Retro kombajn

Zaczęty przez next THE flex, Wrzesień 23, 2021, 10:52

Poprzedni wątek - Następny wątek

next THE flex

Troszkę wyszedłem z obiegu i nie wiem do końca co się dzieje dokładnie w tej kwestii na rynku konsol więc pomysłem, że poproszę o pomoc. Czy na ten moment jest jakieś sensowne (bądź nie) rozwiązanie by mieć stare konsole w jednej takie ,,all in" ? Miałem w domu większość konsol, tak teraz nie mam żadnej. Do powrotu kupowania i kolekcjonowania mnie nie ciągnie, ale za to do grania już troszkę tak. Chciałbym kupić jeden kombajn, który udźwignie PSX,NES,SNES,N64 może jakieś arcade. Jest coś takiego na rynku ? Może polecić któreś z urządzeń ?
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

psmaniac

Cytat: next THE flex w Wrzesień 23, 2021, 10:52Chciałbym kupić jeden kombajn, który udźwignie PSX,NES,SNES,N64 może jakieś arcade. Jest coś takiego na rynku ? Może polecić któreś z urządzeń ?

Ja mam takiego Odroida.

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


JAPONIEC

Tak jak kolega wyżej napisał - Odroid.
Albo Raspberry Pi 4 (ja korzystam z czwórki).
Ściągniesz sobie gotowy obraz z arcadepunks.com i już nawet nie musisz nic konfigurować.

Mcin

Albo stary PC typu thin client - to i windowsa 7 na tym postawisz :D
ale poza tym - odroid albo RPI4 jak koledzy pisali, albo jakieś gotowe retropie szukaj.
Net Yaroze to życie. Net Yaroze to Nadzieja.

next THE flex

Dzięki za odzew. Z tego co wyczytałem to te rzeczy, które proponujecie to są sprzęty do samodzielnego złożenia, oczywiście jeżeli dobrze zrozumiałem. Wpisałem nazwy na Allegro i pod jednym i drugim linkiem są jakieś cząstki do złożenia. To o co mi chodziło to konsola (najlepiej nie handheald), którą podepnę pod tv przez hdmi i będę mógł wgrywać i odtwarzać na kartach pamięci. Moglibyście skrobnąć kilka dodatkowych słów czy jest możliwość kupna takiego kombajnu a jak nie to jak Wy sobie poradziliście z tym sprzętem. Chociażby taka kwestia jak pady - czy są dołączone czy trzeba kombinować z nowymi ? Pytam powaznie, bo nie mam zielonego pojęcia o tych sprzętach. Dzięki
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

psmaniac

#5
Nie ma konsoli all in 1. Wszystko to emulacja jedynie.
Tutaj masz gotowy zestaw. Jak coś brakuje dociągasz z sieci i wgrywasz na kartę.
https://allegrolokalnie.pl/oferta/rasberry-pie-3b-z-retropie-obudowa-nes

EDIT: Być może będę miał Odroida full zrobionego z wgranym wszystkim za 350 zet z wysyłką z Niemiec, karta 64 gb nabita dobrociami.

===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


JT

Cytat: next THE flex w Wrzesień 24, 2021, 09:10To o co mi chodziło to konsola (najlepiej nie handheald), którą podepnę pod tv przez hdmi i będę mógł wgrywać i odtwarzać na kartach pamięci. Moglibyście skrobnąć kilka dodatkowych słów czy jest możliwość kupna takiego kombajnu a jak nie to jak Wy sobie poradziliście z tym sprzętem. Chociażby taka kwestia jak pady - czy są dołączone czy trzeba kombinować z nowymi ? Pytam powaznie, bo nie mam zielonego pojęcia o tych sprzętach. Dzięki
Wszystkie twoje założenie spełnia Ps classic, ma HDMI, ma dwa pady, jest świetnie wykonane, jedynie nie ma slotu na karty micro sd, ale jest USB :) Da się jeszcze kupić nówki, ale to już niestety nie są ceny jak kiedyś czyli ok.120zł, a bliżej 500, ale w rozsądnej cenie używkę można dostać. Oczywiście jest jeszcze NES i SNES mini, ale tam do gier z PSX potrzebne by były inne pady.
PS2MR

hankie

Jak PSmaniac ogarnie to ten Odroid na gotowo to spoko opcja:) Na wygodnie i wypasie. Lepiej to niż 200pln na niby konsolkę z allegro....

next THE flex

Dzięki wszystkim za pomocne informacje w sprawie konsoli a psmaniac dodatkowo za wstępną ofertę sprzedaży. Odezwę się jak będę prywatnie zdecydowany. Pozdro
....so....
...who's....
NEXT
       .THE.
               FLEX

Rocho

Jestem zielony w temacie.
Czy obecnie jest jakiś z tych mikrokomputerów który dobrze uciągnie emulację przynajmniej Dreamcasta. Szukam czegoś co po skonfigurowaniu będzie jak najbardziej  plug and play.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

alf

Cytat: Rocho w Październik 10, 2021, 15:28
Czy obecnie jest jakiś z tych mikrokomputerów który dobrze uciągnie emulację przynajmniej Dreamcasta.

Wydaje mi się, że Raspberry Pi 4 osiągneło już słuszny poziom. Pogoogluj tym tropem.
Warto zainteresować się jeszcze Odroidem - popytaj o niego psmaniac'a.

psmaniac

Cytat: Rocho w Październik 10, 2021, 15:28Jestem zielony w temacie.
Czy obecnie jest jakiś z tych mikrokomputerów który dobrze uciągnie emulację przynajmniej Dreamcasta. Szukam czegoś co po skonfigurowaniu będzie jak najbardziej  plug and play.
I na Rpi4 i na Odroid polecą gry z Dreamcasta. Różnica taka, że dodatkowo na Odroid pograsz w gry na Sega Saturn. Na Rpi 4 leci kilka, ale słabo to wygląda.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


Rocho

Saturn jest poważnym argumentem za Odroid. Ogólnie to chciałbym zrobić tą budę arcade i szukam w miarę dobrych i uniwersalnych bebechów ogarniających jak najwięcej systemów.
Fociam i  pitolę o gierkach:
https://www.instagram.com/m.aszta/

psmaniac

Ja mam Rpi4 i Odroid. Zostawiam sobie Rpi 4, nie gram w saturna, a na Rpi4 podłączyłem dysk 500 gb i uruchamiam system z dysku, niestety z Odroidem już jest problem, dużo błędów z hdd. Mniejsza społecznośc i nie tworzą już za dużo na Odroid xu4. Na rpi4 uruchamiam z hdd Retropie plus gry Pc, Silent Hill 2, Sanitarium, wypasiony bilard i inne dobrocie. Odroid niedługo poleci na Alle.
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


psmaniac

#14
Mój Odroid Xu4 plus karta 64 gb, 400 zet z joypadem bezprzewodowym 8bitdo, albo z przewodowym no  name 350 zet.

Tutaj masz Odroida w akcji z Dreamcast.


===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================