Network adaptor do PS2 FAT

Zaczęty przez KekMeh, Marzec 10, 2025, 16:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

KekMeh

Hej. Kupiłem od kolegi sprawną PS2 SCPH-39004. Pomysł na nią jest taki, żeby kupić network adaptor, zamontować dysk twardy, zainstalować FreeHD Boota i odpalać gry z dysku. Nie mam jednak network adaptora, i potrzebuję pomocy z wyborem. Dlaczego? Czytałem, że w niektórych wersjach nie działa FHDB ("[...] siedzi chip bitfunxa i jakiś tam chinol w wersji SATA, i nie działa to najlepiej. [...] Nie działa również FHDB.") no i nie chciałbym kupić takiego paździerza. Mogę szukać na własną rękę, ale nie wiem czy nie kupię tego szmacianego typu. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

xzer0

Kup, ryzyk fizyk i tanie to jest. ATA albo Sata. Oryginalny ciężko dostać.

JBSuper

Jak coś to mam pewne źródło oryginalnych Network Adaptorów, ale minus taki, że to z USA leci. Do dziś korzystam ze złączem SATA od BitFunxa, ale nie używam FHDB, żeby za każdym startem konsoli nie ruszał HDD, dla jego oszczędności. Niby kuriozalne podejście, ale uważam, że to mu zrobi na plus, zwłaszcza, że też gram z nośników czasami.

alf

Cytat: JBSuper w Marzec 10, 2025, 22:50
Do dziś korzystam ze złączem SATA od BitFunxa, ale nie używam FHDB, żeby za każdym startem konsoli nie ruszał HDD, dla jego oszczędności. Niby kuriozalne podejście, ale uważam, że to mu zrobi na plus

Zamiast talerzowego wrzuć SSD i problem z głowy.

KekMeh

Cytat: xzer0 w Marzec 10, 2025, 21:43
Kup, ryzyk fizyk i tanie to jest. ATA albo Sata. Oryginalny ciężko dostać.
No dobra, jak nie będzie działać to przynajmniej zwrócą mi pieniądze.

hankie

@KekMeh
Na zachodnich YT materiałach widzę, że często GameStara uzywają. Ciekawe czy te z Alii to te same GameStar'y.

KekMeh

#6
Cytat: hankie w Marzec 11, 2025, 09:15
@KekMeh
Na zachodnich YT materiałach widzę, że często GameStara uzywają. Ciekawe czy te z Alii to te same GameStar'y.
No właśnie czytałem, że GameStar GameStarowi nierówny i że nowsze wydania mają gorsze chipy przez które mogą nawet zacinać się gry albo nie obsługiwać FHDB.

Zamówiłem GameStara z Chin, ma być 16-20 marca. Zobaczymy czy nadaje się to do użytku.

hankie

Cytat: KekMeh w Marzec 11, 2025, 09:33
Cytat: hankie w Marzec 11, 2025, 09:15
@KekMeh
Na zachodnich YT materiałach widzę, że często GameStara uzywają. Ciekawe czy te z Alii to te same GameStar'y.
No właśnie czytałem, że GameStar GameStarowi nierówny i że nowsze wydania mają gorsze chipy przez które mogą nawet zacinać się gry albo nie obsługiwać FHDB.

Zamówiłem GameStara z Chin, ma być 16-20 marca. Zobaczymy czy nadaje się to do użytku.
OK - daj znać jak to działa jak będziesz tworzył :)

JT

Wszystkie obecne dostępne podróby NA to gamestary, mogą mieć problemy z niektórymi FMV(ffxii), zresztą tak samo jak przy przejściówce na sata, trzeba wtedy włączać mode 1 i wszystkie maja ten problem że nie działa dioda od pracy dysku.
PS2MR

12step

Tyle jest zabawy z wrzucaniem tych gier na dysk, że jak zrobiłem, to już nie chciało mi się grać  ::)
ore ore szabadabada amore

JT

Cytat: 12step w Marzec 11, 2025, 20:39
Tyle jest zabawy z wrzucaniem tych gier na dysk, że jak zrobiłem, to już nie chciało mi się grać  ::)
Kopiuj wklej to dużo roboty?  ;D Dysk podłączyć przejściówką sata usb to dużo roboty? Wyciągnięcie kart SD z przejściówki i włożenie do PC też jest takie trudne?  ;D Jak ktoś lubi sobie utrudniać życie to się męczy z dyskami IDE 3,5 i dedykowanymi programami do kopiowania gier ;)
PS2MR

Trzyzet

Na pewno na podróbkach Network Adaptora nie działa PSBBN a ten dostał niedawno drugie życie dzięki pełnemu zangielszczeniu.

12step

Cytat: JT w Marzec 13, 2025, 10:15Kopiuj wklej to dużo roboty?

PS2 ma inny system plików na dysku niż windows, który go nie czyta (i vice versa) Coś się w tej sprawie zmieniło ostatnio?
ore ore szabadabada amore

Trzyzet

Cytat: 12step w Marzec 13, 2025, 18:17
Cytat: JT w Marzec 13, 2025, 10:15Kopiuj wklej to dużo roboty?

PS2 ma inny system plików na dysku niż windows, który go nie czyta (i vice versa) Coś się w tej sprawie zmieniło ostatnio?

Tak, są mody do OPLa i innych homebrew umożliwiające używanie partycji exFAT zamiast tego prehistorycznego formatu z bodajże freebsd.

JT

Dokładnie, exFAT, na dysku wewnętrznym, na MX4SIO, MMCE i USB. OPL jak i inne launchery go używają, launchelf też dostał update do jego obsługi i to już sporo czasu temu.
PS2MR