Bezprzewodowy pad PS2

Zaczęty przez zielass, Wrzesień 08, 2017, 19:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

zielass

Standardowo jak na każdym innym forum. Jestem tu nowy. Tak więc witam wszystkich. Wracając do zagadnienia wątku. Czy można dostać w rozsądnych pieniądzach bezprzewodowy pad do drugiej plejki jakościowo nie ustępujący oryginałowi Sony? Mam na myśli podobną jakość wykonania i wykrywanie siły nacisku na przyciski. Fajnie by było gdyby analogi też nie odbiegały od tych w DualShock-u 2. Na innym forum wyczytałem, że najlepszy byłby padzik od Logitecha. Tyle, że go nie mogę nigdzie znaleźć.

Quake96

Jak już słusznie napisałeś, najlepszy byłby Logitech. Chyba jedyny markowy kontroler bezprzewodowy do drugiej plejki warty polecenia.

Ogólnie czemu potrzebujesz bezprzewodowego pada? Mocno przeszkadza Ci kabel, czy po prostu trochę Ci go za mało? W drugim przypadku polecam po prostu kupić około 2m przedłużacz przewodu pada. Sam taki stosuję i spisuje się rewelacyjnie.

Atr3ju

Moim zdaniem tylko dualshock 3 przez bluta, większa precyzja w grach fpp, lepsze triggery, spisuje się idealnie.

Quake96

Cytat: Atr3ju w Wrzesień 08, 2017, 23:40
Moim zdaniem tylko dualshock 3 przez bluta, większa precyzja w grach fpp, lepsze triggery, spisuje się idealnie.

Wypadałoby wspomnieć, że taka opcja możliwa jest tylko w przypadku OPL. W oryginalne gry z płytki, jak SONY przykazało nie pograsz na DualShocku 3.

SALADYN

https://www.amazon.com/dp/B06ZZH83PS

Ostatnio myślałem nad tymi padami, zbierają dobre opinie ale wiadomo że trzeba podchodzić sceptycznie do wszelakiej chińszczyzny.

zielass

#5
Niestety ale na DS3 sobie nie zagram na SCPH-90004 z datacode 0C. Zwyczajnie w świecie nawet FMCB na niej nie działa. Modchipa do mojej czarnulki nie widzę nigdzie na Alledrogo. Pada chcę zmienić tylko ze względu na to, że w moim egzemplarzu przewód nie wytrzymał próby czasu. Myślałem jeszcze czy nie dorzucić parę złotych i nie kupić całej konsoli FAT z dwoma padami. Są tanie jak barszcz. Do tego przedłużacz do pada. W międzyczasie będę obserwował Allegro. A nuż pojawią się bezprzewodowe Logitechy do PS2.  ;)

CyborgDE

Cytat: SALADYN w Wrzesień 09, 2017, 09:37
https://www.amazon.com/dp/B06ZZH83PS

Ostatnio myślałem nad tymi padami, zbierają dobre opinie ale wiadomo że trzeba podchodzić sceptycznie do wszelakiej chińszczyzny.
Zaciekawiłeś mnie tym gadżetem. Muszę poszukać po eBayach, bo sprzedawca nie oferuje wysyłki do Brzydkich Niemców, ale z chęcią przetestuję i zdam relację, bo na zdjęciach prezentuje się nawet solidnie. Może okazać się, że jest to sensowna alternatywa dla ciężko dostępnych już dziś logitechów.

"Umysł robota walczy z umysłem debila, taki los cyborgów."

Janusz

Jak nie masz parcia na brak kabla to chyba taniej wyjdzie Ci kupić sprawnego Duala i ewentualnie za te grosze przedłużacz. Gra się komfortowo i coś takiego w zupełności wystarcza.

Jeżeli jednak to ma być bezprzewodowy pad to faktycznie najlepiej szukać Logitecha pady, z tego co kojarzę jest ich kilka i są licencjonowane. Chyba najlepsze oceny zbierał ten.



Mają dość dobrą renomę, więc szybko znikają. Polecam przeglądać olx bo tam częściej je widuję niż na allegro. Trzeba tylko sprawdzać regularnie, dobrze oznaczyć wyszukiwanie w opisie bo częściej się na nie trafi i pamiętać o tym, żeby miały adapter do konsoli, bo nieraz ktoś sprzedaje sam pad.

Sergio

Cytat: SALADYN w Wrzesień 09, 2017, 09:37
https://www.amazon.com/dp/B06ZZH83PS

Ostatnio myślałem nad tymi padami, zbierają dobre opinie ale wiadomo że trzeba podchodzić sceptycznie do wszelakiej chińszczyzny.

Mam 2 takie, na aliexpress taniej wychodzi, działają dobrze

hankie

Cytat: Bodzio w Wrzesień 09, 2017, 14:40
Jak nie masz parcia na brak kabla to chyba taniej wyjdzie Ci kupić sprawnego Duala i ewentualnie za te grosze przedłużacz. Gra się komfortowo i coś takiego w zupełności wystarcza.

Jeżeli jednak to ma być bezprzewodowy pad to faktycznie najlepiej szukać Logitecha pady, z tego co kojarzę jest ich kilka i są licencjonowane. Chyba najlepsze oceny zbierał ten.



Mają dość dobrą renomę, więc szybko znikają. Polecam przeglądać olx bo tam częściej je widuję niż na allegro. Trzeba tylko sprawdzać regularnie, dobrze oznaczyć wyszukiwanie w opisie bo częściej się na nie trafi i pamiętać o tym, żeby miały adapter do konsoli, bo nieraz ktoś sprzedaje sam pad.

Miałem takowy, puściłem kilka lat temu z moją PS2. Oczywiście dziś żałuję. Kupiłem prawie nowego, jeszcze w blistrze (widać serio był mało używany), wtedy za 8 dyszek ;) Działał doskonale, dobrze leżał w dłoniach, przyciski miały dobry skok, a okrągły 'krzyżak' śmiałbym twierdzić, że nawet lepszy od soniakowskiego. Waga pada jest większa przez 2 baterie 'paluszki', ale nie jest to spektakularna różnica. Ręce się nie zmęczą ;) Uzasadnionym jest, że pad ma logo PS - zasługuje.

Quake96

Za ten krzyżak kogoś powinno się ukamienować :D Jak na takim czymś grać w Tekkena? Ten sam głupi błąd popełnił M$, gdzie pad x360 nie nadaje się przez to do bijatyk.

Trzyzet

Cytat: Quake96 w Wrzesień 10, 2017, 12:26
Za ten krzyżak kogoś powinno się ukamienować :D Jak na takim czymś grać w Tekkena? Ten sam głupi błąd popełnił M$, gdzie pad x360 nie nadaje się przez to do bijatyk.

Nie używałeś widocznie padów Logitecha :) Jako były posiadacz Dual Action a potem Rumblepada 2 (dokładnie ta sama konstrukcja co Cordless PS2 Pad) mogę powiedzieć że krzyżak był świetny.

Quake96

Nie muszę używać tych padów, żeby wiedzieć jak "pełne" krzyżaki sprawują się w bijatykach, bo to o nie mi tutaj chodzi. Dla mnie bijatyki są jednym z ważniejszych gatunków tej konsoli i trudno mi wyobrazić sobie granie na PS2 bez sporadycznego "kopania się po ryju" z kumplami w Tekkenie czy innej tego typu grze.

Sergio

Cytat: Quake96 w Wrzesień 10, 2017, 22:44
Dla mnie bijatyki są jednym z ważniejszych gatunków tej konsoli

Nie tylko dla ciebie, wiec dlatego masz tez spory wybór fight stick-ów od prawie każdej firmy co produkuje akcesoria do konsol

Trzyzet

Cytat: Quake96 w Wrzesień 10, 2017, 22:44
Nie muszę używać tych padów, żeby wiedzieć jak "pełne" krzyżaki sprawują się w bijatykach

Niestety a raczej na szczęście nie te :) Są dużo bardziej responsywne i dużo lepiej się je czuje niż oryginalne dualshocki.