Jak trafiłeś na Strefę?

Zaczęty przez Janusz, Luty 09, 2016, 22:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Janusz

Jest nas już tutaj na Strefie całkiem spora ekipa, zwłaszcza biorąc pod uwagę dość niszową tematykę tej strony i forum. Ciekawie mnie to skąd dowiedzieliście się o Strefie i jak tu trafiliście? Mile widziane dłuższe historie :)

ExGamer

Forum ŚPSX. Kiedyś tam mi zasugerowałeś, że moje memorki są nie oryginalne. I rzeczywiście - nie były. Nie miałem pojęcia, że są takie podróbki nawet. Dziękuję Ci za to do dziś i od tego czasu (a to chyba poczatki strefy były) jestem tutaj codziennie. Nie piszę dużo, ale czytam niemal wszystko.

klaude

Z forum retroage, które przeglądam równolegle.

SALADYN

Z całkowitego przypadku. Często szukam społeczności podzielających moje zainteresowania ale do mało której potrafię się wpasować. Po prostu kilka dni temu znalazłem stronę razem z forum i już zostałem, mam nadzieję że na dłużej.

loompy100

Ja trafiłem tutaj dzięki wyszukaniu w google frazy " kolecjonowanie gier psx" czy coś w ten deseń :P

Qdi

Hmm, ja chyba trafiłem na forum przez wyszukiwarkę polskich forum na temat retro, a bardziej dokładnie to na temat PlayStation 1.

Manifesto

Swego czasu udzielałem się na forum Retroage, tam poznałem Bodzia. Z tego co pamiętam zapytałem go o coś w jakiejś prywatnej wiadomości, a on wysłał mi link na swoją stronę zachęcając do odwiedzin. Zarejestrowałem się na forum i początkowo odwiedzałem nasze ukochane miejsce raz na kilka dni. Pustki które tutaj widniały nie zniechęcały mnie, czułem, że Strefa prędzej czy później nabierze rumieńców. Z miesiąca na miesiąc coraz rzadziej zaglądałem na Retroage (nie chodzi mi o żadne przechwałki, ale na tamtej stronie byłem właściwie jedyną osobą, która ciągnęła do przodu merytoryczne dyskusje w dziale na PSX - wystarczy spojrzeć na ten dział od momentu kiedy przestałem się tam udzielać - pustki),  coraz częściej na Strefę. W pewnym momencie zaproponowałem Bodziowi pomoc i pisanie tekstów, od tamtego czasu staram się coś dać od siebie (już przygotowuję się do napisania kolejnej recenzji). Jest to jedyne miejsce, gdzie mogę pogadać z ludźmi na temat gier, które mnie interesują. Kocham Strefę :)

G-R-Z-E-C-H

Nudząc się niemiłosiernie w pracy przeglądałem internet pod kątem informacji nt. PlayStation i właśnie wtedy trafiłem na Strefę (dzięki dobrze wypozycjonowanej stronie). Najpierw pochłonąłem artykuły ze strony głównej wiele się z nich dowiadując o Szaraku. Po oczytaniu wszystkiego co się dało, zawitałem na forum i tak już zostało. Odnalazłem tu podobnych świrów jak ja, co niezwykle mi odpowiada!

PS: Jakoś równolegle z rejestracją na Strefie próbowałem też PlayStation Forum, ale jakoś mi z nim nie po drodze.
Mamy tu znacznie bardziej kameralną atmosferę - podejrzewam że to dlatego.

Skate6788

Szukałem informacji na bodajże net yaroze, i natknąłem się na "[DTL-H3002] Net Yaroze - marzenie kolekcjonera" Potem wciągnęły mnie inne posty, po paru dniach zawitałem na forum. Głównie czytałem wątki, i po paru następnych dniach założyłem konto, i sam zacząłem się udzielać ;)
Playstation SCPH-9002/7502 + DS1 + SCPH-1180.
Playstation 2 SCPH-90002 + DS2.
PSP-2003/2004.

ZbyniuR

#9
Regularnie zaglądam na  ppa.pl  a tam czasem polecają nowe wpisy na  retronagazie.eu  i tam były podziękowania dla strefypsx. :)

Wcześniej docierałem parę razy na inne playstejszynowe fora, ale za dużo tam młodzieży i PSX jest w nich marginesem.

d o o m

Kolega zalinkowal jakis randomowy artykul ze strefy na facebooku - przyciagnely mnie oryginalne kolory loga PSX :)
Pij piwo, obserwuj gości.

Deathcoil

Poszukiwałem jakiegoś dobrego serwisu o PlayStation i dedykowanych grach. Wpisałem w google "strefa PSX" i właśnie tak tutaj trafiłem :)

Angrama

Przez gógl, siedziałem sobie na swoim przestarzałym blogasku o psxie. Pomyślałem: niechże sprawdzę czy moja recenzja x z której byłem dumny nadal jest pierwsza w przeglądarce. Klikam, Bodzio zbił mnie na drugą pozycję. Hm, nowa strona - pomyślałem. I nie warez. Musiałem przewiercic witrynę i forum, żeby wybadać czy projekt może mnie zainteresować. Tak było.

Mitsu

Szukałem info o psx w Google i tu trafiłem. Podobnie na konsole cdr info

Figty

Najprawdopodobniej przez Schizo. na swojej stronie "Lubie stare gry" bardzo często udostępnia linki do Newsów, a właśnie przypadkiem lubiłem strone "Lubie stare gry"
PS1 SCPH-1002; SCPH-5502; SCPH-7502 + SCPH-102 + x3 SCPH-1080(PlayStation Controller)
PS2 SCPH-39003; SCPH-77004(MODBO Chip); SCPH-90004 + x2 DS2
PSP-1000; + 4GB ProDuo
PS3 CEHC-4004A(12GB) + 40GB HDD + x2 DS3
PS4 CUH-2000 + 500GB HDD + x2 DS4