to ja coś napiszę od siebie. To co jest teraz na ebayu to okazja z tą ceną, więc brać póki jest. Ta gra w folii lata od zeszłego roku od grudnia w zakupie, gdzie boom ze sprzedażą zaczął się w styczniu i lutym tego roku (pisałem w komentarzu o tym u rektosektora). Gry sprzedawały się po 800€ co można sobie sprawdzić na ebay sold listing. Ja niestety przepłaciłem bo za swoją kopie dałem 550€ wtedy, przy tym co jest obecnie 200€ za dużo. Z tym, że wtedy jak ja kupowałem to było z 15 kopii dostępnych w tym czasie i człowiek brał bo myślał że nie będzie już w dostępności. Jak widać jest tego dalej i to sporo.

Sprzedawcy ebayowi w aukcjach sztucznie podbijali hype z ilością jaka została. Było np. napisane że zostały 4 kopie. W ciągu godziny się sprzedały, i za chwilę znów aukcja wisiała, a tam 8 dostępnych kopii ponownie. Tam spokojnie od tego czasu zeszło od 500 do 1000 kopii tej gry. Jedyne czego nie rozumiem, to że jak sprzedawali po 550-800€ i to się sprzedawało, to teraz nagle cena jest obniżona o 200€ i można kupić to za 350€, to dla nich jako sprzedawców mniej zarobku, więc skoro tak mocno cena zeszła, to tego jeszcze jest, ale prawda przyjdzie moment że się skończy, a wtedy ceny pójdą do góry.
Szukam Konsolowe Kompendium 1, 2, 3 wydane przez Neo+.
Szukam gier na PS1 i PS2:
https://bit.ly/2y3FN7b