Mister Fpga by psmaniac

Zaczęty przez psmaniac, Wrzesień 20, 2022, 22:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

psmaniac

Tak jak wspomniałem ostatnio w jednym z wątków, chcę przetestować i obczaić urządzenie. Jeżeli przypasi mi, zostanie, a jak nie, to poleci na jebaja. Nie będzie tutaj porównań kto ma większego i ego jego i tamtego  :D (starczy jedna gówno burza w innym wątku), ale będzie składanie, instalacja z opisem i testy.

Dzisiaj przyleciała  paczka z mózgiem przyszłego zestawu, czyli  DE10-Nano. Miałem polować urzywańca, ale co nowe to nowe.

Pcb trochę większe od Maliny. Moduły i obudowa żeby to złożyć leci z Portugalii, przy dobrych wiatrach doleci pod koniec tygodnia. ;)


CDN...










===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

Zestawik który składasz uciągnie bez problemu PSX-a ?

psmaniac

Cytat: alf w Wrzesień 20, 2022, 22:39Zestawik który składasz uciągnie bez problemu PSX-a ?

Nie wiem @alf. Poczekaj jak to zmajstruję, nie będę wróżył. Obcykamy O0
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

Dobrze, po złożeniu proszę zatem przetestuj psx.  O:-)

Namingway

No i elegancko! Czekam więc na ciąg dalszy!

Wawrzino

No i cyk, wątek dodany do obserwowanych ;)

psmaniac

Dobra. Lecimy z tym tematem.




Krótkie wyjaśnienie modułów I/O.

Są 2 rodzaje.

Analog z wyjściem Vga oraz wyjściem 3.5mm audio jack bez możliwości zainstalowania dodatkowego Ram.



oraz taki jaki zakupiłem ja, czyli:

Digital  bez wyjścia Vga oraz bez wyjścia 3.5mm audio jack, ale z możliwością instalacji dodatkowego Ram. A zamiast Audio jack-a 3.5mm, mamy TosLink oraz wejście/wyjście Optyczne.





Dobra. Składamy.


Najpierw, łączymy moduł/Hub portów Usb z naszym Nano.










Odkręcamy przezroczystą płytkę z Nano.





Przyklejamy radiator.




Ustawiamy jeden przełącznik w drugą stronę jak na foto.




Zakładamy następną płytkę z Digital I/O.




Przykręcamy dystanse






Montujemy Ram

Miałem zamontować 2 x 128 Mb, ale sprzedawca umoczył sprawę i zapomniał wrzucić drugi Ram do pudełka ::) Będzie w następnym tygodniu.





Obudowa.
















Zasilanie

Standardowy zasilacz  Nano 10 ma 5v 2A, ale według społeczności Mister-a, zalecany jest 5v 4A. Taki też więc zakupiłem.





Porównanie do Maliny.






CDN....

Niedługo instalacja  ;)
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


12step

Panie, a ile to wszystko kosztuje?
ore ore szabadabada amore

alf

Cytat: 12step w Wrzesień 24, 2022, 13:09
Panie, a ile to wszystko kosztuje?

Sporo, ale tu koszty nie grają roli. Licze na to, że to cacuszko uciągnie PSX-a.

@Namingway - czy mister wspiera jakoś graczy którzy uruchamiają to na lcd i chcą mieć scanlines ?

Namingway

@alf Tak, przez hdmi masz różne opcje jak scanlines itp. Spokojnie można grać na LCD. Z płytką analog która ma też wyjście VGA jest nawet opcja która umożliwia jednoczesny przesył obrazu przez hdmi w 1080p i CRT w 240p, także można grać na dwóch ekranach jednocześnie

12step

Cytat: Namingway w Wrzesień 24, 2022, 20:48Sporo, ale tu koszty nie grają roli. Licze na to, że to cacuszko uciągnie PSX-a.

Ja trochę to rozumiem, ale jednak trochę chcę napisać, to co zazwyczaj pada w tematach o Misterze, ale jednak tego nie napiszę. No i sam jestem trochę ciekawy jak to wyjdzie. Jeśli chodzi o to, czy ogólnie uciągnie PSXa, to widziałem, że tak, ale nie wiem w jakiej konfiguracji. I Saturna ponoć też, co dla mnie jest potencjalnie ciekawsze. W ogóle jak jakiś czas temu sprawdzałem tę płytkę, to znalazłem, że w Polsce sprzedają tylko wykładowcom wyższych uczelni, co wydało mi się trochę śmieszne (no i studentom, ale to mniej śmieszne). https://kamami.pl/zestawy-uruchomieniowe/564537-terasic-de10-nano-kit-p0496-edu.html
ore ore szabadabada amore

psmaniac

#11
@Alf Psx jest w fazie rozwojowej i jest niestabilne. Tutaj ludzie wrzucają co im działa a co nie.

https://misterfpga.org/viewtopic.php?t=3694


Na szybkiego. To co poniżej działa jak fabryka chciała  O0








===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

O no proszę! Widzę Parasite Eve w tle - akurat myślałem o tej gierce. Tekken 3 NTSC chodzi ?

psmaniac

#13
Jestem po wstępnych testach i napiszę trochę co nieco. Od razu zaznaczam, że nie chcę być stronniczy, i tak jak wspomniałem jak mi Mister FPGA nie podejdzie, to leci dalej.
ALE   :)
Szukałem czegoś, co mógłbym temu urządzeniu zarzucić.
I...Nie znalazłem.
Porównałem Sega mega drive, Sega master system, Snesa, Nesa do Mistera. To urządzenie, nasladuje, wszystkie graty bardzo dobrze. Gry odpalają po wybraniu dupma szybko od kopa, jak na oryginale. Tak dla porównania,w przeciwieństwie do Maliny/Odroida, który potrzebuje troche czasu do namysłu zanim zatrybi w Retropie.
Obraz jest identyczny jak po przez moje kabelki Rgb.
Bez problemu podłączyłem pod monitor z rozdziałką 640x480 bez edycji w plikach startowych jak to jest w przypadku Maliny/Odroid. Wszystko ustawiamy na ekranie TV czy to Lcd 4k czy wspomnianego monitora.

Lcd 55/4k



Poniżej rozdziałki jakie są.



Ustawienia w kazdym Core są bardzo wyważone. Nie są tak przytłaczajace ilością jak w przypadku Retroarcha. Mam wrazenie, że jest wszystko co mi trzeba bez zbednych pierdół.

Core Psx działa elegancko, z dnia na dzień jest polepszane i ilość odpalanych gier się stopniowo zwieksza. Z mojej listy gier, nie odpaliłem tylko Tenchu i Nightmare Creatures, ani w Pal ani w Ntsc.


Oto lista gier, które mi działają.







Podłączyłem wszystkie graty łącznie z Psx pod Gbs-a i Lcd 4k, 55 cali. Później Mistera dla porównania.Wszystko pyka obrazowo identycznie. Żadnych lagów np. w otwartym świecie Spyro. Dałem mu nawet 2560x1440 i leci bardzo ładnie, bez zająknięcia.

To na razie na tyle.  Jutro testów ciąg dalszy.






===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


alf

Super! Niezłe tytuły na psx można opykać :> a sejvy gdzie się zapisują z gier ?
Ile podsumowując wychodzi zatem złożenie tego cacuszka ?