Schemat kabla RGB Scart do PS2 z Sync Stripperem

Zaczęty przez upior_z_pawlacza, Styczeń 11, 2024, 23:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

upior_z_pawlacza

Hej, wcześniej z poradników dostępnych na tym forum udało mi się wykonać kable Scart do PS2 z sync on composite i sync on luma. Teraz próbuję swoich sił z sync stripperem, który zbudowałem na podstawie poniższego poradnika:
https://www.retrorgb.com/syncstripperdiy.html
Niestety kabel nie działa z moim GBS-C. Możliwe, że źle połączyłem przewody. Czy ktoś z forum jest mi w stanie podać która wersja ze schematu jest poprawna lub ewentualnie poprawić, któryś z załączonych schematów?


Mitsu

Kiedy samemu próbowałem zrobić sync strippera to też kabel nie działał z moim tv. Podobno to zależy od telewizora jak radzi sobie z sygnałem. Także różnie to bywa. Z ciekawości do jakiego tv podłączasz?

upior_z_pawlacza

Cytat: Mitsu w Styczeń 12, 2024, 12:24
Kiedy samemu próbowałem zrobić sync strippera to też kabel nie działał z moim tv. Podobno to zależy od telewizora jak radzi sobie z sygnałem. Także różnie to bywa. Z ciekawości do jakiego tv podłączasz?

Nie podłączam bezpośrednio do telewizora. Podłączam bezpośrednio do upscalera GBS-C.

Atr3ju

#3
Ja sie nie umiem połapać w tym porypanym układzie na tej płytce bo z nie wiem gdzie idzie pin wyjścia wideo a nie chce mi sie znów zagłębiać się w schematach. Lepiej jak go normalnie wrzucisz w ten rysunek to wtedy coś moge napisać.
Śmieszne że na pierwszym rysunku masz pin 8 połączony z 16 do których nie idzie żaden przewód z zewnątrz.

upior_z_pawlacza

Cytat: Atr3ju w Styczeń 12, 2024, 14:19
Ja sie nie umiem połapać w tym porypanym układzie na tej płytce bo z nie wiem gdzie idzie pin wyjścia wideo a nie chce mi sie znów zagłębiać się w schematach. Lepiej jak go normalnie wrzucisz w ten rysunek to wtedy coś moge napisać.
Śmieszne że na pierwszym rysunku masz pin 8 połączony z 16 do których nie idzie żaden przewód z zewnątrz.

Opisany schemat:

Atr3ju

Ten skaler nie jest idealny ani też bardzo dobry, z mojego użytkowania tygodniowego widze że ma swoje bolączki dlatego najlepiej jakby sprawdziły dwie osoby z tym sync strippererm czy działa czy też nie na tym skalerze. Mam ten układ ale serio nie chce mi sie lutować tego bo on mało co poprawia obraz jak można sobie c-sync moda zrobić już w konsoli wtedy stripper jest niepotrzebny. Spróbuj zmienić synchronizacje wyjścia z LM1881N z H na V, tam są dwa piny wyjścia synchronizacji osobnych. Moim zdaniem to taki przerost formy nad treścią bo po co to robić jak właśnie skaler poprawi ci ten obraz.

bms

Ja używam strippera z GBSem i śmiga. Rozbiorę kabel i zrobię fotkę.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka


bms

#7
U mnie wygląda to tak:





Wzorowałem na tym zdjęciu z poradnika:


Zasilanie mam pociągnięte osobno. Nie z konsoli. Może tu masz problem. Bez 5v stripper nic nie pokaże.

EDIT: Sync mam na output, bo kabel wychodzi mi ze switcha.

psmaniac

Chwila. Przecież w GBS-ie już jeden Sync Stripper jest. Po cholerę drugi w kablu?
===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


bms

#9
Ja się podpinam pod VGA + w wersji DIY nie miałem wbudowanego. Kolega nie wiem co rzeźbi.

Teraz mam chińczyka, który ma SCART i rzeczywiście działa p&p.

Wczoraj zbudowałem drugi kabel, bo ten mi się nie podobał i też działa zgodnie ze schematami ze strony.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

psmaniac

#10
Cytat: bms w Styczeń 13, 2024, 08:18Ja się podpinam pod VGA + w wersji DIY nie miałem wbudowanego. Kolega nie wiem co rzeźbi.

Ja wnioskuję z opisu, że ma GBS-C czyli złożonego, bo GBS to golec bez modów.
No to niech po prostu sprawdzi, czy ma Strippera  w środku Gbs-a.

A dodatkowe  schematy jak by ktoś chciał to tutaj:

https://shmups.system11.org/viewtopic.php?f=6&t=55948&p=1153713#p1153713

A tu przypominam moją robotę.


===================================================
Mister FPGA-The Best way to Enjoy Retrogames!
===================================================


upior_z_pawlacza

Cytat: bms w Styczeń 12, 2024, 23:34Zasilanie mam pociągnięte osobno. Nie z konsoli. Może tu masz problem. Bez 5v stripper nic nie pokaże.
Tu był problem, ciągnąłem zasilanie bezpośrednio z konsoli.
Cytat: psmaniac w Styczeń 13, 2024, 09:46Ja wnioskuję z opisu, że ma GBS-C czyli złożonego, bo GBS to golec bez modów.
No to niech po prostu sprawdzi, czy ma Strippera  w środku Gbs-a.
Mam gotowca chinola, ale czy nie jest tak przypadkiem, że ten chip działa tylko i wyłącznie wtedy gdy uruchamiamy sync on green?

Atr3ju

On rozdziela synchronizacje tą na kompozycie, na greenie chyba nie bo nigdy o tym nawet nie czytałem więc do komponenta sie to nie nadaje, tylko do sygnału rgb.